veronika60188
19.09.08,09:04
Chystáme sa na svojpomocné maľovanie a zaujímalo by ma, či existuje niečo ako lepiaca šavlóna na stenu, aby sme dostali rovné linky?
arizona
19.09.08,07:16
V predajniach pre maliarske potreby dostať papierovú,krepovú pásku,v rôznych šírkach. Nalepí sa na stenu a potom strhne dolu.Je to páska priamo na to, takže nepoškodí stenu.
adam
19.09.08,07:18
Na rovné linky šablóna nie je, aspoň o tom neviem, ale používa sa na to maliarska lepiaca páska. Tú nalepíš na stenu a maľuješ v rovine akú si páskou urobíš, rovno, šikmo...potom pásku odlepíš a je to.. Niekedy sa stane, že farba na niektorých miestach podtečie, to opravíš malým štetcom.
durisovad
19.09.08,08:03
Aj nas maliar to robil takto, ked stena vyschla, pasku poodlepoval. Volal to HODINA PRAVDY. Drobne nedostatky tiez opravol malym stetcom.
AlaNR
19.09.08,09:06
Tú pásku by som tam ale nenechávala príliš dlho, keď bude nová farba suchá, okamžite s ňou opatrne dole. Inak je riziko, že si strhneš kus omietky, na ktorej máš pásku prichytenú...

A aby to bolo rovné použi klasickú vodováhu
Bastian
19.09.08,09:15
Chystáme sa na svojpomocné maľovanie a zaujímalo by ma, či existuje niečo ako lepiaca šavlóna na stenu, aby sme dostali rovné linky?
S tou páskou opatrne... už som videl maliarov, ktorí s ňou krásne ošklbali stenu. Ja som vždy maľoval voľnou rukou... aj linky aj farebné pásy. Vyžaduje to len istú ruku (čiže noc pred natieraním nemôžeš stráviť v bare :D) a dobrý štetec.:) Ako pomôcku si môžeš potiahnuť čiaru na stenu.
gabikao
19.09.08,09:39
U nas to jeden sikovny majster urobil po starom: spagat namocil do ziadanej farby, on chytil na jednej strane, moj muz na druhej a brnkli o stenu(volal to ze nastrelenie). Urobil sa im tam pasik, podla ktoreho potom maloval.