foxyman
19.09.08,08:21
Môžem poprosiť o radu?
Zamestnanec po uplatnení nároku na starobný dôchodok chce zostať pracovať bez prerušenia pracovného pomeru.
Aké sú povinnosti mzdového účtovníka voči sociálnej a zdravotnej poisťovni?
Ďakujem.
drobeceva
19.09.08,06:25
Z-c môže ísť do dôchodku bez toho, aby prerušil pracovný pomer. Po priznaní dôchodku neplatí inv.poistenie a PvN. Treba to nahlásiť na SP cez registračný list.
Lámerová
02.12.08,08:15
Mám zamestnankyňu, ktorej 24.12.2008 vznikol nárok na odchod do starobného dôchodku. Požiadala ma o vystavenie Zápočtového listu a ELDP do dátumu 24.12.2008. V pracovnom pomere chce pokračovať ďalej. Aký paragraf ZP mám uviesť do Zápočtového liste, ak pokračuje ďalej? A aké odvody mám za ňu platiť ak ešte len požiada o starobný dôchodok? Kým nemá rozhodnutie a priznaní SD, patrí jej aj nezdaniteľná čiastka, alebo nie?
Livia2
02.12.08,08:47
Nedávno som mala pracovníka, ktorý žiadal o dôchodok, ale zápočtový list odo mňa nepotreboval. Len ELDP som vystavovala. O odvodoch máš vyššie zapísané. A pri nezdaniteľnej čiastke sa posudzuje stav k 1.1. - či k uvedenému dátumu bol alebo nebol poberateľom dôchodku. Takže za tento rok nezdaniteľnú čiastku môže uplatňovať.