Maja39
19.09.08,20:32
Dobrý večer,
vie mi niekto poradiť čo to môže znamenať ak môjmu 2,5 ročnému synovi začal šednúť zub? Jedná sa o vrchnu jednotku. Všimla som si toho pred 4 dňami, je na oko iná, nie biela, proste sivšia....
Ninna
20.09.08,08:44
Predpokladám že 2,5 ročný syn má ešte mliečne zuby . Zubný lekár odporúča deťom elmex gel aspoň raz do týždňa, obsahuje totiž fluór ktorý má zuby ochrániť pred kazivosťou.
Orava21
20.09.08,13:43
Ahoj, nespadol nahodou maly niekedy na ten zub? Ja som mala podobny prípad a zub bol odumrety, zubarka to zistila len rontgenom
ajka100
20.09.08,13:50
Môj syn mal ten istý problém. Zistila to až zubárka pri prvej preventívke. Vravela, že sa niekedy musel silne udrieť a ten zub odumrel. Ten odumretý zub mu vydržal až do príchodu trvalého zúbku.
Čo sa týka Elmex gelu, tiež ho všetci používame 1x týždenne. A deťom ho moja zubárka odporúčala dávať až vtedy, keď už nemám obavu z toho, že ho budú prehĺtať. Predsalen je tam vyššia koncentrácia flóru než v paste.
feron
22.09.08,09:30
zuby môžu meniť farbu aj pri niektorých liekoch alebo výživových doplnkoch, aj keď tam častejšie bývajú na zuboch fľaky.