rohff11
20.09.08,06:44
vie niekto o poistení v nezamestnanosti? Pár krát do roka je človek na PN, a chcel by som mať poistenie v nezamestnanosti, resp. úrazové alebo iné za dobrú cenu. Vie niekto o niečom? Aké máte skúsenosti s vyplácaním od týchto subjektov?

Doteraz mám iba za 310sk/rok a to je ked ste v nemocnici, vyplácajú 100sk/deň v GENERALLI POISTOVNI :(

V ALIANZI som mal úrazové za 960sk/rok, bolo tam úrazové plnenie do 100000sk, ale už to je zrušené.
Chobot
20.09.08,13:15
vie niekto o poistení v nezamestnanosti? Pár krát do roka je človek na PN, a chcel by som mať poistenie v nezamestnanosti, resp. úrazové alebo iné za dobrú cenu. Vie niekto o niečom? Aké máte skúsenosti s vyplácaním od týchto subjektov?

Doteraz mám iba za 310sk/rok a to je ked ste v nemocnici, vyplácajú 100sk/deň v GENERALLI POISTOVNI :(

V ALIANZI som mal úrazové za 960sk/rok, bolo tam úrazové plnenie do 100000sk, ale už to je zrušené.

Poistenie v nezamestnanosti je predsa garantované sociálnou poisťovňou, pokiaľ si platíš či už povinne alebo dobrovoľne poistenie v nezamestnanosti.

Možno má aj nejaká komerčná poisťovňa produkt poistenie v nezamestnanosti, ale neviem o tom. Viem len, že pri braní úveru z bánk sa môžeš poistiť na prípadné riziko nezamestnanosti alebo PN - vtedy za určitých podmienok a najviac po dobu 6 mesiacov platí splátky úveru poisťovňa.

Úrazových poistiek je na trhu habadej, treba si len porovnať, kde to čo stojí a čo za to poisťovňa ponúka.
merika1
20.09.08,19:09
tiež mám otázku podobného druhu.končí mi rodičovská dovolenka /3roky/ a plánujem odísť zo zamestnania po 15 rokoch práce u jedného zamestnávateľa.Poistenie v nezamestnanosti som si dobrovoľne neplatila,neupozornil ma na to nik.Asi nebudem mať nárok na podporu v nezamestnanosti,ak si hned nenájdem novú prácu?
Paula
20.09.08,19:18
Žiaľ, nie je nikoho povinnosťou upozorniť občana na povinnosť, resp. dobrovoľnosť akéhokoľvek poistenia.
merika1
20.09.08,19:28
Teraz s tým už nič nespravím,len mi je trošku smutno z toho,že keby som sa nedostala k internetu, tak to neviem dodnes.A ako k tomu prídu tí ľudia,ktorí napr.ani nevedia alebo netušia aké odvody a postenia je nutné platíť. Ja asi takého ani nepoznám,kto by si to sám od seba sledoval.Veď ked som bola v sociálnej poisťovni po pôrode vybavovať doklady,stačilo by jedné slovo a nebol by problém si to platiť.To je môj názor.......
Chobot
20.09.08,20:36
Teraz s tým už nič nespravím,len mi je trošku smutno z toho,že keby som sa nedostala k internetu, tak to neviem dodnes.A ako k tomu prídu tí ľudia,ktorí napr.ani nevedia alebo netušia aké odvody a postenia je nutné platíť. Ja asi takého ani nepoznám,kto by si to sám od seba sledoval.Veď ked som bola v sociálnej poisťovni po pôrode vybavovať doklady,stačilo by jedné slovo a nebol by problém si to platiť.To je môj názor.......

Keby to ľuďom aj hovorili, že si môžu platiť dobrovoľne sociálne poistenie (nezamestnanosť, nemocenské) aj tak by 4 z piatich neplatili, lebo by im bolo ľúto peňazí. Nemysleli by na to, že z toho môžu mať niekedy výhodu. Všetci by videli len to, že musia mesačne platiť napr. 1500 SKK soc. poisťovni. Na druhej strane, matkám na rodičovskej dovolenke to asi nie je malý peniaz...
merika1
30.11.08,22:08
prosím o radu niekoho veci znalého.Od 1.12. budem nezamestnaná,skončila mi rodičovská-materská dovolenka.Zatiaľ budem pracovať na dohodu,neviem aký je ďalší postup pri vybavovaní po úradoch.Soc.poisťovňa,úrad úráce,zdravotná poisť. Má význam požiadať soc.poisť. o platenie odvodov do 6 rokov dieťaťa,keď chcem zohnať prácu na trvalý pracovný pomer?