tom_NR
19.09.08,21:30
Milí poraďáci; je tu jeseň, o pár týždňov zrejme tuhá zima a navyše aj euro. Vyvstáva tu otázka, čo by ste odporučili stihnúť v tomto roku počas čakania na stav. povolenie, resp. po jeho vydaní? Asi nakúpiť nejaký-ten materiál, aj keď posezónne zľavy by som asi u predajcov nemal čakať...
Ďalej ak pánboh (Stavebný úrad) dá, zrealizovať základy, aby do jari "odstáli"? Alebo v prípade priaznivého počasia ťahať aj hrubú stavbu?
Ďakujem za názory alebo rady z praxe. :)
mlaco
19.09.08,20:16
Nuz, toto zaujima aj mna.

Zatial som objednal komin Schiedel (-33% v septembri).

Pocul som, ze tehly sa nechystaju zdrazovat (Wienerberger), a vlastne ich nemam kam dat.

Ako pises, odpoved nam da pocasie.
legolas
20.09.08,16:10
Milí poraďáci; je tu jeseň, o pár týždňov zrejme tuhá zima a navyše aj euro. Vyvstáva tu otázka, čo by ste odporučili stihnúť v tomto roku počas čakania na stav. povolenie, resp. po jeho vydaní? Asi nakúpiť nejaký-ten materiál, aj keď posezónne zľavy by som asi u predajcov nemal čakať...
Ďalej ak pánboh (Stavebný úrad) dá, zrealizovať základy, aby do jari "odstáli"? Alebo v prípade priaznivého počasia ťahať aj hrubú stavbu?
Ďakujem za názory alebo rady z praxe. :)

Urob ako si povedal, takže základy a hrubú stavbu veď do zimy a mrazov je ešte ďaleko, veď ešte nebolo babie leto, pravda len ak máš materiál a majstrov.
Zoltán Kovács
20.09.08,17:35
Ak nestihneš stavbu zakryť strechou do zimy, tak ti neodporúčam ťahať múry. Ostaň iba pri základovej doske. Keď nemáš dojednaných majstrov, tažko sa budú zháňať.
mlaco
22.11.08,10:29
Huh, toto je hadam prvy krat kedy sa pozeram na prvy sneh s hrôzou :-)
AndrejG
22.11.08,13:29
Huh, toto je hadam prvy krat kedy sa pozeram na prvy sneh s hrôzou :-)

ja si zas hovorim, ake neskutocne stastie som mal, kedze sme stihli dokoncit komplet teren a vsetky vonkajsie prace ked este bolo teplo nie tak davno dozadu...akurat stihol zaschnut obklad na plote, kym sa ochladilo :)
220870
22.11.08,14:21
Nemusí sa vyplaťiť.,ale predpokladám že to čo platilo v minulosti bude platiť aj tento rok.Stavebné materiály a práce boli a ešte asi dlho budú najlacnejšie v období Január ,Február. Takže kupovať v tomto období prináša úsporu cca 20 až 25% na materiály.Úspora pri stavebných prácach sa môže vyšplhať podľa regiónu aj na 50 až 60 %.:confused: