peto07
19.09.08,19:37
Je to problem ak neplatca DPH zobrazuje vo svojom eshope ceny s DPH aj bez DPH. Samozrejme predava iba za konecne ceny a aj na fakturach su ceny uz iba konecne.
Zoltán Kovács
19.09.08,17:38
Je to problem ak neplatca DPH zobrazuje vo svojom eshope ceny s DPH aj bez DPH. Samozrejme predava iba za konecne ceny a aj na fakturach su ceny uz iba konecne.

Áno je. Je to zavádzanie prípadného klienta platiteľa DPH. Ktorý si môže myslieť, že dph si uplatní na vstupe.

Neplatiteľ nemá čo uvádzať dph. Musí byť uvedené, že predajca je neplatiteľom.
peto07
19.09.08,17:43
v obchodnych podmienkach je uvedene ze firma je neplatca DPH. Staci to?Nastavenia rozhrania eshopu nedovolia vypnut zobrazenie bez DPH.
Dáša_
19.09.08,17:47
v obchodnych podmienkach je uvedene ze firma je neplatca DPH. Staci to?Nastavenia rozhrania eshopu nedovolia vypnut zobrazenie bez DPH.

A nedá sa ti v eshope nastavit 0 dph a tym by sa nezobrazovala?
peto07
19.09.08,17:58
hmm, to ma nenapadlo. Ten eshop je rieseny ako prenajom a moje administratorske moznosti su obmedzene a zrovna tato moznost navolit DPH mi tam chyba:mad:
Filip Glasa
19.09.08,19:27
ak je naozaj pravda, že tam nejde DPH nastaviť, tak je hlúposť za taký nepodarok platiť. Ale pre istotu si to zisti u prenajímateľa shopu.
peto07
19.09.08,19:51
urcite sa to u nich da nastavit, ked mi to teraz rata DPH 19%, len neviem ci to pojde nastavit individualne iba pre mna, aby tam ratalo DPH=0.Ten prenajom je zadarmo. Ide mi o to ci je to protizakonne ak su tie ceny takto zobrazene aj ked kazdeho platcu DPH pri objednavke tel. upovedomim ze nie sme platci DPH, vsetko fakturujeme v konecnych cenach, ziadne zavadzanie.
Anja111
20.09.08,05:00
urcite sa to u nich da nastavit, ked mi to teraz rata DPH 19%, len neviem ci to pojde nastavit individualne iba pre mna, aby tam ratalo DPH=0.Ten prenajom je zadarmo. Ide mi o to ci je to protizakonne ak su tie ceny takto zobrazene aj ked kazdeho platcu DPH pri objednavke tel. upovedomim ze nie sme platci DPH, vsetko fakturujeme v konecnych cenach, ziadne zavadzanie.

Ale pozor, ak neplatiteľ DPH vystaví doklad s DPH, tak je povinný túto odviesť do ŠR...
Zákon o DPH
§ 69
(5) Ak osoba, ktorá nie je platiteľom, uvedie vo faktúre alebo v inom doklade o predaji daň, je povinná zaplatiť túto daň.
Zoltán Kovács
20.09.08,09:04
urcite sa to u nich da nastavit, ked mi to teraz rata DPH 19%, len neviem ci to pojde nastavit individualne iba pre mna, aby tam ratalo DPH=0.Ten prenajom je zadarmo. Ide mi o to ci je to protizakonne ak su tie ceny takto zobrazene aj ked kazdeho platcu DPH pri objednavke tel. upovedomim ze nie sme platci DPH, vsetko fakturujeme v konecnych cenach, ziadne zavadzanie.

Je.