BABYstar
19.09.08,15:28
Prosím o radu,mám v triede dieťa,ktorého mama má predĺženú MD a dieťa má mentálny postih.Pediater však uviedol -dieťa zdravé -a pri zápise neinformovala riaditeľku o predĺžení MD.Mama nám dieťa privedie ráno o 6.30hod. a pre dieťa príde o 15,30 hod.,ohradzuje sa tým,že nepoberá na dieťa soc.dávky.Ďakujem
veronikasad
19.09.08,14:21
Prosím o radu,mám v triede dieťa,ktorého mama má predĺženú MD a dieťa má mentálny postih.Pediater však uviedol -dieťa zdravé -a pri zápise neinformovala riaditeľku o predĺžení MD.Mama nám dieťa privedie ráno o 6.30hod. a pre dieťa príde o 15,30 hod.,ohradzuje sa tým,že nepoberá na dieťa soc.dávky.Ďakujem
Akú radu si chcela ? Máte s dieťaťom v kolektíve nejaké problémy, alebo ti len vadí, že matka je na predlženej rodičovskej dovolenke ?
Chobot
19.09.08,17:55
Prosím o radu,mám v triede dieťa,ktorého mama má predĺženú MD a dieťa má mentálny postih.Pediater však uviedol -dieťa zdravé -a pri zápise neinformovala riaditeľku o predĺžení MD.Mama nám dieťa privedie ráno o 6.30hod. a pre dieťa príde o 15,30 hod.,ohradzuje sa tým,že nepoberá na dieťa soc.dávky.Ďakujem

A v čom je problém? Akú radu potrebuješ?
BABYstar
20.09.08,12:19
Dieťa mi nevadí ,ale zákon nedovoľuje matke,ktorá je na predĺženej MD dávať dieťa na celý deň do MŠ , preto Vás chcem požiadať o presné znenie toho zákona.Vieme,že matka má nárok v takom prípade len na 4 hodiny,ale neviem jej to podložiť právne,možná sú tam aj výnimky,neviem.Ak nám matka zamlčala skutočný zdravotný stav dieťaťa,nedokážeme mu vytvoriť individuálny program,ktorý potrebuje.
veronikasad
20.09.08,13:11
Dieťa mi nevadí ,ale zákon nedovoľuje matke,ktorá je na predĺženej MD dávať dieťa na celý deň do MŠ , preto Vás chcem požiadať o presné znenie toho zákona.Vieme,že matka má nárok v takom prípade len na 4 hodiny,ale neviem jej to podložiť právne,možná sú tam aj výnimky,neviem.Ak nám matka zamlčala skutočný zdravotný stav dieťaťa,nedokážeme mu vytvoriť individuálny program,ktorý potrebuje.
Túto definíciu nájdeš len v§ 11 zákona o zdravotnom poistení pri upresnení osoby starajúcej sa o dieťa, za ktorú platí zdr.poistenie štát :

(12) Za osobnú celodennú a riadnu starostlivosť sa na účely tohto zákona považuje starostlivosť poskytovaná dieťaťu v záujme jeho fyzického vývinu a duševného vývinu, ktorou sa zabezpečuje najmä jeho výchova, primeraná výživa, hygiena a dodržiavanie liečebno-preventívnych opatrení. Podmienka osobnej celodennej a riadnej starostlivosti o dieťa je splnená aj vtedy, ak dieťa

a) navštevuje jasle, materskú školu, zariadenie, v ktorom je umiestnené na základe rozhodnutia súdu, alebo iné obdobné zariadenie v rozsahu najviac štyri hodiny denne,

Ak matka poberá rodičovský príspevok, zákon o rodičovskom príspevku vylučuje jeho poberanie, ak je dieťa umiestnené v štátnej škôlke, alebo v súkromnej s dotáciou štátu.
BABYstar
20.09.08,14:07
Ďakujem,to som potrebovala.Snažím sa pomôcť dieťaťu .Prajem príjemný deň.