kajab
19.09.08,08:48
Chcela by som vás poprosiť odpovedať na danú otázku. Vedenie by chcelo zamestnancom (+ manželovi, manželke) zajednať kúpeľné pobyty s procedúrami a použiť pri tom sociálny fond. Mám to zamestnancom zdaniť vo výplate a odviesť poistné? Zamestnanci nepracujú v škodlivom prostredí ani nevykonávajú nejaké obtiažne práce. Sú to administratívne pracovníčky, manažéri, softvéristi. Ďakujem za odpovede.
Tweety
19.09.08,06:56
Chcela by som vás poprosiť odpovedať na danú otázku. Vedenie by chcelo zamestnancom (+ manželovi, manželke) zajednať kúpeľné pobyty s procedúrami a použiť pri tom sociálny fond. Mám to zamestnancom zdaniť vo výplate a odviesť poistné? Zamestnanci nepracujú v škodlivom prostredí ani nevykonávajú nejaké obtiažne práce. Sú to administratívne pracovníčky, manažéri, softvéristi. Ďakujem za odpovede.
Rekondičné pobytu nie sú predmetom dane. § 5 odst 3 Zákon o dani z príjmov. e) hodnota poskytovaných rekondičných pobytov, rehabilitačných pobytov, kondičných rehabilitácií a preventívnej zdravotnej starostlivosti v prípadoch a za podmienok ustanovených osobitným predpisom, 17)
kajab
22.09.08,12:06
V zákone o bezpečnosti a ochrane zdravia pri prácii (§11- rekondičné pobyty) je napísané, že zamestnávateľ je povinný v záujme predchádzania vzniku chorôb z povolania zabezpečovať rekondičné pobyty zamestnancom, ktorí vykonávajú vybrané povolania. Vybranými povolaniami sú tie, ktoré spĺňajú kritériá sťažených pracovných podmienok a súčasne podmienky účelnosti rekondičného pobytu z hľadiska prevencie profesijného poškodenia zdravia. Ale ako ja zistím, ktoré sú to tie vybrané povolania? Je to niekde napísané?
kajab
01.10.08,08:00
Nikto nič?
Denda
01.10.08,08:11
V zákone o bezpečnosti a ochrane zdravia pri prácii (§11- rekondičné pobyty) je napísané, že zamestnávateľ je povinný v záujme predchádzania vzniku chorôb z povolania zabezpečovať rekondičné pobyty zamestnancom, ktorí vykonávajú vybrané povolania. Vybranými povolaniami sú tie, ktoré spĺňajú kritériá sťažených pracovných podmienok a súčasne podmienky účelnosti rekondičného pobytu z hľadiska prevencie profesijného poškodenia zdravia. Ale ako ja zistím, ktoré sú to tie vybrané povolania? Je to niekde napísané?
V tom §11 máte ďalej uvedené v ods.2, že na základe návrhu vybrané povolania určí po dohode so zamestnávateľom a zástupcom zamestnancom vybraný orgán štátnej správy v oblasti verejného zdravotníctva (PZS) a stáva sa pre zamestnávateľa záväzným.
Martin Mocko
01.10.08,08:12
Denda
01.10.08,08:17
Chcela by som vás poprosiť odpovedať na danú otázku. Vedenie by chcelo zamestnancom (+ manželovi, manželke) zajednať kúpeľné pobyty s procedúrami a použiť pri tom sociálny fond. Mám to zamestnancom zdaniť vo výplate a odviesť poistné? Zamestnanci nepracujú v škodlivom prostredí ani nevykonávajú nejaké obtiažne práce. Sú to administratívne pracovníčky, manažéri, softvéristi. Ďakujem za odpovede.
No podľa môjho názoru nespĺňajú podmienky sťaženého pracovného prostredia ani podmienku účelnosti rekondičného pobytu. To neznamená, že nemôžete uvažovať o príspevku zo sociálneho fondu v rámci sociálnej politiky firmy riešenú v smernici o sociálnom fonde. Tento príspevok zamestnancovi len zdaňujete.
marosc
01.10.08,08:45
Myslím si, že je potrebné rozlišiť rekondičné pobyty, ktoré vyplývajú zo zákona o BOZP a sú nariadené zamestnancom na základe odsúhlasenia úradu verejného zdravotníctva - tieto sa nezdaňujú a sú oprávneným nákladom zamestnávateľa a rekondičné pobyty, ktoré sa uhrádzajú zo sociálneho fondu na základe vnútropodnikovej smernice o čerpaní sociálneho fondu. Rekondičné pobyty hradené zo sociálneho fondu sa zdaňujú.
kajab
02.10.08,10:58
Moc ďakujem