Tarif
19.09.08,09:50
V oktobri by som chcela íst na dovolenku do Egypta. Poradte mi dobrú destináciu. Vdaka
DanielaSL
19.09.08,07:54
O Egypte sa tu toho už popísalo, skús pozrieť niektoré témy cez vyhľadávač, alebo tu .....Egypt . Snáď niečo nájdeš.
Janma
19.09.08,10:43
Odporúčam na základe vlastnej skúsenosti Hurghada - hotel Grand Resort.
Pozri viac napr. na web-stránke invia alebo CK Medina.
Ak však chceš all inclusive, tak potom oblasť Hurghada - Makadi je veľmi zaujímavá, ale je od Hurghady ďalej.
Odporúčam aj fakultatívne výlety - vtedy postačuje polpenzia, nakoľko pri fakultatívnych výletoch je v cene aj obed.
Prajem príjemnú dovolenku. Ja cestujem opäť v januári 2009.
Tarif
19.09.08,11:23
Dakujem Ti veľmi pekne
Tarif
19.09.08,11:26
Viem že sa veľa písalo o Egypte, ale všetko je z minulého roka. Veľmi mi záleží na tejto dovolenke. Aj tak dakujem
Bambulka192
19.09.08,11:32
akurat v sobotu som sa vratila z Egypta. Boli sme v Hurgade, hotel Le Pacha Resort. Boli sme velmi spokojny.
Maruška54
19.09.08,11:34
Ja som písala zážitky z tohto roku - Hurghada, hotel Sunrise Select Garden Beach, ultra all inclusive, 5*
Tarif
30.09.08,18:43
HURGHADA hotel Panorama bol tam niekto
Reprografia
06.10.08,11:19
určite Prima Life Makadi - nádhera. Alebo priamo v Hurgade SeeGull. Čo sa týka spomínanej polpenzie - nesúhlasím. Určite all inclusive. To čo ušetríš na polpenzii, minieš na nápojoch.
31Jankal
22.07.09,08:08
Dobrý den, môžete mi poradiť, či do Egypta zobrať eura alebo premeniť na doláre. Dakujem
SVK
22.07.09,09:17
EUR alebo USD sa akceptuju bez problemov, kurz k EGP sa aktualizuje, casto ale nie na dennej baze (podla hotela). Vyhoda EUR je, ze netreba 2 x zamienat a tak stracat. Je ale dobre zamenit si par EGP na baksis, nakupovat sa da ale bezne s EUR alebo USD.

Hurghada - velky vyber hotelov v SK cestovkach, nocny zivot, more ale nie je vhodne na snorchlovanie alebo potapanie

Makadi - nadherne more, rezorty su ale izolovanejsie = pokojnejsia dovolenka

Sharm - rovnako ako Makadi + pekne centrum (vzdialenejsie od vacsiny hotelov)
31Jankal
22.07.09,09:42
My ideme do Taby, že je to veľká dedina ak ste tam boli napíšte bližšie. Minulý rok sme boli v Hurgade a bol tam lepší kurz na doláre, ale vtedy sme ešte nemali eura.
Barticek
22.07.09,10:03
Ja som bol v Hurghade v Grand Hoteli, polopenzia, bolo velmi velmi dobre, neodporucam Medina tours ani sme nevedeli ze mame delegadku, peniaze odporucam dolare a na baksis zmenit si nieco na egyptske libry
Reprografia
23.07.09,07:19
V podstate je to jedno, či doláre alebo euro. Pri výmene dostaneš viac za euro ako za doláre.
Ale pri bakšišnom je výhodnejšie mať doláre. Je už rozdiel, či dáš jedno euro alebo jeden dolár.
Ja mám vždy pripravených cca 20 dolárov v jednodolárových bankovkách a tie používam ako bakšiš
Kvietocek
04.08.09,05:00
Prosim Vas cim sa plati v Egypte?
Egyptskou librou alebo klasickym americkym dolarom? (Euro nepocitam)
Ako sa pohybuje kurz americkeho dolara voci euru? Ja som ten kurz pozerala len neviem ci dobre, vychadza mi okolo 1,40 € za dolar - ci je to spravne neviem :)
dakujem
wegamizi
04.08.09,07:27
Ja som bol v Hurghade v Grand Hoteli, polopenzia, bolo velmi velmi dobre, neodporucam Medina tours ani sme nevedeli ze mame delegadku, peniaze odporucam dolare a na baksis zmenit si nieco na egyptske libry
Taktiez neodporucam CK Medina, zly sen, brrrrr. Vyhovuje nam CK Hydrotour. Vynikajuci hotel Calimera ( Hurgada ). Boli sme uz 5x, tento zabodoval u nas najviac.
Reprografia
04.08.09,11:07
Ja som bol v Hurghade v Grand Hoteli, polopenzia, bolo velmi velmi dobre, neodporucam Medina tours ani sme nevedeli ze mame delegadku, peniaze odporucam dolare a na baksis zmenit si nieco na egyptske libry

My chodíme s CK Kartagotour a sme maximálne spokojní. Tiež sme boli 5 x v Egypte - Sharme hotel Fantázia, Farana Reef, v Hurgade SeaGull, El Palacio, Prima Life Makadi - výborné, hlavne posledne menovaný hotel Prima Life Makadi.
Kvietocek
04.08.09,11:25
Taktiez neodporucam CK Medina, zly sen, brrrrr. Vyhovuje nam CK Hydrotour. Vynikajuci hotel Calimera ( Hurgada ). Boli sme uz 5x, tento zabodoval u nas najviac.

Prečo nie medinu?
avonka1
04.08.09,12:41
My sme boli dvakrát v Sharme, fantázia!!!!!!!!!!!! Prvýkrát hotel v centre: Naama Inn, druhýkrát 7 km za mestom hotel Al Diwan. Dosť podstatný je aj charakter pláže, niekde je piesčitá pláž s pozvoľným vstupom do mora, sem-tam nejaký koral. Inde sú koraly hneď na plytčine a do mora vstupuješ z móla ( do poriadnej hĺbky ) - na tejto pláži sa neplavci môžu riadne nudiť.
Barticek
04.08.09,12:57
Prečo nie medinu?
Lebo to vyzeralo ako keby sme nemali delegadku, fakultativne vylety dvojnasobne drahsie preto odporucam si vybavit vylety cez egyptsku cestovku, nedat sa oklamat.
usko 1
04.08.09,13:56
V egypte sme boli 6x. V Hurghade a na Makadi. Vždy s Medinou. Ani raz nebol problém s delegátkami. Ked mal niekto zdravotné problémy, pokial viem stačilo zavolať alebo poslať SMS a všetko sa vybavilo. Taktiež ked bol problém s výmenou izby. Viem to, lebo nás vždy bola v hoteloch len malá komunita, takže sme jeden o druhom vedeli.
Čo sa týka hotela odporúčam hotel SIva Grand alebo Steigenberger beach, ten je úplne špičkový. /obidva sú AI/
wegamizi
04.08.09,15:09
Prečo nie medinu?
Lebo za cely cas sa o nas ziadna delegatka nestarala a este pred odletom uz na letisku nam zmenili hotel na iny. Bud sme prijali, alebo by nam prepadli peniazky. Tuto nespokojnost s menovanou cestovkou som pocula uz od viacerych ( klobuk dole pred vynimkami )To je nasa skusenost a riskovat s touto CK uz nebudeme.
Kvietocek
05.08.09,05:40
Lebo za cely cas sa o nas ziadna delegatka nestarala a este pred odletom uz na letisku nam zmenili hotel na iny. Bud sme prijali, alebo by nam prepadli peniazky. Tuto nespokojnost s menovanou cestovkou som pocula uz od viacerych ( klobuk dole pred vynimkami )To je nasa skusenost a riskovat s touto CK uz nebudeme.

dat ich na sud ved predsa ked si raz nieco objednam a kupim tak to aj mam dostat. To ako keby si niekto kupil v obchode chlieb a predavacka pri plateny mu povie nebudete mat chlieb ale maslo no uznajte
toto su dnes pomery..........
no ja idem prave s tou medinou dufam ze to nespravia bo ma riadne vytocia
bepo
05.08.09,06:01
dat ich na sud ved predsa ked si raz nieco objednam a kupim tak to aj mam dostat. To ako keby si niekto kupil v obchode chlieb a predavacka pri plateny mu povie nebudete mat chlieb ale maslo no uznajte
toto su dnes pomery..........
no ja idem prave s tou medinou dufam ze to nespravia bo ma riadne vytocia
No pri cestovkách to neplatí, môžu ťa šupnúť do hociakého hotelu rovnakej kategórie a nevysúdiš nič, takisto ak napíšu odlet v utorok tak si myslíš ako sa už v utorok kúpeš v mori a dajú ti odlet 23.50 a máš smolíka, takisto s príletom domov- už sa mi stalo /a zrovna s Hydrotourom/ že odlet z egyptu mal byť utorok o 9.00 ráno, všetci si mysleli že aká pohodička, ráno sa naraňajkujú a letia domov a zmenili im to na 1 hod v noci takže z hotela odchádzali v pondelok o 23.30. Cestovky majú výhodu že majú veľmi nízke ceny, za cenu komerčnej letenky máš u cestovky letenku, cestu do a z hotela,hotel a stravu ale je lepšie ísť bez cestovky, aj do toho Egyptu sa dá ísť v pohode bez cestovky.
MarcelkaT
05.08.09,06:21
My sme boli s Koala tour v Egypte a maximalne spokojný.
atramka
05.08.09,06:29
My sme boli s Koala tour v Egypte a maximalne spokojný.
Marcelka a kde ste ste boli v akej lokalite a hoteli? Mali ste AI?
Zuziana
05.08.09,19:05
Aké máte skúsenosti z Taby?
MarcelkaT
06.08.09,06:18
Atramka, boli sme Hurgada-Sakalia a potom smerom hore neviem presne ako sa to vola. Hotel "Hilton President" s polopenziou, ale keď sme boli na výlete, tak nás čakali s večerou aj po polnoci. Tam sme boli fakt pani.Druhý krát hotel Sun REIS Holiday/ak sa nemýlim/ tu sme mali Al. /Ani bakšišne sme neplatili/Bolo výnikajúco. Al je dobre mať.Nemáš starosti s pitným režimom, kedy chceš piť máš to vždy po ruke. Ak si chcela aj pod slnečník Ti doniesli čo si chcela. Jedno viem, že keď sme išli z letiska tak na ten hotel HILTON, sme odbočili do prava, a keď druhý krát na hotel Sun Reis Holiday tak do ľava.
Boli sme raz 1.júna a druhý krát od 31.8. , ale viac sa mi pozdavá ísť skôr, lebo začiatkom septembra posúvajú na zimný čas. To je vec názoru. Neviem či tieto hotely ma táto CK v ponúke.
Reprografia
06.08.09,11:07
No pri cestovkách to neplatí, môžu ťa šupnúť do hociakého hotelu rovnakej kategórie a nevysúdiš nič, takisto ak napíšu odlet v utorok tak si myslíš ako sa už v utorok kúpeš v mori a dajú ti odlet 23.50 a máš smolíka, takisto s príletom domov- už sa mi stalo /a zrovna s Hydrotourom/ že odlet z egyptu mal byť utorok o 9.00 ráno, všetci si mysleli že aká pohodička, ráno sa naraňajkujú a letia domov a zmenili im to na 1 hod v noci takže z hotela odchádzali v pondelok o 23.30. Cestovky majú výhodu že majú veľmi nízke ceny, za cenu komerčnej letenky máš u cestovky letenku, cestu do a z hotela,hotel a stravu ale je lepšie ísť bez cestovky, aj do toho Egyptu sa dá ísť v pohode bez cestovky.

Čo sa týka zmeny odletov, za to cestovná kancelária nemôže. To je vecou leteckej spoločnosti! Vo všeobecných podmienkach CK sa uvádza, že deň odletu a príletu, nie je pobytovým dňom. Ale dajme si ruku na srdce, kto z nás (vás) číta všeobecné podmienky?
31Jankal
07.08.09,03:41
Ahojte. Ja som sa včera vrátila z Taby a môžem ju len odporučiť. Všade čistučko a pekne. Ludia milý, no raj na zemi.
bepo
07.08.09,05:06
Čo sa týka zmeny odletov, za to cestovná kancelária nemôže. To je vecou leteckej spoločnosti! Vo všeobecných podmienkach CK sa uvádza, že deň odletu a príletu, nie je pobytovým dňom. Ale dajme si ruku na srdce, kto z nás (vás) číta všeobecné podmienky?
Prečo tam dávaš výkričník? Odkiaľ vieš že to je len vecou leteckej spoločnosti? V našom zájazde bol náhodou chlapík čo mal známych v leteckej spoločnosti tak im volal že čo sa deje a bolo to na žiadosť cestovnej kancelárie. Teraz čo keď za to mohla CK? !!!!!!!!!!!
PS- ja už mám niečo odcestované tak viem že prvý a posledný deň nie je na pobyt ale na cestu len mi ostáva záhadou prečo CK všade do katalógov a reklám dávajú dovolenka na 11nocí/12dní a nedávajú 11nocí/10dní? :rolleyes:
brunca1
07.08.09,06:29
Ahoj, ja som bola v Egypte 5x ale najviac sa mi pacilo Hurgada - Seagull, all inclusive. Som potapacka takze mi ani netrebalo AI, ale oplati sa .... Je to priamo v meste, netreba daleko ist do centra, na nakupy , netreba taxik ....
avonka1
07.08.09,07:38
My sme boli zatiaľ len v Sharme, ale uvažujeme o Hurghade, ten SeaGull vyzerá fajn. Aká je tam hotelová pláž v skutočnosti? Piesková alebo koralová?
brunca1
07.08.09,07:41
Kráááásna pieskova, koraly su v mori, treba ist potapat alebo snorchlovat
Reprografia
07.08.09,07:51
Prečo tam dávaš výkričník? Odkiaľ vieš že to je len vecou leteckej spoločnosti? V našom zájazde bol náhodou chlapík čo mal známych v leteckej spoločnosti tak im volal že čo sa deje a bolo to na žiadosť cestovnej kancelárie. Teraz čo keď za to mohla CK? !!!!!!!!!!!
PS- ja už mám niečo odcestované tak viem že prvý a posledný deň nie je na pobyt ale na cestu len mi ostáva záhadou prečo CK všade do katalógov a reklám dávajú dovolenka na 11nocí/12dní a nedávajú 11nocí/10dní? :rolleyes:

CK si nemôže dovoliť meniť časy odletov a príletov, oni predsa nemôžu ovládať "vzdušný priestor" nad krajinami, za to sú zodpovedné letecké spoločnosti. Na to sú predsa tiež presné pravidlá, kedy môže lietadlo vzlietnuť, kedey je voľný vzdušný priestor- s týmto CK nič spoločné nemá. Tiež mám známych aj v CK aj v leteckej spoločnosti, takže viem, kto je za čo zodpovedný.
A čo sa týka tých dní, ktoré uvádzajú v katalógu? My ideme na dovolenku budúci týždeň. Termín je 14. - 25. 8. 2009. Ako počítam, tak počítam, ale je to 12 dní, ktoré si musím rezervovať na dovolenku a je to 11 nocí, takže neviem ...
Iné cestovky, ktoré organizujú zájazdy autobusom napr. do Chorvátska alebo Talianska napíšu tiež 10 dní napr. od 1. - 10. - je to desať dní, ale ty tam budeš napr. len 8 dní nakoľko 2 dni trvá cesta. Takže treba to brať aj z tohoto hľadiska :)
bepo
07.08.09,10:50
CK si nemôže dovoliť meniť časy odletov a príletov, oni predsa nemôžu ovládať "vzdušný priestor" nad krajinami, za to sú zodpovedné letecké spoločnosti. Na to sú predsa tiež presné pravidlá, kedy môže lietadlo vzlietnuť, kedey je voľný vzdušný priestor- s týmto CK nič spoločné nemá. Tiež mám známych aj v CK aj v leteckej spoločnosti, takže viem, kto je za čo zodpovedný.
Svet nefunguje tak že keď sa doteraz nelietalo na Kapverdy tak riaditeľ leteckej spoločnosti si hodil šípku do mapy sveta, trafil Kapverdy a potom začal obchádzať cestovky aby tam začali robiť zájazdy. Ak máš známych ktorí sa zúčastňujú dohadovania príletových a odletových časov tak sa ich opýtaj ako to funguje ;)

A čo sa týka tých dní, ktoré uvádzajú v katalógu? My ideme na dovolenku budúci týždeň. Termín je 14. - 25. 8. 2009. Ako počítam, tak počítam, ale je to 12 dní, ktoré si musím rezervovať na dovolenku a je to 11 nocí, takže neviem ...
Iné cestovky, ktoré organizujú zájazdy autobusom napr. do Chorvátska alebo Talianska napíšu tiež 10 dní napr. od 1. - 10. - je to desať dní, ale ty tam budeš napr. len 8 dní nakoľko 2 dni trvá cesta. Takže treba to brať aj z tohoto hľadiska :)
No zrovna pri tom Chorvátsku máš termíny od soboty do soboty a zväčša to znamená že sobotu ráno prídeš do Chorvátska- odchádza sa v piatok večer- a v sobotu večer odídeš z Chorvátska- prichádza sa v nedeľu ráno. Ak je odlet o 23.30 večer tak pre niekoho to síce znamená že si už ten deň musel zobrať dovolenku ale ja by som to ako deň pobytu neoznačil- len je pravda že ja nepracujem v CK a nepotrebujem nikoho -ako by som to slušne nazval- marketingovo spracovávať.
layla
07.08.09,22:06
Kráááásna pieskova, koraly su v mori, treba ist potapat alebo snorchlovat

no musim povedat, ze som videla aj krajsie plaze v hurghade ako v hoteli sea gull. pocas mojej navstevy sme v mori nasli plechovky, pohare, sacky a vyplavilo aj damsku vlozku :mad:. takze mne zas az taka krasna nepripadala.
MarcelkaT
10.08.09,06:13
V Hurgade, kde som bola ja som videla čistulinke pláže, večer prehrabavali piesok,pekne usporiadané lehátka pod slnečnikmi, zberali väčšie kamienky a odnašali preč. Tam bol fakt iba len piesok, deti sa zlostili že im odnašali kamienkya nemohli sa s nimi hrať. Roznašali ráno popolníky tým čo fajčili a potom keď bol poloplné menili. Osušky na lehátko menili koľko krát si chcela. A pri bazéne Ti nastavili slnečník a lehátko ako si chcela. Tebe nedovolili, lebo Ty si hosť. Tam som sa citila ako fakt pani a na dovolenke. U nás to nemáš.
michelle84
10.08.09,08:28
V Hurgade, kde som bola ja som videla čistulinke pláže, večer prehrabavali piesok,pekne usporiadané lehátka pod slnečnikmi, zberali väčšie kamienky a odnašali preč. Tam bol fakt iba len piesok, deti sa zlostili že im odnašali kamienkya nemohli sa s nimi hrať. Roznašali ráno popolníky tým čo fajčili a potom keď bol poloplné menili. Osušky na lehátko menili koľko krát si chcela. A pri bazéne Ti nastavili slnečník a lehátko ako si chcela. Tebe nedovolili, lebo Ty si hosť. Tam som sa citila ako fakt pani a na dovolenke. U nás to nemáš.

Marcelka a v ktorom hoteli si bola? Ja som bola tiež veľmi veľmi spokojná s Hurghadou a hlavne čisto piesočnatou plážou. Ale slnečník sme si sami nastavovali :)
Maruška54
10.08.09,08:33
ja som bola minulý rok v Sunrise Select Garden Beach v Hurgade a maximálna spokojnosť
MarcelkaT
10.08.09,09:58
Marcelka a v ktorom hoteli si bola? Ja som bola tiež veľmi veľmi spokojná s Hurghadou a hlavne čisto piesočnatou plážou. Ale slnečník sme si sami nastavovali :)

Bol to hotel "HILTON President", ale fakt nedovolili mi slnečník si natiahnúť. A ešte aj v prostriedku bazéna bol bar, tak si si v ňom bola mohla dať aj šampús alebo niečo iné, :---a potom mohlo byť aj uhaja čuhaja........:---:---:--- ak vieš ešte aj plaváť.....
alaya1
11.08.09,11:11
Vsetci nasi znami, kt.boli v Egypte ci pred 10,5 ci jednym rokom mali hnacku. To nas velmi odradza. Inak by som tam velmi chcela ist.
avonka1
11.08.09,20:49
Aj my sme ju mali po oba razy. Ale rozhodne ten jeden deň "očisty" stojí za to!
Reprografia
12.08.09,08:06
Aj my sme ju mali po oba razy. Ale rozhodne ten jeden deň "očisty" stojí za to!

Súhlasím a už sa na tú očistu teším :). Zajtra odlietame do Hurgady - Prima Life Makadi. Ideme už 6x a vôbec ma tieto zdravotné problémy neodrádzajú . Mne býva aj zle od žalúdka, ale dá sa to prežiť. Už mám nachystaný Antinal a začnem ho na odporúčanie iných cestovateľov preventívne užívať.
michelle84
12.08.09,08:08
Ja som tiež užívala Antinal. Zle mi bolo len jeden deň a dalo sa to prežiť. Ich strava mi aj tak veľmi nechutila. Každý to znáša inak, ale je to v pohode.
alaya1
12.08.09,13:40
Tak miesto hnacky v egypte ja volim radsej osvedcene Grecko, kde mozem kludne jest, pit a nemusim dovolenku travit na zachode.
Ale kazdy, ako mu vyhovuje,
MarcelkaT
13.08.09,06:44
My sme hnačky nemali, ale druhý krát keď sme tam boli tak manžel mal menšie problémy ale rýchlo sa to vyriešilo ich tabletkami a slovenským apetitívom. Inakšie všetko v pohode. Nám ich strava vyhovuje a manžel vyhlásil, že najlepšiu ryžu robia v Egypte- /inakšie ryžu neje/.
Reprografia
13.08.09,07:26
Áno, kto nemá rád problémy zravotné napr. hnačky, uprednostní krajiny Európy - Grécko. (mne napr. na gréckych ostrovoch vadí používanie toaletného papiera a jeho následné odhodenie do odpadového koša a nie do WC misy).
Keď sa pozrieme na to z inej sránky, tak ak si vyberiem dobrý hotel v Egypte, tak za cenu, ktorú za AI v tomto hoteli zaplatím, dostanem v Grécku možno polpenziu (Grécko je určite drahšie).
A napr. od štvorkoliek na púšti alebo Giftunu ma neodradí žiadna "očistná kúra". Ale koľko ľudí, toľko chutí. Tým nechcem povedať, že sa mi v Grécku nepáči. Obľúbila som si Rodos a minulý rok som so sestrou a mamou pochodili autom Krétu, takže ... :)
avonka1
13.08.09,08:14
Boli ste niekto v Egypte v novembri? Na budúci rok sa tam chystáme, ale doteraz sme boli v Egypte iba počas vrcholiaceho leta. Predpokladám, že more bude teplučké, ale slnko už nebude tak brutálne pražiť. A navyše, je to lacnejšie, a predĺžime si leto. A ten návrat do novembrovej zimy... :-(
wegamizi
13.08.09,12:49
My sme boli 4. decembra a super teplo. Vecer treba svetrik. Treba ratat aj kratsie dni a dlhsie vecere, inak O.K., more teplucke.
Kvietocek
25.08.09,09:13
Mozem si do batoziny zobrat nejaku 52% "malinovku" :D aj ked je dovoz alkoholu do Egypta zakazany?
Miska 1
25.08.09,10:43
Samozrejme , my sme mali v každej batožine 1 liter domáceho. Moja rada : 1 štamprlík ráno na lačno každý deň - vyhneš sa " faraónovej pomste " zaručene - bola som tam už 4 x ja ani moja rodina sme nemali žiadne problémy. Šťastnú cestu a príjemnú dovolenku.
michelle84
25.08.09,10:45
Samozrejme , my sme mali v každej batožine 1 liter domáceho. Moja rada : 1 štamprlík ráno na lačno každý deň - vyhneš sa " faraónovej pomste " zaručene - bola som tam už 4 x ja ani moja rodina sme nemali žiadne problémy. Šťastnú cestu a príjemnú dovolenku.

Ja som si dávala pred každým jedlom za jeden :) trošku ma to chytilo, tá faraónová pomsta, ale v pohode so to prežila.
Kvietocek
25.08.09,11:02
Samozrejme , my sme mali v každej batožine 1 liter domáceho. Moja rada : 1 štamprlík ráno na lačno každý deň - vyhneš sa " faraónovej pomste " zaručene - bola som tam už 4 x ja ani moja rodina sme nemali žiadne problémy. Šťastnú cestu a príjemnú dovolenku.


Dakujem :)
ja tam idem prvy krat :) a treba si kupit aj tie tabletky proti faraonovej pomste alebo Vam stacil len stamperlicek? :D
michelle84
25.08.09,11:07
Dakujem :)
ja tam idem prvy krat :) a treba si kupit aj tie tabletky proti faraonovej pomste alebo Vam stacil len stamperlicek? :D

Ja som jedla aj Antinol, keď ma to trošku chytilo a potom aj preventívne zo dva dni. Treba si to radšej kúpiť, aby ste mali v rezerve. Závidím, v Egypte sa mi veľmi páčilo :-) Peknú dovolenku prajem :-)
avonka1
25.08.09,13:36
Môjho priateľa postihla faraónova pomsta asi na 4. deň pobytu, aj napriek slivovicovému pitnému režimu. Podotýkam, že ho dodržiaval veľmi rád... Okrem hnačiek mal v noci riadnu teplotu.
Mňa postihli tieto egyptské "dane" po oba razy pobytu a vždy aj so zvracaním... :(((((
Ale o rok sa tam teším opäť! Mám doma nejaký Antinal, čo som minule nevybrala a keby nebol po expiračnej dobe, aj by som ho začala preventívne užívať... :)


A mám tiež otázku ohľadom púštnej ruže- je možné vyviezť ju z Egypta? Počula som, že nič biologického pôvodu ( samozrejme- netýka sa to vecí bežno dostupných ako bavlnené tričko alebo voda :) ) sa nesmie vyvážať. Zhabú to colníci a dostaneš zákaz vstupu do krajiny na neviem koľko rokov. Ten zákaz by som nerada dostala...
Ani jeden delegát mi to nevedel zodpovedať. Možno máte niekto skúsenosť... :)
Reprografia
26.08.09,06:35
Ja som sa včera vrátila z Egypta - Prima Life Makadi - super, super a ešte raz super!!!!!!!!!!!! Bola som v Egypte 6 krát, ale toto bolo to najlepšie. Povedali sme si, keď Egypt tak len do tohto hotela. Perfektná strava, a to je už čo povedať. Perfektný servis aj na pláži, výborné bary, nádherné prostredie, úžasné more aj na šnorchlovanie, trošku otravní ponúkači masáži. A čo bolo fajn, nemali sme tam rusky hovoriacich turistov - len asi 3-4 rodiny. Najviac nás tam bolo Slovákov, Čechov, Poliakov, nejakí Maďari, Franúzi, Nemci a Rakušania, no a samozrejme pár domorodých. Ten hotel "patrí" u nás Kartágu.
Tiež som mala doteraz každý raz problém s "faraónom", ale teraz som si dávala každý deň preventívne Antinal a nič mi nebolo!

K tej púštnej ruži - dá sa vyviesť z Egypta bez problémov. Čo sa nedá sú koraly, mušle a najnovšie aj vonné uhlie do vodných fajok - tie musia teraz ísť celé do kufra, ak si ju niekto kúpi.
Kvietocek
26.08.09,09:28
Ja som jedla aj Antinol, keď ma to trošku chytilo a potom aj preventívne zo dva dni. Treba si to radšej kúpiť, aby ste mali v rezerve. Závidím, v Egypte sa mi veľmi páčilo :-) Peknú dovolenku prajem :-)


Dakujem :)
MarcelkaT
26.08.09,09:56
Keby mi niekto povedal ,že môžem ísť teraz do Egypta, zbalim švestky a idem. Mne sa tam veľmi páči. Kvietocek budeš veľmi spokojná/ý/ a príjemnú dovolenku.
bepo
27.08.09,14:07
Keby mi niekto povedal ,že môžem ísť teraz do Egypta, zbalim švestky a idem. Mne sa tam veľmi páči. Kvietocek budeš veľmi spokojná/ý/ a príjemnú dovolenku.
Môžeš ;)
Kvietocek
10.09.09,04:42
Cim sa plati v Egypte? Egypt ma narodnu menu Egyptska libra - bude velky problem ked budeme platit americkym dolarom?

Dakujem :)
michelle84
10.09.09,04:48
Cim sa plati v Egypte? Egypt ma narodnu menu Egyptska libra - bude velky problem ked budeme platit americkym dolarom?

Dakujem :)

Tie menšie nákupy, ako lieky, pitie, taxi sa oplatí platiť egyptskou librou a ostatné v pohode dolármi.
Kvietocek
10.09.09,05:02
Tie menšie nákupy, ako lieky, pitie, taxi sa oplatí platiť egyptskou librou a ostatné v pohode dolármi.

no mam len dve meny dolare a euro mam si este v banke zmenit aj egyptske libry?
michelle84
10.09.09,05:04
no mam len dve meny dolare a euro mam si este v banke zmenit aj egyptske libry?

Keď som ja bola, tak sa egyptské libry nemohli vyvážať. Ale ja mám nejaké :rolleyes: Libry som si menila priamo na hoteli. Mali sme tam egyptskú národnú banku a tam sme si v pohode hocikedy mohli zameniť doláre za libry podľa potreby. Tu ti ich asi nevymenia, neviem.
Lubava
10.09.09,05:06
Nezamieňajte si na Slovensku ani doláre, ani eurá na egypské libry, ale v Egypte ich banke - je to tam výhodnejšie. A niekedy je výhodnejšie tam platiť egypskými librami ako inou menou.
michelle84
10.09.09,05:08
Ja som si tu vtedy zamenila slovenské koruny za doláre, vtedy bol výhodný kurz a egyptské len v Egypte.
Kvietocek
10.09.09,05:15
Ďakujem :) zas viem o cosi viac :)
michelle84
10.09.09,05:19
Ďakujem :) zas viem o cosi viac :)

S radosťou ;)
avonka1
10.09.09,10:02
S tým platením dolármi pozor! Šikovní obchodníci vás ošklbú jak kurence! Lebo: vydajú vám zopár dolárov a zvyšok v librách, čiže vydávajú v dvoch menách naraz. Najlepšie je teda platiť ich menou, vtedy vydajú len libry.
Kvietocek
07.10.09,04:45
Dovolenka v Egypte bola super až na delegatku z CK Mediny. Celý pobyt si riesila svoje sukromne veci a videli sme ju na zaciatku a na konci pobytu. Cez CK Medinu viac na dovolenku nejdem.
wegamizi
07.10.09,10:04
Skoda, ze si nepovedala, ze idete s Medinou. Na Porade uz som spominala tuto CK ako nespolanhlivu a zlu. Mam podobne skusenosti a kde mozem, tam ludi upozornim na tuto cestovku. Ked cestovat, tak nie s CK Medina.
avonka1
07.10.09,10:06
Prihoď nám nejaké fotečky, nech sa aspoň vizuálne potešíme...
bábika
08.10.09,19:27
do egypta radím urcite all inclisive z vlastnej skusenosti, brat urcite dolare nie eura viac sa oplati po prepoctoch dolar ako euro, vybre destinacie vy som si volila podla toho co chcete vidiet ci pyramidy, mrtve more atd. pretoze z kazdej oblasti sharm ci hurgady a pod. je blizsie nieco ine, hotel by som volila 3 + a viac, nakolko nasa predstava 3 hviez. nezodpoveda ich 3 * radim citat recenzie a ak ste si daky hotel vybrali pozrite si egyptsku stránku co o nom pisu tam.