simonka1
19.09.08,09:42
:mee:Prosím,
potrbujem poradu k téme majetok kúpený a následne odpredaný na lízing. Snažila som sa niečo nájsť, ale zatial mi stále nie je jasné ako mám postupovať, nakoľko som sa s týmto účtovaním ešte nestretla. Naša firma nakúpila stroje v 12/07. Ja som ich zaradila do majetku 1/08. Ale následne som zistila, že stroje boli v 3/08 predané lízingovej spoločnosti na základe zmluvy o finančnom lízingu. A teraz neviem ani ako vlastne mám postupovať. S akým dátumom mám stroje zaradiť? A ako odpisovať?
Bolo by som šťastná keby sa niekto podujal a objasnil mi túto problematiku. Ďíky.
simonka1
19.09.08,09:21
dneska porada nefunguje, alebo má voľno?
simonka1
20.09.08,16:47
?????????????????????????????????????????????????? ????????????????????:mee:
Milan Benka
20.09.08,17:16
:mee:Prosím,
potrbujem poradu k téme majetok kúpený a následne odpredaný na lízing. Snažila som sa niečo nájsť, ale zatial mi stále nie je jasné ako mám postupovať, nakoľko som sa s týmto účtovaním ešte nestretla. Naša firma nakúpila stroje v 12/07. Ja som ich zaradila do majetku 1/08. Ale následne som zistila, že stroje boli v 3/08 predané lízingovej spoločnosti na základe zmluvy o finančnom lízingu. A teraz neviem ani ako vlastne mám postupovať. S akým dátumom mám stroje zaradiť? A ako odpisovať?
Bolo by som šťastná keby sa niekto podujal a objasnil mi túto problematiku. Ďíky.


Predali ste svoje stroje leasingovke a vzali ste ich naspäť na leasing ? Tak tomu treba rozumieť ?
simonka1
20.09.08,17:29
Neviem benka či som sa správne vyjadrila, ale tie stroje sme my kúpili, ale nezaplatili. Potom sme ich akoby predali lízingovke na základe zmluvy a teraz ich po splátkach uhrádzame.
Jana Acsová
20.09.08,17:31
simonka1
20.09.08,17:56
Vďaka, ale nie som si istá, či ide o spätný lízing. Tie stroje boli kúpené, ale neboli zaredené do majetku, ani odpisované. Mňa skôr teraz zaujíma, od akého dátumu ich mám zaradiť do majetku a ako odpisovať. Či podla postupov, ak ide o stroje tak 6 rokov?