DankaSo
20.09.08,10:49
Ahojte, s mužom robíme na živnosť, ale počuli sme, že sročka sa môže viac vyplatiť pokiaľ ide o odvody. Nevieme, či je to pravda...Máte niekto skúsenosť s týmto prechodom? Bolo to výhodnejšie?
A potom by som sa ešte chcela spýtať, či niekto má skúsenosti s lacnými firmami, čo zakladajú firmy...lebo suseda dala asi 30000, no s mužom sa nám to zdá veľa, lebo niekde som videla aj za 12000. Myslíte si, že je v tom nejaký rozdiel? Každá koruna dobrá:)
veronikasad
20.09.08,08:53
Prechodom na s.r.o. chcete "riešiť" len odvody ? V s.r.o budete zamestnancami, alebo len spoločníkmi s príjmom z podielu na zisku ?
Zoltán Kovács
20.09.08,09:03
Za 12 tisíc asi ťažko ti niekto založí s.ro., keď samotný zápis do OR je za 10 tisíc v kolkoch. Plus poplatky za živnosť,overenie podpisov......
riccado
20.09.08,09:21
Za 12 tisíc asi ťažko ti niekto založí s.ro., keď samotný zápis do OR je za 10 tisíc v kolkoch. Plus poplatky za živnosť,overenie podpisov......

preco? ak ten navrh na zapis do OR podaju elektronicky, tak platia sudny poplatok za zapis vo vyske 5.000.- Sk. Doplatia nejake spravne poplatky za ZL + nejake overovanie podpisov a ostane im cca. 6.000.- Sk pre nich...

napr. http://www.eserocka.sk/co_to_stoji.html
DankaSo
20.09.08,15:11
Prechodom na s.r.o. chcete "riešiť" len odvody ? V s.r.o budete zamestnancami, alebo len spoločníkmi s príjmom z podielu na zisku ?
Dakujem velmi za tvoj zaujem. Neviem co je lepsie...zamestananec sa podla mna neoplati, lebo ked som pracovala, tak boli vysoke odvody, asi ako na tej zivnosti. Nie je nejaka ina moznost? Napr. nejaka ina dohoda, z ktoej by sme mali prijem?
veronikasad
20.09.08,15:18
Dakujem velmi za tvoj zaujem. Neviem co je lepsie...zamestananec sa podla mna neoplati, lebo ked som pracovala, tak boli vysoke odvody, asi ako na tej zivnosti. Nie je nejaka ina moznost? Napr. nejaka ina dohoda, z ktoej by sme mali prijem?Ak chceš pravidelný mesačný príjem, môžeš byť v s.r.o. zamestnaná na Dohodu o vykonaní práce alebo o dohodu o pracovnej činnosti alebo čakať na schválenie účtovnej závierky a vyplatiť si príp. podiel na zisku. V prípade dohody musíš byť v zdr.poisťovni prihlásená ako samoplatiteľ.
Zoltán Kovács
20.09.08,15:22
Ak chceš pravidelný mesačný príjem, môžeš byť v s.r.o. zamestnaná na Dohodu o vykonaní práce alebo o dohodu o pracovnej činnosti alebo čakať na schválenie účtovnej závierky a vyplatiť si príp. podiel na zisku. V prípade dohody musíš byť v zdr.poisťovni prihlásená ako samoplatiteľ.

Podľa mňa v tomto prípade je spoločnosť povinná prihlásiť dohodára, totiž ide o spoločníka-konateľa (zrejme), kde aj dohoda o pracovnej činnosťi zakladá povinnú účasť na zdravotnom poistení. Teda odvody budú z VZ 10% ZĽ a 4% ZC. Jedine do SP nie je povinný odvod. A samozrejme daň.

Samoplatiteľom sa stane (povinnosť registrovať sa) v tom prípade, ak nebude mať so spoločnosťou žiadny druh pracovnoprávneho vzťahu (TPP, DoVP, DoPČ) a ani z iného dôvodu nie je poistený.
veronikasad
20.09.08,15:28
Podľa mňa v tomto prípade je spoločnosť povinná prihlásiť dohodára, totiž ide o spoločníka-konateľa (zrejme), kde aj dohoda o pracovnej činnosťi zakladá povinnú účasť na zdravotnom poistení. Teda odvody budú z VZ 10% ZĽ a 4% ZC. Jedine do SP nie je povinný odvod. A samozrejme daň.

Samoplatiteľom sa stane (povinnosť registrovať sa) v tom prípade, ak nebude mať so spoločnosťou žiadny druh pracovnoprávneho vzťahu (TPP, DoVP, DoPČ) a ani z iného dôvodu nie je poistený.
Nemám osobnú skúsenosť s dohodármi - konateľmi. Myslela som si, že to platí všeobecne na všetkých dohodárov.
Dakujem za opravu ...
robin77
20.09.08,15:37
Reagujem na prispevok. Som konatelom v dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným a súčasne v oboch spoločníkom. Moja odmena pramení z dvoch zdrojov: zmluva o výkone funkcie konatela a potom este aj koncorocne rozdelenie zisku. Pri rozdeleni zisku 19 percentnu dan plati spolocnost. Pri odmene konatela za vykon funkcie je 19 percentna dan plus 14 percent zdravotne poistenie, dan je vsak znizena o nezdanitelnu cast danovnika, cize dan sa plati nizka. Socialne odvody vsak neplatim ziadne. Tu su suma sumarom vsetky odvody, najlepsie si to osobne prepocitat ci sa pre Vas s manzelom oplati.
liba2
20.09.08,15:45
Platí čo uvádza robin77.
Kto však chce byť poistený aj pre dôchodok, môže sa v Soc. poisťovni prihlásiť ako samoplatiteľ. Neoplatí sa to pre poberateľov starobného dôchodku.
robin77
20.09.08,15:51
Pokial ide o druhu otazku, pri prvej spolocnosti som nechal zalozenie spolocnosti na advokata. Potreboval som to rychlo a bolo to dost nakladne, lebo som si nemal casovy priestor zvazit vsetky moznosti. Naklady na zalozenie boli celkovo 45 000 Sk.

Druhu spolocnost sme zakladali za ucelom manzelkinho podnikania a na hradenia jej zivnosti. Tu sme sa uz neponahlali a hladal som nieco lacne, zalozili sme cez jednu bratislavsku firmu za celkovo 12 200 Sk(baldomero.eu).

V oboch pripadoch som bol spokojny avsak nevidim medzi tymito alternativami ziadny rozdiel, nakolko v oboch pripadoch dokumenty a zastupovanie robil advokát, len iná cena.
DankaSo
20.09.08,16:34
Dakujem vsetkym za cenne informacie. Najlepsie bude asi naozaj byt konatel. Ta posledna informacia od Robina77 ma fakt zaujala...O aku firmu ide? Mohli by ste mi na nu prosim poslat nejaky kontakt /email, prip.mobil/? Kolko trvalo zalozenie spolocnosti?
Ak by ste mali niekto este s nimi hocijaku skusenost, ozvite sa...Rada si precitam aj ine referencie...
janina77
20.09.08,19:10
preco? ak ten navrh na zapis do OR podaju elektronicky, tak platia sudny poplatok za zapis vo vyske 5.000.- Sk. Doplatia nejake spravne poplatky za ZL + nejake overovanie podpisov a ostane im cca. 6.000.- Sk pre nich...


Vies mi napisat z coho si usudil, ze je mozne podavat navrh na zapis do OR elektronicky a zaplatit tak len 5.000 Sk? Nejaku pravnu normu alebo kde sa o tom docitam viac.
Ten odkaz co si tam dal, tam to teda vysvetlene nie je a zda sa mi ta suma smiesna, ze by za zalozenie sro brali len 10.000 sk. Budu tam ine skryte poplatky.
Celsus
20.09.08,19:48
Vies mi napisat z coho si usudil, ze je mozne podavat navrh na zapis do OR elektronicky a zaplatit tak len 5.000 Sk? Nejaku pravnu normu alebo kde sa o tom docitam viac.
Ten odkaz co si tam dal, tam to teda vysvetlene nie je a zda sa mi ta suma smiesna, ze by za zalozenie sro brali len 10.000 sk. Budu tam ine skryte poplatky.

Možnosť podávať návrhy na zápis do OR elektronicky je upravená v zákone č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri.

§ 6 ods. 4 zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch: "Ak sa vo veciach týkajúcich sa obchodného registra celý návrh podáva elektronickými prostriedkami, je sadzba poplatku 50% z pevnej sumy ustanovenej v sadzobníku."
slabikar
20.09.08,19:52
ja som raz dal zalozit s.r.o. advokatovi a okrem poplatkov vo forme kolkov (cca 13.000) este advokat zapytal 6000. toho roku som si zalozil s.r.o. len za zaklade prispevkov v porade (DIKY!) a ma to vyslo dokopy na 13.000, cize 6000 som usetril :)
janina77
20.09.08,19:56
Možnosť podávať návrhy na zápis do OR elektronicky je upravená v zákone č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri.

§ 6 ods. 4 zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch: "Ak sa vo veciach týkajúcich sa obchodného registra celý návrh podáva elektronickými prostriedkami, je sadzba poplatku 50% z pevnej sumy ustanovenej v sadzobníku."

dakujem za objasnenie. Nie je tam potom problem v zarucenom elektornickom podpise? je tento mozne ziskat zadarmo? Alebo ak za mna podava papiere na zapis do OR nejaka firma, tak ja nemusim mat elektronicky podpis?
Celsus
20.09.08,20:04
dakujem za objasnenie. Nie je tam potom problem v zarucenom elektornickom podpise? je tento mozne ziskat zadarmo? Alebo ak za mna podava papiere na zapis do OR nejaka firma, tak ja nemusim mat elektronicky podpis?

Podať návrh na zápis do OR elekronickými prostriedkami môže len ten, kto má zaručený elektronický podpis. A ten zadarmo získať nemožno. Vybavenie zaručeného el. podpisu spolu so súvisiacimi úkonmi stojí nejaké peniaze (od cca 5.000,- Sk), nejakú chvíľu to trvá a spravidla sa vyskytnú aj nejaké tech. problémy, kým sa podarí návrh riadne podať. Ak za Vás podáva návrh niekto iný, kto má zaručený el. podpis, Vy ho mať nemusíte.
robin77
20.09.08,20:16
DankaSo, firma u ktorej sme si dali založiť druhú spol. s ruč. obm. sa volá Baldomero Consulting (v googli sa dá nájsť bez problémov). Zápis do obchodného registra nás vyšiel 5000 Sk, pretože majú zazmluvneného advokáta, ktorý disponuje elektronickým podpisom. Ešte sa ušetrili náklady aj na tom, že nebolo treba overovať listiny u notára, pretože sa návrh posielal elektronicky a ich správnosť overil uvedený advokát.

janina77, elektronický podpis je nákladná záležitosť, my sme nad ním uvažovali kvôli komunikácii s daňovým úradom, ale nakoniec sme zistili, že sa to veľmi neoplatí. Keď podáva návrh na zápis niekto za teba,stačí ak el. podpisom disponuje táto osoba. Vo vyššie uvedenej firme nám povedali, že zo zákona opakovane za odmenu môže pred súdom zastupovať iba advokát, takže je vlastne potrebné, aby tou osobou bol advokát. Inak je nebezpečenstvo zamietnutia návrhu na zápis.
slabikar
20.09.08,20:20
DankaSo, firma u ktorej sme si dali založiť druhú spol. s ruč. obm. sa volá Baldomero Consulting (v googli sa dá nájsť bez problémov). Zápis do obchodného registra nás vyšiel 5000 Sk, pretože majú zazmluvneného advokáta, ktorý disponuje elektronickým podpisom. Ešte sa ušetrili náklady aj na tom, že nebolo treba overovať listiny u notára, pretože sa návrh posielal elektronicky a ich správnosť overil uvedený advokát.

janina77, elektronický podpis je nákladná záležitosť, my sme nad ním uvažovali kvôli komunikácii s daňovým úradom, ale nakoniec sme zistili, že sa to veľmi neoplatí. Keď podáva návrh na zápis niekto za teba,stačí ak el. podpisom disponuje táto osoba. Vo vyššie uvedenej firme nám povedali, že zo zákona opakovane za odmenu môže pred súdom zastupovať iba advokát, takže je vlastne potrebné, aby tou osobou bol advokát. Inak je nebezpečenstvo zamietnutia návrhu na zápis.

robin77, tak si robis silou mocou reklamu?
Danila
20.09.08,20:25
robin77, tak si robis silou mocou reklamu?Nezištne odovzdal skúsenosti, a vcelku kvalitné informácie. Áno, slušná reklama slušného nicku.;)
slabikar
20.09.08,20:28
Nezištne odovzdal skúsenosti, a vcelku kvalitné informácie. Áno, slušná reklama slušného nicku.;)

ano, slusny nick zalozeny 20.9.2008, teda dnes. poznam to, aj ja tak robim reklamy :D
Danila
20.09.08,20:38
ano, slusny nick zalozeny 20.9.2008, teda dnes. poznam to, aj ja tak robim reklamy :DMáš pocit, že neviem čítať? Netušila som, že slušnosť a dátum registrácie sa navzájom vylučuje. Ale to sme už mimotemy. Nevadí, pre mňa to bolo opäť poučné.;)
slabikar
20.09.08,20:41
Máš pocit, že neviem čítať? Netušila som, že slušnosť a dátum registrácie sa navzájom vylučuje. Ale to sme už mimotemy. Nevadí, pre mňa to bolo opäť poučné.;)

no ved slusny bol, slusne si spravil reklamu, tak sa nerozculuj, lebo si mimotemy
Danila
20.09.08,20:48
no ved slusny bol, slusne si spravil reklamu, tak sa nerozculuj, lebo si mimotemy:):D:):D:):D;)
janina77
21.09.08,07:44
DankaSo, firma u ktorej sme si dali založiť druhú spol. s ruč. obm. sa volá Baldomero Consulting (v googli sa dá nájsť bez problémov). Zápis do obchodného registra nás vyšiel 5000 Sk, pretože majú zazmluvneného advokáta, ktorý disponuje elektronickým podpisom. Ešte sa ušetrili náklady aj na tom, že nebolo treba overovať listiny u notára, pretože sa návrh posielal elektronicky a ich správnosť overil uvedený advokát.

janina77, elektronický podpis je nákladná záležitosť, my sme nad ním uvažovali kvôli komunikácii s daňovým úradom, ale nakoniec sme zistili, že sa to veľmi neoplatí. Keď podáva návrh na zápis niekto za teba,stačí ak el. podpisom disponuje táto osoba. Vo vyššie uvedenej firme nám povedali, že zo zákona opakovane za odmenu môže pred súdom zastupovať iba advokát, takže je vlastne potrebné, aby tou osobou bol advokát. Inak je nebezpečenstvo zamietnutia návrhu na zápis.

robin, dakujem ti za objasnenie situacie. Napriek tomu by som si v uvedenej firme nedavala zakladat sro-cku, lebo pri cenach ktore uvadzaju neposobia doveryhodne. To je ako ked si porovnas veci z poriadneho obchodu a od cinana :).
Danila
21.09.08,08:36
robin, dakujem ti za objasnenie situacie. Napriek tomu by som si v uvedenej firme nedavala zakladat sro-cku, lebo pri cenach ktore uvadzaju neposobia doveryhodne. To je ako ked si porovnas veci z poriadneho obchodu a od cinana :).No práve. Už ide len o to, aký je rozdiel medzi poriadnym obchodom a cinanom. /Nie paušálne, ale častokrát./;)
Paula
21.09.08,08:55
Tak. Okrem výslovne značkových predajní je väčšinou všade (číňan-nečíňan) identický tovar, ale číňan je často oveľa lacnejší a to aj v centre mesta.
kukučka
21.09.08,09:10
robin77, tak si robis silou mocou reklamu?


ano, slusny nick zalozeny 20.9.2008, teda dnes. poznam to, aj ja tak robim reklamy :D


no ved slusny bol, slusne si spravil reklamu, tak sa nerozculuj, lebo si mimotemy
mimotemy a ja mám pocit, že nikto s tým nemá problém, len ty a ešte si to tu zlezaradil :D
vieroslava
21.09.08,09:12
ano, slusny nick zalozeny 20.9.2008, teda dnes. poznam to, aj ja tak robim reklamy :D

Nemusíš podľa seba posudzovať všetkých.
slabikar
21.09.08,09:49
mimotemy a ja mám pocit, že nikto s tým nemá problém, len ty a ešte si to tu zlezaradil :D

si strasne vztahovacna. mam pocit, ze si na podpore a len sledujes vsetkych a vsetko a kritizujes jak krcmovy inventar
Danila
21.09.08,13:13
si strasne vztahovacna. mam pocit, ze si na podpore a len sledujes vsetkych a vsetko a kritizujes jak krcmovy inventarMilý šlabikár!!!!! Ak by tu občas neboli takí, čo slušným spôsobom pokritizujú, upozornia aj na to, čo nie je zrovna in, body - nie je ich hobby, preto im to nerobí problém, tak by sme to boli ako na pastvine. Ak si vieme potiahnúť popod nos medový motúz, tak sa skúsme pozrieť občas aj pravde do očí, ktorá je trošku kostrbatá.....na Tvoje gusto.:---:D;)
slabikar
21.09.08,13:17
Milý šlabikár!!!!! Ak by tu občas neboli takí, čo slušným spôsobom pokritizujú, upozornia aj na to, čo nie je zrovna in, body - nie je ich hobby, preto im to nerobí problém, tak by sme to boli ako na pastvine. Ak si vieme potiahnúť popod nos medový motúz, tak sa skúsme pozrieť občas aj pravde do očí, ktorá je trošku kostrbatá.....na Tvoje gusto.:---:D;)

mila Danila, ved ja som slusne upozornil, ze ten nick robin77 si len v ten den spravil konto a hned si robil reklamu na porade, co je vraj proti etikete...
kukučka
21.09.08,14:30
si strasne vztahovacna. mam pocit, ze si na podpore a len sledujes vsetkych a vsetko a kritizujes jak krcmovy inventar


:eek:....... aj toto je proti etikete :confused:
pavol54
21.09.08,15:18
Podľa mňa, každý kto zakladá s.r.o musí tak či tak skončiť v notárskej kancelárii na overenie podpisov tak prečo nechať naviac zarábať firmám a advokátom. ja som išiel do NK a za 2 x dve hodiny som mal sro hotovú najdlhšie to trvalo na živnostenskom úrade 15 min + dva dni. A za to že má niekto elektronický podpis si predsa tiež nechá od klienta zaplatiť.
zalobaba
21.09.08,15:39
Podľa mňa, každý kto zakladá s.r.o musí tak či tak skončiť v notárskej kancelárii na overenie podpisov tak prečo nechať naviac zarábať firmám a advokátom. ja som išiel do NK a za 2 x dve hodiny som mal sro hotovú najdlhšie to trvalo na živnostenskom úrade 15 min + dva dni. A za to že má niekto elektronický podpis si predsa tiež nechá od klienta zaplatiť.

Nechať si založiť SRO v notárskej kancelárii formou Notárskej zápisnice = najdrahšia varianta.....
riccado
21.09.08,15:56
Vies mi napisat z coho si usudil, ze je mozne podavat navrh na zapis do OR elektronicky a zaplatit tak len 5.000 Sk? Nejaku pravnu normu alebo kde sa o tom docitam viac.
Ten odkaz co si tam dal, tam to teda vysvetlene nie je a zda sa mi ta suma smiesna, ze by za zalozenie sro brali len 10.000 sk. Budu tam ine skryte poplatky.

usudil som to podla toho maleho cierneho USB tokenu, na ktory sa teraz divam, a ktorym podpisujem nascanovane prilohy spolu so zapisovym formularom a ktore potom vkladam na http://www.portal.gov.sk.
A zazrak!!! Na druhy den po odoslani podania mi pride vyzva na zaplatenie sudneho poplatku za zapis s.r.o. do OR na sumu 5.000.- Sk :D:D:D
DankaSo
21.09.08,17:54
Robin77 dakujem ti za kontakt na tu firmu. Uz som dokonca dostala aj viacero ponuk od ludi z porady, no bohuzial musim este napisat par prispevkov, aby som im mohla odpisat a spytat sa ich na podrobnosti...
Vobec to neberiem ako reklamu. Ved porada by mala byt hlavne o tom, aby sme si dobre poradili.
Hlavne by som sa chcela spytat, ci niekto nemate vzor zmluvy o konatelstve, aby sme vedeli, ako to vyzera v praxi.
JM1968
22.09.08,10:23
zdravím všetkých, dúfam, že som sa dobre zaradila, prosila by som poradiť, či je správny tento postup :
1.SZČO/platca DPH, účtuje JÚ, kúpi tovar, uplatní si dph, príjemkou ho prijme na sklad a určí mu predajnú cenu
2.predá tento tovar SROčke/platca DPH, v ktorej je tento SZČO spoločník+konateľ za určenú predajnú cenu(spriazn.osoba), odvedie DPH a SRO si DPH uplatní.
3. SRO prijme tovar za svoju nák.cenu(čiže predajná SZČO)504,343/321 a predá ho ďalej zákazníkovi s navýšením o 1,-Sk 311/604,343(aby zákazník "nepocítil"zmenu ceny)
V podstate ide o to, aby sa SZČO postupne zbavovala skladových zásob a potom ukončila živnosť. Myslím, že takto je to v poriadku, len či náhodou sa niekde niečo neporuší. Niečo sa mi marí, že nemusí SROčke predať tovar ako zákazníkovi, ale len za svoju nák.cenu a potom to cez DP dodaní.
Ďakujem pekne
montecristo
25.09.08,07:35
preco? ak ten navrh na zapis do OR podaju elektronicky, tak platia sudny poplatok za zapis vo vyske 5.000.- Sk. Doplatia nejake spravne poplatky za ZL + nejake overovanie podpisov a ostane im cca. 6.000.- Sk pre nich...

napr. http://www.eserocka.sk/co_to_stoji.html


Ten odkaz co si tam dal, tam to teda vysvetlene nie je a zda sa mi ta suma smiesna, ze by za zalozenie sro brali len 10.000 sk. Budu tam ine skryte poplatky.

no neviem, smiesne mi to nepripada, presne ako riccado hovori - je v tom elektronicky podpis. Skryte poplatky tam velmi ani nemaju ake byt - vyber si nejake tri zivnosti a mas novu spolocnosti do cca 11tis. so vsim vsude. Alebo vyber si aj 20 zivnosti a novu spolocnost mas pri tom strednom rieseni co tam maju za nejakych cca 15tis. Sk - treba to len dobre precitat. ale samozrejme, elektronicky podpis tam vysvetleny nie je, to je zas uplne ina problematika.


A zazrak!!! Na druhy den po odoslani podania mi pride vyzva na zaplatenie sudneho poplatku za zapis s.r.o. do OR na sumu 5.000.- Sk :D:D:D
kiez by to bol taky jednoduchy zazrak - hoci v podstate je to tak ako hovoris, proces ziskania elektronickeho podpisu nie je najjednoduchsi a ani najlacnejsi - pri zalozeni jednej spolocnosti sa ekonomicky ani velmi neoplati, ked zoberies do uvahy ze ten podpis ti plati len na jeden rok. avsak treba povedat, ze ta "zlozitost" ma svoje opodstatnenie - aby ten podpis bol co najlepsie zabezpeceny
riccado
25.09.08,07:54
no neviem, smiesne mi to nepripada, presne ako riccado hovori - je v tom elektronicky podpis. Skryte poplatky tam velmi ani nemaju ake byt - vyber si nejake tri zivnosti a mas novu spolocnosti do cca 11tis. so vsim vsude. Alebo vyber si aj 20 zivnosti a novu spolocnost mas pri tom strednom rieseni co tam maju za nejakych cca 15tis. Sk - treba to len dobre precitat. ale samozrejme, elektronicky podpis tam vysvetleny nie je, to je zas uplne ina problematika.


kiez by to bol taky jednoduchy zazrak - hoci v podstate je to tak ako hovoris, proces ziskania elektronickeho podpisu nie je najjednoduchsi a ani najlacnejsi - pri zalozeni jednej spolocnosti sa ekonomicky ani velmi neoplati, ked zoberies do uvahy ze ten podpis ti plati len na jeden rok. avsak treba povedat, ze ta "zlozitost" ma svoje opodstatnenie - aby ten podpis bol co najlepsie zabezpeceny

kto raz za rok niekam cestuje, nekupi si auto. rovnako nema zmysel ziskavat elektronicky podpis tomu, kto to potrebuje len na "jednorazovku". je to normalny pracovny nastroj tych, co to vyuzivaju
DankaSo
26.07.09,13:40
Konecne sa ozyvam s vlastnymi skusenostami:) Trvalo to dlhsie, ale napokon sme sa k zalozeniu firmy odhodlali. Uctovnicka nam poradila, ze si mame nechat aj zivnost, lebo by sa nam tym podarilo eliminovat milionarsku dan.
Vyuzili sme sluzby spolocnosti Baldomero, o ktorej sa tu pisalo. Zalozenie firmy bolo bez problemov a za dobru cenu. Vrelo odporucam.
Po zalozeni nam prisiel list od nejakej firmy, ktora sa vydavala za obchodny register, ze mame zaplatit dalsie peniaze. Ked sme si poriadne precitali list, zistili sme, ze je to nejaka sukromna firma, ktora nema s OR nic spolocne, takze vas chcem upozornit, ze ta platba nie je povinna....
Lianka
26.07.09,14:50
Vznik s. r. o. a prechod zo SZCO na s. r. o. sa tu riesil asi tisickrat...

Pre precitani prislusnych legislativnych predpisov nie je taky problem si zalozit s. r. o. aj sam - bez "specializovanej firmy".

So zalozenim s. r. o., resp. po zapise firmy v ORSR sa da ocakavat prilev zvyseneho mnozstva nevyziadanej posty, letakov, ponuk. Je len na zastupcoch samotnej firmy, nakolko na ne budu reagovat.
LenkaPet
02.01.10,13:01
Zdravim, mam v tom trošku nejasno:
Som SZČO a chcem prejsť na SRO-mám zrušiť živnosť, alebo si len podať jednoducho žiadosť na OR? Potom treba zrejme nanovospísať aj zmluvy ktoré mám so zákazníkmi..?
domenico.office
02.01.10,13:41
Jednoznačne na s.r.o. sa vybavujú nové ŽL. Živnostenské listy, alebo výpis z Živnostenského registra sú jednými z príloh k Návrhu na zápis s.r.o. do Obchodného registra, okrem iných dokumentov. Ak chceš, môžeš zrušiť živnosť, alebo prerušiť a pokračovať v podnikaní prostredníctvom s.r.o., zmluvy si budeš musieť prerobiť na s.r.o.
domenico.office
02.01.10,14:10
Súhlasím s Liankou, že : Pre precitani prislusnych legislativnych predpisov nie je taky problem si zalozit s. r. o. aj sam - bez "specializovanej firmy".....

Ale poďme trošku rátať.

Zakladáš si sama s.r.o.:
Súdny poplatok ...... 331,50 €
10 ŽL..................... 30,00 €
Neviem ohodnotiť čas, za ktorý si naštuduješ "príslušné legislatívne predpisy", neviem ohodnotiť čas, ísť na živnostenské, do obchodného registra a neviem ohodnotiť risk, že ti niečo odmietnu, potom zase študovať, ako ďalej.....prípadne riskovať skutočnosť, že môžeš prísť o súdny poplatok.

Takže suma sumárum: 361,50 € v peniazoch a cenu času a risku si vyhodnoť sama.

Dáš si založiť špecializovanej firme:
Kompletné založenie 400€

To je cena za kompletné založenie firmy, nič viacej neplatíš, žiadne poplatky registrovému súdu, žiadne poplatky na Živnostenskom, bez starostí, bez riskovania, že ti to odmietnu, či neprídeš o súdny poplatok.
Lianka
02.01.10,14:23
Ja som taky pravny samouk, ale este mi nic neodmietli. Suhlasim, ze kazdy si musi zvazit sam, aky ma prehlad v legislative, cas, riziko a naklady a rozhodnut sa sam. Vzdy je viac moznosti, nie je pre kazdeho vyhodna len jedna.
domenico.office
02.01.10,14:37
Nepísal som o výhodách jedného, alebo druhého, každý si musí zvážiť, čo je mu lepšie. Napísal som, aká je skutočnosť. Nikoho nedonútim, aby sa nerozhodol podľa svojho a ani nikomu neberiem a ani si to nedovolím, vziať mu tú možnosť.
zalobaba
03.01.10,11:56
Súhlasím s Liankou, že : Pre precitani prislusnych legislativnych predpisov nie je taky problem si zalozit s. r. o. aj sam - bez "specializovanej firmy".....

Ale poďme trošku rátať.

Zakladáš si sama s.r.o.:
Súdny poplatok ...... 331,50 €
10 ŽL..................... 30,00 €
Neviem ohodnotiť čas, za ktorý si naštuduješ "príslušné legislatívne predpisy", neviem ohodnotiť čas, ísť na živnostenské, do obchodného registra a neviem ohodnotiť risk, že ti niečo odmietnu, potom zase študovať, ako ďalej.....prípadne riskovať skutočnosť, že môžeš prísť o súdny poplatok.

Takže suma sumárum: 361,50 € v peniazoch a cenu času a risku si vyhodnoť sama.

Dáš si založiť špecializovanej firme:
Kompletné založenie 400€

To je cena za kompletné založenie firmy, nič viacej neplatíš, žiadne poplatky registrovému súdu, žiadne poplatky na Živnostenskom, bez starostí, bez riskovania, že ti to odmietnu, či neprídeš o súdny poplatok.


vo svojom príspevku nezohľadňuješ náklady na notárske overenie podpisov + lehotu OR na zápis (pri elektronickom podaní je lehota dlhšia)
domenico.office
03.01.10,12:09
Nebolo treba zrovnávať notárske, či poplatky na matrike za overenie podpisov. Myslím, že by to aj tak vyšlo v prospech druhej alternatívy. Chcel som porovnať a hlavne nech si obraz urobí zadávateľka a rozhodne sa, ako sa cíti na tieto úkony, či si to urobí sama, alebo sa rozhodne pre nejakú firmu na trhu. Súhlasím, že lehota može byť dlhšia.... Ale po mnohých skúsenostiach.... lehoty predlžujú aj sami klienti, tak ani toto by som nebral za bernú mincu a naozaj som sa nepriklonil vo svojom príspevku ani k jednej alternatíve.
zalobaba
03.01.10,12:12
Nebolo treba zrovnávať notárske, či poplatky na matrike za overenie podpisov. Myslím, že by to aj tak vyšlo v prospech druhej alternatívy. Chcel som porovnať a hlavne nech si obraz urobí zadávateľka a rozhodne sa, ako sa cíti na tieto úkony, či si to urobí sama, alebo sa rozhodne pre nejakú firmu na trhu.

.... samozrejme najlepšie pre tvoju, ktorá vlastní nielen ZEP ale aj niekoľko nickov na PORADE Economic = domenico.office
BLINDSIDE
03.01.10,12:15
.... samozrejme najlepšie pre tvoju, ktorá vlastní nielen ZEP ale aj niekoľko nickov na PORADE Economic = domenico.office Stará známa vec. Nie je prvý ani posledný. Podobá sa to na teóriu chaosu a dezinformácii a v tom je to čaro ;)
Economic
03.01.10,12:18
.... samozrejme najlepšie pre tvoju, ktorá vlastní nielen ZEP ale aj niekoľko nickov na PORADE Economic = domenico.office

Na toto musím zareagovať.
domenico.office je iná osoba ako economic. Je to síce môj spoločník v jednej zo spoločností, ktoré vlastním, no radíme každý vo svojej oblasti, výhradne za seba a podľa svojich vlastných skúseností. Myslím, že máme na konte či jeden alebo druhý aj veľa spokojných ľudí, ktorí tu hľadali pomoc a dôležité je, že ju aj našli. Ešte niečo. Vybaviť ZEP si predsa môže ktokoľvek. A je na každého šikovnosti ako ho vie využiť v praxi či pre seba alebo aj pre druhých. Prečo štátu platiť viac, keď je tu možnosť ušetriť niečo pre seba. Čo nám podnikateľom dá štát ? Veď nám všade berie kde s len dá...
domenico.office
03.01.10,12:22
Netrafila....Nemám dva nicky. Sme dve rozdielne postavy.
BLINDSIDE
03.01.10,12:22
Myslím, že máme na konte či jeden alebo druhý aj veľa spokojných ľudí, ktorí tu hľadali pomoc a dôležité je, že ju aj našli.Myslíš tu v útrobách PHP a skryptov redakčného systému, alebo vyjadrenej vo faktúre obsahujúcej sumu za poskytnutú službu ? Lebo každý si cení niečo iné viac, niečo menej ;)
domenico.office
03.01.10,12:27
Myslíš tu v útrobách PHP a skryptov redakčného systému, alebo vyjadrenej vo faktúre obsahujúcej sumu za poskytnutú službu ? Lebo každý si cení niečo iné viac, niečo menej ;)

Economic mala na mysli presne to, aj v PHP, aj na konte. Bohužial nerobí na faktúry.
riccado
07.01.10,20:06
Súhlasím s Liankou, že : Pre precitani prislusnych legislativnych predpisov nie je taky problem si zalozit s. r. o. aj sam - bez "specializovanej firmy".....

Ale poďme trošku rátať.

Zakladáš si sama s.r.o.:
Súdny poplatok ...... 331,50 €
10 ŽL..................... 30,00 €
Neviem ohodnotiť čas, za ktorý si naštuduješ "príslušné legislatívne predpisy", neviem ohodnotiť čas, ísť na živnostenské, do obchodného registra a neviem ohodnotiť risk, že ti niečo odmietnu, potom zase študovať, ako ďalej.....prípadne riskovať skutočnosť, že môžeš prísť o súdny poplatok.

Takže suma sumárum: 361,50 € v peniazoch a cenu času a risku si vyhodnoť sama.

Dáš si založiť špecializovanej firme:
Kompletné založenie 400€

To je cena za kompletné založenie firmy, nič viacej neplatíš, žiadne poplatky registrovému súdu, žiadne poplatky na Živnostenskom, bez starostí, bez riskovania, že ti to odmietnu, či neprídeš o súdny poplatok.

a ako si ludia vyhodnotia riziko, ze zapis odmietnu tebe? :D

splnit formalne zalezitosti, aby bola spolocnost zapisana do or, to vsetko je pekne, krasne, ale sranda zacne az po par rokoch pri viacosobovych sro, kedy zacnu vychadzat na povrch, napr. pri pripadnych sporoch medzi spolocnikmi chybajuce clanky v spolocenskej zmluve.

summa summarum damy a pani: ctrl c, ctrl v za akciovych 400.- EUR a vypis z or mate za chvilu v ruke :D:D:D:D
zalobaba
07.01.10,20:10
a ako si ludia vyhodnotia riziko, ze zapis odmietnu tebe? :D

splnit formalne zalezitosti, aby bola spolocnost zapisana do or, to vsetko je pekne, krasne, ale sranda zacne az po par rokoch pri viacosobovych sro, kedy zacnu vychadzat na povrch, napr. pri pripadnych sporoch medzi spolocnikmi chybajuce clanky v spolocenskej zmluve.

summa summarum damy a pani: ctrl c, ctrl v za akciovych 400.- EUR a vypis z or mate za chvilu v ruke :D:D:D:D


.....ale pri dedení OP .... :mee: