mi$o
20.09.08,12:12
Potreboval by som poradiť, ako sa dajú zmeniť niektoré nastavenia Windows XP, ktoré sa nedajú zmeniť cez Ovládací panel-napríklad to, v akom programe sa majú otvárať priečinky. Problém je vtom, že som zmenil nastavenie pre priečinok - pridal som možnosť ,,Otvoriť vo WinRARe´´(pozrite si obrázok) a teraz keď chcem otvoriť priečinok vo Windows Exploreri, musím kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať možnosť Otvoriť. Teraz chcem túto možnsť odobrať, ale cez ovládací panel to nejde. Dúfam, že existuje niekto, kto mi vie poradiť. Vopred ďakujem.
mi$o
20.09.08,10:16
Môžete si pozrieť tento obrázok. Ide mi o to, že chcem odobrať možnosť Otvoriť vo WinRARe(obnoviť výchozie nastavenie Windows)
Fero11
20.09.08,11:29
S takymito vecami som nikdy nelaboroval, ale ked pozeram na ten screenshot, tak v pravom okne kliknes na otvorit vo winrar a tam kde je tvoja mys, tak mas button odebrat (co keby si to skusil ??
Chobot
20.09.08,13:29
S takymito vecami som nikdy nelaboroval, ale ked pozeram na ten screenshot, tak v pravom okne kliknes na otvorit vo winrar a tam kde je tvoja mys, tak mas button odebrat (co keby si to skusil ??

Ak ti to nepôjde odstrániť, tak klikni na Pridaj. Otvorí sa ti nové dialógové okno "Nová akcia", tam v políčku Akcia napíš "explore" a klikni na "Prehľadávať...". V adresári C:\Windows nájdeš aplikáciu explorer.exe a tú vyberieš, kliikneš na OK. Dostaneš sa späť do tvojho okna a tam klikneš na to nové "explore" a dáš "Nastavit výchozí".
mi$o
20.09.08,14:55
S takymito vecami som nikdy nelaboroval, ale ked pozeram na ten screenshot, tak v pravom okne kliknes na otvorit vo winrar a tam kde je tvoja mys, tak mas button odebrat (co keby si to skusil ??
Na ten button odebrat sa nedá kliknúť!
mi$o
20.09.08,14:58
Ak ti to nepôjde odstrániť, tak klikni na Pridaj. Otvorí sa ti nové dialógové okno "Nová akcia", tam v políčku Akcia napíš "explore" a klikni na "Prehľadávať...". V adresári C:\Windows nájdeš aplikáciu explorer.exe a tú vyberieš, kliikneš na OK. Dostaneš sa späť do tvojho okna a tam klikneš na to nové "explore" a dáš "Nastavit výchozí".
Toto som urobil presne tak, ako si sem napísal, ale teraz sa mi každý priečinok otvorí v novom okne. Ako to mám urobiť, aby sa dali priečinky prezerať v tom istom okne?
Stevo5
20.09.08,15:47
Skús takto:
Štart - Ovládacie panely - Nástroje - možnosti priečinka - a tu si vyznač možnosť "otvárať priečinky v tom istom okne".

P.S. Stačí písať aj normálnym písmom, nie je nutné zväčšené alebo farebné.
mi$o
20.09.08,16:41
Skús takto:
Štart - Ovládacie panely - Nástroje - možnosti priečinka - a tu si vyznač možnosť "otvárať priečinky v tom istom okne".
To mám vyznačené a aj tak sa každý priečinok otvára v novom okne.
Stevo5
21.09.08,10:15
Keď sa to nedá nastaviť tak ako som ti napísal, mohlo by to znamenať že niektoré systémové súbory sú zmenené alebo poškodené.

Skúšal si vrátiť systém pomocou bodu obnovenia? Vráť ho k dátumu keď ti nastavenia systému ešte vyhovovali.
mi$o
21.09.08,11:07
Skúšal si vrátiť systém pomocou bodu obnovenia? Vráť ho k dátumu keď ti nastavenia systému ešte vyhovovali.
Ja som nevytvoril predtým bod obnovenia, takže sa to cez Obnovenie systému nedá. Nemyslým si, že sú systémové súbory poškodené.
mi$o
21.09.08,11:29
Ak ti to nepôjde odstrániť, tak klikni na Pridaj. Otvorí sa ti nové dialógové okno "Nová akcia", tam v políčku Akcia napíš "explore" a klikni na "Prehľadávať...". V adresári C:\Windows nájdeš aplikáciu explorer.exe a tú vyberieš, kliikneš na OK. Dostaneš sa späť do tvojho okna a tam klikneš na to nové "explore" a dáš "Nastavit výchozí".
Presne tak som to urobil, ale možno sa tam má zaškrknúť aj možnosť ,,Používať DDE´´ a zadať potrebné nastavenia(Správa DDE, Aplikácia, Téma). Nevie niekto, čo tam mám napísať?
Chobot
21.09.08,13:15
Toto som urobil presne tak, ako si sem napísal, ale teraz sa mi každý priečinok otvorí v novom okne. Ako to mám urobiť, aby sa dali priečinky prezerať v tom istom okne?

Tak buď to "explore" zmeň na "open" alebo keď to nepôjde zmeniť, tak zadaj nové tak isto, len miesto explore daj open.
mi$o
21.09.08,13:29
Tak buď to "explore" zmeň na "open" alebo keď to nepôjde zmeniť, tak zadaj nové tak isto, len miesto explore daj open.
Po pridaní "open" sa nič nezmenilo.