Zitulda
19.09.08,12:15
Prosím o radu.
Ako sa môžu posielať výkresy s vyšeduvedenými koncovkami ak osoba ktorej to chcem poslať nemá na ich otvorenie kresliaci program. A ako ich upraviť aj keby som chcela niektorý z výkresov uložiť do témy na porade? Je nejaká možnosť? Ďakujem.
Chobot
19.09.08,10:25
Prosím o radu.
Ako sa môžu posielať výkresy s vyšeduvedenými koncovkami ak osoba ktorej to chcem poslať nemá na ich otvorenie kresliaci program. A ako ich upraviť aj keby som chcela niektorý z výkresov uložiť do témy na porade? Je nejaká možnosť? Ďakujem.

AK príjemca nemá aplikáciu, v ktorej si výkresy zhotovila (AutoCAD alebo iné kompatibilné), tak plnohodnotne mu to nepošleš. Môžeš mu to poslať na prezeranie tak, že v tvojej aplikácii, kde si to vytvorila, to dáš uložiť v nejakom všeobecne grafickom formáte, napr. .bmp, .jpg, .gif alebo podobne - možno to pôjde aj do .pdf.

Potom príjemca si to otvorí nejakým prehliadačom. Ale s takým dokumentom už nebude môcť pracovať ani keby mal tú pracovnú aplikáciu (napr. AutoCAD).

Na porade je dovolené prikladať len prílohy v niektorých formátoch. Klikni na Prílohy pridať/odobrať (pri písané príspevku) a tam nájdeš zoznam povolených príloh aj ich maximálne veľkosti.
Zitulda
19.09.08,15:04
Ďakujem Ti pekne za odpoveď a ak dobre som pochopila, tak ani kópiu si z toho stiahnuť nemôže že áno?!
Chobot
19.09.08,17:48
Ďakujem Ti pekne za odpoveď a ak dobre som pochopila, tak ani kópiu si z toho stiahnuť nemôže že áno?!

Z čoho kópiu? Zo súboru alebo z programu?
arizona
19.09.08,20:38
Ďakujem Ti pekne za odpoveď a ak dobre som pochopila, tak ani kópiu si z toho stiahnuť nemôže že áno?!

Väčší výkres vytlačí na viacerých stránkach,po častiach. Nedá sa vytlačiť iba určitá časť.
Auto cad je myslím aj voľne stiahnuteľný, nech si ho príjemca skúsi stiahnuť.
scorp
22.09.08,16:27
Na prezeranie tychto typov suborov je vhodnych viac softov. Su aj free, staci googlit free dwg wiever. Free je aj Bentley, ktory ma aj funkcie na vyrezy vykresu.
mpca
23.09.08,03:08
poslat mozete aj samotny dwg, dgn subor ked osoba ktora si ich che pozret si stiahne freewarovy prehliadac http://www.easyfreeware.com/free_dwg_viewer-943-download.html