betka
19.09.08,10:37
Ahojte, chcela by som sa popýtať na názory a skúsenosti.

Nahmatala som si hrčku trošku boľavú na dotyk:
Nie je na uchu, ale je lokalizovaná ako máme lalok ucha (baby náušnice) a na jeden prst smerom na sánku. Keď otvorím ústa, tak mi zapadne do jamky medzi čeľuste. Som trošku nachladnutá. Neviem či to môže byť uzlinka, chrupavka, či nebodaj to, čoho sa obávame.

Vďaka za názory.
tuta
19.09.08,08:46
Ničoho sa neobávaj a čím skôr navštív lekára.Jedine on Ti dá odpoveď na Tvoju otázku.
feron
19.09.08,08:49
Záleží aj od toho, či je tá hrčka pohyblivá alebo pevne fixovaná, keďže pri otvorení úst "zapadne" do priestoru otvorenej čaľuste, tak je asi pohyblivá, ak si nachladnutá, môže to byť vystúpená zväčšená uzlina, tá sa dokáže rýchlo zväčšiť, iné útvary rastú pomenej. Ak to do pár dní neprejde bude lepšie navtíviť lekára.
betka
19.09.08,08:55
Vďaka som rada, že ste sa ozvali.

Mala som ju tam asi zo tri mesiace i na druhej strane ju mám. Len jedna ostala rovnaká a tá druhá je oveľa zvačšenejšia a boľavejšia. Nevidno to, len keď si to prehmatám. Zrejme je pohyblivá. Mávam často zvačšené i uzliny.

Ešte raz vďaka
evka-janekova
20.07.09,08:02
Mám problém ktorý sa skoro týka tejto témy nechcem zakaldať novu. Od piatku mam "seknuté" v sánke. Ráno som sa zobudila a pri ranajkach som mohla otvorit ústa na cca 2-3 cm, viac nie. Uz sa mi to v min. stavalo ale za 2 dni to bolo preč.
Teraz neviem co s tym, je to dosť nepríjemné, máva niekto niečo podobné, pomohli by mi nejaké obklady?
Dakujem
Showtek
20.07.09,08:08
No pohyblivé hrčky mávam aj ja v okolí krku. Bol som aj u lekára, sú to uzlinky...Niekomu sa robievajú dosť často. Nebezpečné by to nemalo byť, ale tak radšej navštív lekára.
evka-janekova
20.07.09,08:10
ja nemam hrčku..necitim tam nic..iba mam minimalne pohyblivu sánku
silviaz
20.07.09,08:10
Vďaka som rada, že ste sa ozvali.

Mala som ju tam asi zo tri mesiace i na druhej strane ju mám. Len jedna ostala rovnaká a tá druhá je oveľa zvačšenejšia a boľavejšia. Nevidno to, len keď si to prehmatám. Zrejme je pohyblivá. Mávam často zvačšené i uzliny.

Ešte raz vďaka

pradvepodobne to bude uzlinka koli nachladnutiu, ale mala by si zajst za lekarom ak je to virusoveho povodu tak ti na to daju lieky. Ak mavas casto zvascene uzlinky lekar ta posle k imunologovi ci je vsetko v poriadku z imunitnym systemom.

lekar ti povie vsetko co potrebujes vediet a vysvetli ti mozne diagnozi, a este nieco to coho sa najviac obavas nevylucujem ale vascina chorobnych uzliniek neboli. ;)

pa
silviaz
20.07.09,08:13
Mám problém ktorý sa skoro týka tejto témy nechcem zakaldať novu. Od piatku mam "seknuté" v sánke. Ráno som sa zobudila a pri ranajkach som mohla otvorit ústa na cca 2-3 cm, viac nie. Uz sa mi to v min. stavalo ale za 2 dni to bolo preč.
Teraz neviem co s tym, je to dosť nepríjemné, máva niekto niečo podobné, pomohli by mi nejaké obklady?
Dakujem

ahoj

ja som to mavala. Netvrdim ze to musi byt u teba rovnake ale mne sa to robilo ked som spievala, teda zo zaciatku som normalne mala po koncerte spazmy az krce v sankach.
Mala by si s tym ale zajst k lekarovi istota je istota. Ale moze to byt aj zo zubu.