tama
19.09.08,09:38
Ahojte poraďáci,
toto je velmi zamotané a neviem už čo je správne! Firma /DPH SR/ vyviezla tovar do Švajčiarska s tým, že faktúra sa vystaví na nemeckého sprostredkovateľa /IČ DPH DE/, ale pod paragr. 47. Na tomto tovare sa vo Švajčiarsku vykonali nejaké opravné práce, ale znova s tým, že sa to vyfakturuje na toho nemeckého sprostredkovateľa. Môže to vôbec slovenská firma fakturovať a ako? :confused:
Ďakujem :)
Vladimír Ozimý
19.09.08,08:15
prečo by nemohla? Ak viete deklarovať že tovar ktorý predávate je vyvezený do švajčiarska, t.j. potrebujete k tomu JCD potom oslobodzujete podľa § 47 ako vývoz tovaru
tama
19.09.08,08:24
Áno, ale ja myslím, fakturáciu tej konkrétnej služby /opravné práce/. Tovar mi je jasný.
Ďakujem
Vladimír Ozimý
19.09.08,08:32
Áno, ale ja myslím, fakturáciu tej konkrétnej služby /opravné práce/. Tovar mi je jasný.
Ďakujem

aha :)...no vy refakturujete práce na hnuteľnom majetku nemeckej spoločnosti. Práce sa vykonali vo švajčiarsku kde je aj predmet dane. V tomto prípade nejde o predmet dane v tuzemsku a faktúrujete bez DPH. to či môžte faktúrovať alebo nie je len na zmluvných podmienkach kto čo bude znášať atď...