Bobbix
19.09.08,21:08
Chcem požiadať o radu, či je nárok na poberanie výživného, ak osoba má v tomto momente 17 rokov, od februára mala prerušené štúdium a od septembra nenastúpila do školy.
Vraj zo zdravotných dôvodov. Nádejnej kozmetičke mali vadiť kozmetické výpary. Skôr to vidím v následovníctve - ani matka, ani staršia sestra sa neunúvali s vyšším ako základným vzdelaním.
willma
19.09.08,19:14
je stále neplnoletá, takže podľa môjho názoru nie.
Chobot
19.09.08,20:08
Chcem požiadať o radu, či je nárok na poberanie výživného, ak osoba má v tomto momente 17 rokov, od februára mala prerušené štúdium a od septembra nenastúpila do školy.
Vraj zo zdravotných dôvodov. Nádejnej kozmetičke mali vadiť kozmetické výpary. Skôr to vidím v následovníctve - ani matka, ani staršia sestra sa neunúvali s vyšším ako základným vzdelaním.

Kým súd nezruší povinnosť platiť výživné, tak musíš platiť. Návrh na zrušenie môžeš podať aj ty, ale musíš to zdôvodniť. Myslím, že ale neuspeješ, lebo nie je plnoletá.
Bobbix
20.09.08,03:37
že je neplnoletá nevadí
-ak treba viest pohlavný život od 14 rokov (za podpory matky)
-ak sa ma na súde vyjadriť, s kým chce žíť, súd rozhodol len a len na základe jej priania a vidíme ako pri mamičke dopadla
-ak sa treba rozhodnúť, či chodiť do školy, alebo nie

Podanie na súd vidím takto:
-causa "Zverenie do opatery" trvala 5 rokov, prvych 2,5 rokov súd absolútne nečinný
-causa "Rozvod" trvala 3 roky, za tú dobu boli 4 pojednávania, potom som žiadosť stiahol, nie žeby som s manželkou chcel znova žiť, to nie
-dcéra má o pol roka 18. Súd s najväčšou pravdepodobnosťou do vtedy ani nezisti, že je nejake nové podanie
Dav
20.09.08,04:56
Podaj na súd žiadosť o zrušenie výživného. Pokiaľ prestaneš platiť výživné bez rozhodnutia súdu, stane sa s teba páchateľ trestného činu. Napíš žiadosť o zrušenie výživného, z dôvodu, že dcéra nenavštevuje školu a nepripravuje sa na svoje budúce povolanie, teda je schopná sa sama živiť. Ak má však podchytené zdravotné dôvody prerušenia školy, neuspeješ.
Bobbix
20.09.08,09:32
V mieste prenajateho bydliska nema manzelka s detmi (pre istotu) meno na zvonceku a schranke, v skole mi info nechcu dat, ze deti su sudom zverene manzelke a niesu povinni sa so mnou vobec bavit, na socialke, ktora vehementne suhlasila so zverenim deti matke so 4 sudkynami (1 - okr. sud, 3 - krajsky sud) nemaju zaujem nic robit. Podla nich, ja som rodic (aj ked bez pravomoci), ja som zodpovedny, ja sa mam starat. Len neviem ako.
Podanie na sud mozem podat, len si myslim, ze skor budu deti v dochodku nez sud zacne cosi robit.
Dav
20.09.08,10:03
Ak má dcéra o pol roka 18, urob súčasne 3 veci : 1. daj žiadosť na súd na zrušenie,2. odkladaj peniaze na výživné, aby si ich mal možnosť ihneď na výzvu(súdu, polície, exekútora) uhradiť, 3. prestaň platiť. Veci sa rozhýbu, ale počítaj s tým, že neplnenie vyživovacej povinnosti je trestný čin.
Čo ako sa rozčuľuješ a čo akú pravdu by si mal, matku dieťaťa si vyberal ty a dieťa má určité, zákonom stanovené práva.
Bobbix
20.09.08,10:25
Dakujem vsetkym za pomoc, urobim presne podla poslednej rady.

Uz len k poslednym slovam. Proti zakonom stanovenym pravam nemam nic, ale proti lajdakom ano. Matka deti sa po 3 rokoch vratila z Talianska (vtedy mi ukradla deti), pretoze starych ... je aj tam dost. Jej dcera z 1. manz. je este tam, preto maju dost penazi na advokatov a myslim si, dcera, o ktorej je stale rec, zacne coskoro prispievat do spolocnej kasicky. A ja svojim vyzivnym prispievam tiez.