danse
19.09.08,15:14
Dobry den,

chcela by som sa poradit. Som platca Dph a uctujem v jednoduchom uctovnictve. Mam obchod a nedavno som zopar produktov darovala blizkym v rodine. Chcem sa opytat, je sposob ako z tohto tovaru (je to len zopar vyrobkov) zaplatim co najmensiu dan?

Dakujem za odpoved.

Daniela
ekopo
19.09.08,13:23
1. Treba odviesť DPH
2. V účtovníctve treba urobiť zápis cez ID storno výdaj za tovar


Možno by bolo vhodnejšie tovar predať :) , napr. ak sa jedná o ležiak, sezonny tovar, je možné stanoviť aj nižšiu cenu ako bola nákupná...
danse
23.09.08,11:52
Dakujem za odpoved. Len nechapem, co mam teda urobit:

"V účtovníctve treba urobiť zápis cez ID storno výdaj za tovar"
- ja som stale len novacik v uctovani. Mohli by ste mi prosim vysvetlit trosku blizsie potrebny postup?

Velmi pekne dakujem.

Daniela
JankaO
23.09.08,12:11
Dakujem za odpoved. Len nechapem, co mam teda urobit:

"V účtovníctve treba urobiť zápis cez ID storno výdaj za tovar"
- ja som stale len novacik v uctovani. Mohli by ste mi prosim vysvetlit trosku blizsie potrebny postup?

Velmi pekne dakujem.

Daniela

Presne tak, ako robíte zápis do peňažného denníka "nákup tovaru" napr 1500,- Sk, tak zápis bude mínus 1500,- Sk nákup tovaru. Doklad označíte ako napr. ako ID dar a dátum darovania...
danse
04.02.09,07:25
Presne tak, ako robíte zápis do peňažného denníka "nákup tovaru" napr 1500,- Sk, tak zápis bude mínus 1500,- Sk nákup tovaru. Doklad označíte ako napr. ako ID dar a dátum darovania...
Dobry den, bohuzial som sa dostala len teraz po rocnej inventure opat k rieseniu tohto problemu, stale som to odkladala, ale naozaj neviem, ako to zauctovat:-( Uctujem v Jednoduchom uctovnictve MRP, som platcom DPH - nahodila som si do penazneho dennika ako nakup tovaru s anal. ID DAR a nahodila minusovu hodnotu, neviem aky typ DPH mam zvolit, 40 - dan z tovarov a sluzieb nakupenych v tuzemsku - plny narok na odpocet?- vlastne tam tiez bude minusova hodnota a pri volbe Ucet/Pokladna si mam zvolit "nepen"? Bude to tak spravne?