andrea0
19.09.08,09:06
Dobrý chcela by som poradiť, ako postupovať ak sme mali v 2 Q.2008 nadmerný odpočet. Treba napísať nejakú žiadosť o vrátenie nadmerného odpočtu a do kedy? Aký čas má DÚ na vrátenie nadmerného odpočtu? Aký je postup,alebo ako by sa dalo postupovať ak je aj viac možností.

ďakujem
Tweety
19.09.08,07:09
Dobrý chcela by som poradiť, ako postupovať ak sme mali v 2 Q.2008 nadmerný odpočet. Treba napísať nejakú žiadosť o vrátenie nadmerného odpočtu a do kedy? Aký čas má DÚ na vrátenie nadmerného odpočtu? Aký je postup,alebo ako by sa dalo postupovať ak je aj viac možností.

ďakujem
NO si odpočítaš od ďalšej daňovej povinnosti. Ak tá nebude, DÚ ti neuplatnený NO vráti do 30 dní.
§ 79
Nadmerný odpočet

(1) Ak v zdaňovacom období vznikne platiteľovi nadmerný odpočet, odpočíta platiteľ nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období. Ak platiteľ nemôže odpočítať nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období, daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol alebo do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania, ak platiteľ nebol povinný podať daňové priznanie (§ 78 ods. 1) za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol. Na účely tohto zákona sa nadmerným odpočtom rozumie prevýšenie celkovej výšky odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie nad celkovou výškou dane za príslušné zdaňovacie obdobie okrem dane pri dovoze tovaru.

(2) Ak daňový úrad v lehote na vrátenie nadmerného odpočtu podľa odseku 1 začne kontrolu na zistenie oprávnenosti nároku na vrátenie nadmerného odpočtu, vráti daňový úrad nadmerný odpočet v lehote desiatich dní od skončenia kontroly. Ak platiteľ neumožní vykonanie kontroly v lehote na vrátenie nadmerného odpočtu podľa odseku 1, vráti daňový úrad nadmerný odpočet do desiatich dní od skončenia kontroly.
andrea0
19.09.08,07:18
takže nemusím dať žiadosť ak mám po sebe dva zdaňovacie obdobia odpočet,ale DÚ mi ho vráti sám do 30 dní. ďakujem srdečne
andrea0
19.09.08,07:21
takže v prípade ,že mám 2 x po sebe nadmerný odpočet , vráti ho DÚ sám aj bez žiadosti do 30 dní. ďakujem
Tweety
19.09.08,10:13
mimotemy
Zase?
Vladimír Ozimý (Dnes), Vladimír Ozimý (Dnes) Ty máš teda vymoženosti.:---