malalulu
19.09.08,13:07
Pred rokom som si kúpila umývačku riadu a po nejakej dobe mi praskli dvierka - vrchný kryt z obidvoch strán (asi by bolo treba vymeniť vrchný panel). Keď som bola reklamovať v obchode, tak mi povedali, že je to mechanické poškodenia a že na to je záruka 1/2 roka. Neviem, kde to vzali, predsa zákonná záruka je 2 roky (alebo sa mýlim?).
Prasklina vznikla asi používaním dvierok, nemali sme to ako mechanicky poškodiť, lebo umývačka je vprataná medzi dres a chladničku. Neviem, ako sa mám brániť, keď pôjdem do servisu.
Poraďte mi, prosím, ako mám argumentovať a na čo sa mám odvolať, ešte som spotrebič nereklamovala.
Ďakujem Vám všetkým za rady
ivka70
19.09.08,11:09
neviem, ci s tymto niekde pochodis, to nie je vada vyrobku, to je skutocne prasknute - a nie je to sucastou zaruky nikde
arizona
19.09.08,12:49
Skús sa obrátiť priamo na výrobcu, možno bude ústretovejší.
Veď po tých dvierkach sa neskáče, tak nemajú prečo prasknúť.:confused:
dana9
19.09.08,13:09
Pred rokom som si kúpila umývačku riadu a po nejakej dobe mi praskli dvierka - vrchný kryt z obidvoch strán (asi by bolo treba vymeniť vrchný panel). Keď som bola reklamovať v obchode, tak mi povedali, že je to mechanické poškodenia a že na to je záruka 1/2 roka. Neviem, kde to vzali, predsa zákonná záruka je 2 roky (alebo sa mýlim?).
Prasklina vznikla asi používaním dvierok, nemali sme to ako mechanicky poškodiť, lebo umývačka je vprataná medzi dres a chladničku. Neviem, ako sa mám brániť, keď pôjdem do servisu.
Poraďte mi, prosím, ako mám argumentovať a na čo sa mám odvolať, ešte som spotrebič nereklamovala.
Ďakujem Vám všetkým za rady

Ahoj,

podla § 508 obc. zakonnika vada, ktora sa prejavi do 6 mesiacov sa povazuje za vadu, ktora bola na vyrobku v case predaja, preto dotycny pan hovoril o dobe 1/2 roka. Ja to na ochranu kupujuceho

Neznamena to vsak, ze zaruka trva len pol roka, trva normalne 24 mesiacov,
Infarkt
19.09.08,13:32
Takže...

za 1. ako si reklamovala prvý krát ?
za 2. o mechanickom poškodení sa dokáže kompetentne vyjadriť len servisák, alebo výrobca, a v neposlednom rade súdny znalec.
za 3. v zmysle Zákona o ochrane spotrebiteľa 250/2007 máš právo na reklamáciu a je povinnosť predávajúceho ti o tom vystaviť doklad.
Keď ti odmietnu prevziať výrobok na reklamáciu, obratom kontaktuj SOI-ku.

Toť zatial pre všeobecný rozhľad a argumentáciu ;)
malalulu
25.09.08,17:35
Pekne Vám všetkým ďakujem.
Ale aj tak by ma zaujímalo, nikomu sa nič podobné nestalo?-lebo neviem, prečo to tak prasklo.