IVEB
19.09.08,10:05
Zatiaľ som si neinštalovala SERVIS PACK 3 , nakoľko je vraj problém kde je procesor INTEL.Takže čakám ako sa to vyvinie, ale ak si dám vyhľadať aktualizácie tak mi je ponúknutá aktualizácia v ktorej je aj nejaký nástroj , ktorý preskenuje počítač na víriusy , neviem či si aj toto mám stiahnuť alebo to vynechať . Nebude sa mi to biť s NOD? Poraďte.
Stefan2005
19.09.08,08:26
Musím priznať, že sa netrápim individuálnymi aktualizáciami - mám zapnuté automatické aktualizácie - a zatiaľ som ich vždy povolil nainštalovať. SP3 je nainštalovaný, mám procesor Intel a nezbadal som žiadne problémy...
Fero11
19.09.08,08:45
SP3 by som moc nedoporucoval instalovat, ked mas zapnute aktualizacie, tak ber to (obrazne napisane) ze SP3 uz mas. Pretoze SP3 je zozbieranie patchov od kedy vznikol SP2, no a ked pravidelne aktualizujes, alebo to mas auto.. tak je to OK
Ja mam SP2 aktualizacie vypnute a ESS, zatial bez problemov
IVEB
19.09.08,09:20
Nemám zapnutú automatickú aktualizáciu, práve z tých dôvodov ohľadne problémov Servis packu3. Windows update mi ponúka okrem Servis Packu 3 aj iné dôležité aktualizácie a jednou z nich je aj nástroj na inštalovanie nejakého programu , ktorý preskenuje počítač na viry a ten neviem či si mám vybrať nainštalovať , alebo nie alebo ho mám jednoducho neinštalovať.
Fero11
19.09.08,09:45
Ak mas NOD, tak to neinstaluj (to je moj nazor)
tomas67
19.09.08,13:40
Mne to akurát všera inštalovalo na sp3 aj s tým nástrojom, a žiadny problém sa neviskytol, a mám aj eset smart security.
misoft
20.09.08,20:59
On tým nástrojom myslí asi Removal Tools od Microsoft-u.
geronimo13
20.09.08,21:33
fero11 radí, ale neradí presne, SP3 nie je len zozbieranie patchov od vydania SP2, to po prvé a po druhé ak si to (Removal Tools) stiahneš a nainštaluješ tak sa to s Nodom biť nebude ...
Fero11
21.09.08,03:16
Ja nemam SP3 ani ho neplanujem davat, pocul som, ze ludia si to odintal. pretoze s tym maju problemy
endrju
21.09.08,05:15
Ja nemam SP3 ani ho neplanujem davat, pocul som, ze ludia si to odintal. pretoze s tym maju problemy
Hm, SP3 mam nainstalovany uz niekolko mesiacov a zatial som nezaregistroval nejake problemy sposobene jeho instalaciou.
Takze si moze teraz kazdy vybrat ;)
DanielaSL
21.09.08,05:17
A mne sa teraz niečo také sťahuje.... tak som zvedavá.
IVEB
21.09.08,07:57
Ďakujem Vám za rady , ja som sa nakoniec rozhodla stiahnuť tú aktualizáciu bez toho nástroja a Servis Pack 3 zatiaľ neinštalujem , nakoľko mám ten procesor INTEL a u nás v práci tam kde máme INTEL procesory boli a sú veľké problémy. PRI AMD procesoroch nebol a ani nie je žiadny problém. Takže zatiaľ to nechávam doma bez Servis Packu 3.
jess
21.09.08,10:10
Ja som si raz (asi v roku 2004) aktualizovala XP v notebooku a tak sa mi spomalil počítač, že som automat.aktualizácie vypla. Neviem, či robím dobre, ale neaktualizujem radšej ani v druhých počítačoch.
Stevo5
21.09.08,10:29
Či aktualizácie spomalia alebo inak znefunkčnia niektoré funkcie systému záleží veľmi na tom, ako je systém udržiavaný, či nie sú tam poškdenia alebo zmeny systémových súborov, čo a ako je tam nainštalované.
Ak je systém v poriadku tak by nemali aktualizácie škodiť ale len pomôcť - rôzne vylepšenia, bezpečnosť ... .

Čo sa týka SP3 boli vydané beta verzie ktoré spôsobovali problémy, ale ak sa nainštaluje final verzia nemala by spôsobiť žiadne spomalenie a už vôbec nie pády systému - nemám ale skúsenosti so systémami s procesormi Intel.
Ale pripadá mi nelogické aby Microsoft vydal niečo čo by nevyhovovalo tak veľkej skupine užívateľov ako je skupina používajúca procesory Intel.
scorp
22.09.08,16:23
SP3 pre Windows XP som instaloval cca na 10 PC vo firme. No problems.
Fero11
22.09.08,17:17
Najskor by som sa opytal sam seba pred instalaciou. Naco mam instalovat SP3, len kvoli tomu, ze vysiel ?? Mam v PC nieco nie vporiadku, nefunguje my nieco ??
SP3 si dam len kvoli tomu, aby my nezlenivela Rammka, pretoze je akosi malo vytazena :D
endrju
22.09.08,17:25
Najskor by som sa opytal sam seba pred instalaciou. Naco mam instalovat SP3, len kvoli tomu, ze vysiel ?? Mam v PC nieco nie vporiadku, nefunguje my nieco ??
SP3 si dam len kvoli tomu, aby my nezlenivela Rammka, pretoze je akosi malo vytazena :D

Na PCčku, z ktorého skoro nonstop vybieham na internet, by som asi neuvažoval nad tým, či inštalovať bezpečnostné záplaty operačného systému.

Mám aj PCčko, z ktorého na internet chodím cez presne definovaný port na presne definovanú IP adresu iba za účelom aktualizácie antivírového programu. Na tom PCčku nemám nainštalovanú žiadnu aktualizáciu najväčšieho "vírusu" na svete, pod výrobu ktorého sa hrdo podpisuje istá nemenovaná firma. ;)
Fero11
22.09.08,18:04
nic v zlom, lenze uz viac krat som sa stretol na inych forach s tym, ze nejde my to, nejde my tamto a odpoved bola odinstaluj SP3.
Dalsia odpoved.... dik uz to ide
RudyB
23.09.08,17:32
ja som opatrný čo sa týka servis pack, mám to vypnuté,

ak sa nejaký servis pack už osvedčí potom ho nainštalujem.

zatiaľ som pri takomto postupe žiadny problém nezaznamenal.
Fero11
24.09.08,05:24
Ja mam v PC jeden HW, ktory pouziva jeden SW a ten potrebuje SP2, kebyze ho nepotrebuje, tak mam stale SP1.
SP3 si mozu davat osoby, ktore pouzivaju PC hlavne na NET a na MS office, pripadne nejake MS aplikacie, ale ak si do PCI pychnes nejake exotickejsie zariadenie, tak SP3 bude viac menej robit problemy, az pokym nevyjdu na to patche
Martin Mocko
24.09.08,05:27
Ja mam v PC jeden HW, ktory pouziva jeden SW a ten potrebuje SP2, kebyze ho nepotrebuje, tak mam stale SP1.
SP3 si mozu davat osoby, ktore pouzivaju PC hlavne na NET a na MS office, pripadne nejake MS aplikacie, ale ak si do PCI pychnes nejake exotickejsie zariadenie, tak SP3 bude viac menej robit problemy, az pokym nevyjdu na to patche

No presne...a neoptrebuješ ani exoticke zariadenie. Včera som sa pod SP2 asi 3 hodiny snažil rozchodiť grafickú kartu...a to je obyčajný GeForce asi 3roky starý.

Ale aktualizácie vo win mám štandardne vypnuté..to sa hádam neoplatí ani zapnúť.
Stevo5
24.09.08,11:17
No o potrebe inštalovania SP3 by som to povedal takto: záleží na tom, ako skúsený je užívateľ počítača.

Ak si ho nenainštaluje skúsený užívateľ, nastaví si firewal antivir a antispy (a hlavne vie ich používať) tak by sa nemalo nič stať a PC ide v pohode. Takýto užívateľ si poradí aj s tým ak mu niektorý program odmietne inštaláciu alebo spustenie z dôvodu neúplnej aktualizácie.

Ale sem si chodia pre radu hlavne menej skúsení ľudia ktorí s PC len pracujú a vedia len nutné minimum o nastavovaní systému a programov. Tak takémuto človeku (bez urážky, každý je v niečom inom dobrý) by som vypnúť aktualizáciu nedoporučoval. Prišiel by aj o tie minimálne bezpečnostné záplaty ktoré M....soft zdarma ponúka.

Podobne to bolo aj keď vyšiel SP2. Po čase je v PC už nevyhnutný a mnoho programov ho vyžaduje, bez toho alebo aj iných (Net framework, Java ...) by sa na PC spustilo len minimum programov. A užívateľ o akom teraz píšem si niekedy neporadí ak mu program vypíše že potrebuje SP2; 3; Net framework a podobne. Preto by som nedoporučoval vypínať aktualizácie ľuďom ktorí žiadajú o pomoc na týchto stránkach.
P.S. - to je môj osobný názor, niekto má možno iný.
Chobot
24.09.08,11:28
No o potrebe inštalovania SP3 by som to povedal takto: záleží na tom, ako skúsený je užívateľ počítača.

Ak si ho nenainštaluje skúsený užívateľ, nastaví si firewal antivir a antispy (a hlavne vie ich používať) tak by sa nemalo nič stať a PC ide v pohode. Takýto užívateľ si poradí aj s tým ak mu niektorý program odmietne inštaláciu alebo spustenie z dôvodu neúplnej aktualizácie.

Ale sem si chodia pre radu hlavne menej skúsení ľudia ktorí s PC len pracujú a vedia len nutné minimum o nastavovaní systému a programov. Tak takémuto človeku (bez urážky, každý je v niečom inom dobrý) by som vypnúť aktualizáciu nedoporučoval. Prišiel by aj o tie minimálne bezpečnostné záplaty ktoré M....soft zdarma ponúka.

Podobne to bolo aj keď vyšiel SP2. Po čase je v PC už nevyhnutný a mnoho programov ho vyžaduje, bez toho alebo aj iných (Net framework, Java ...) by sa na PC spustilo len minimum programov. A užívateľ o akom teraz píšem si niekedy neporadí ak mu program vypíše že potrebuje SP2; 3; Net framework a podobne. Preto by som nedoporučoval vypínať aktualizácie ľuďom ktorí žiadajú o pomoc na týchto stránkach.
P.S. - to je môj osobný názor, niekto má možno iný.

Pekne si to vystihol, je to presne tak. Minule som chcel nainštalovať na svokrove PC Internet Explorer 7 a zahlásilo mi, že to nie je možné, lebo nie je nainštalovaný SP2. Ten komp totiž predtým dlho nebol pripojený na internet. Takže najprv bolo treba doinštalovať aktualizácie, minimálne ten SP2, aby som sa mohol pohnúť ďalej.
Stevo5
24.09.08,14:06
No ja si myslím že to tak proste je, SP2 sa už stal nutnosťou a je len otázka času kedy bude v PC nutný SP3, ako si ho nové programy budú vyžadovať.
IVEB
14.11.08,12:59
Zase sa vraciam k aktualizácii Windows XP. Ak nemám nainštalovaný servis Pack 3 , môžem naďalej sťahovať aktualizácie , ktoré mi windows update ponúka?
peto405
14.11.08,13:02
Určite áno. Systém si sám stiahne potrebné aktualizácie a medzi nimi bude i SP3.
IVEB
14.11.08,13:12
Ale práveže mi to windows update ponúka samostatne. Servis pack 3 je medzi voliteľnými.
peto405
14.11.08,15:57
Tak si ho kľudne nainštaluj. Z niekoľkých desiatok PC ktoré spravujem iba pri jednom bol problém. Pri ostatných prebehla inštalácia SP3 úplne bez problémov.
Stevo5
14.11.08,17:28
IVEB
Samozrejme že je medzi voliteľnými, ak chceš si ho inštaluješ, ak si myslíš že by boli problémy, tak to necháš na neskôr.
V každom prípade si myslím že ak SP3 nainštaluješ, ukáže ti to v akom stave je tvoj systém. Ak nebudeš mať problémy, vieš že "all is OK". Ja som si to nainštaloval už dávno a bez problémov, doteraz bežia aktualizácie, všetko v pohode. neviem na čo využívaš svoj PC, ale ak vážnejšie, tak skôr alebo neskôr to bude nutnosť.
IVEB
15.11.08,09:45
Problém je v tom , že mi viacerí radili , že pokiaľ mám procesor AMD tak si nemám servis Pack 3 inštalovať. Už sa v tom nevyznám . Ale chcem mať stále aktualizovaný počítač ,a potrebujem vedieť pokiaľ nemám inštalovaný servis pack 3 či si môžem sťahovať aktualizácie pre môj počítač , tie ktoré sú mi ponúknuté ako dôležité bez ohľadu na to či mám alebo nemám nainštalovaný servis pack 3!Či tie aktualizácie , ktoré sú mi ponúknuté nespôsobia nejaké problémy so systémom pokiaľ ten servis pack 3 nemám nainštalovaný .
Stevo5
15.11.08,12:46
Ako je to s tými aktualizáciami to ti nepoviem, či ti spôspbia nejaké nepríjemnosti ak nemáš SP3. Ale myslím že by nemali.
Inak môj procesor je AMD Athlon X2 4600+.
Riešenie pre teba by bolo - sprav si zálohu partície C na DVD a potom skús ten SP3. Ak by boli problémy, vždy sa môžeš vrátiť späť. Ja to takto robím vždy pred väčším zásahom do PC a párkrát sa mi to už vyplatilo.