Timka1
19.09.08,19:50
Dobrý večer, prosím vás, pomôžte sa mi vysomáriť z toho. Som zamestnaná na DoPČ, na rodičovskej dovolenke, platím si dobrovoľné nemocenské poistenie.
Od 6.9.do 17.9. mám vypísané ošetrovné na dcérku - vyvrtla si nožičku. Ale od 10.9. do 15.9. sme boli v nemocnici s inou diagnozou, ja som bola ako doprovod, dcérka je do dnešného dňa chorá a potrvá to min. do konca septembra.
Dnes sme boli na kontrolu a som si pýtala nové ošetrovné vypísať, keďže mi to prvé skončilo a potrebujem na druhú diagnozu a tiež aj ako ospravedlnenku do práce. Lekárka mi však povedala, že tá prvá mi neplatí počas tých dní čo som bola v nemocnici, že nárok na ošetrovné nemám počas tej doby pobytu, môže mi vypísať iba od skončenia pobytu.
Nechápem prečo by mi neplatilo to prvé ošetrovné, keďže to bolo na diagnozu č. 1 a nie na tú s ktorou sme boli v nemocnici. Tak som navrhla, aby mi vypísala od skončenia pobytu, veď aj tak je platená len 10 dní a tú prvú, že budem mať zaplatenú tiež len desať dní.
Problém je v tom, že sa dve ošetrovné prekrývajú aj s pobytom v nemocnici. Prosím vás ako by bolo najlepšie vypísať ošetrovné, aby som to mala aj zaplatené aj ospravedlnené? Ďakujem za všetky rady.