joolly
20.09.08,13:20
Dobrý deň,
pozná niekto túto rastlinku? Je to asi 30 cm vysoký kríček. Keď kvietky rozkvitajú sú žlté, potom zružovejú. Po odkvitnutí sa vytvoria zelené bobuľky, ktoré potom sčernejú. Zatiaľ ho mám ešte vysadený na zahrade, len neviem či tam môže zostať alebo ho mám prezimovať v byte. Dúfam že sa tu niekto najde kto ho pozná a poradí mi.....Vopred ďakujem.
Chobot
20.09.08,13:06
Dobrý deň,
pozná niekto túto rastlinku? Je to asi 30 cm vysoký kríček. Keď kvietky rozkvitajú sú žlté, potom zružovejú. Po odkvitnutí sa vytvoria zelené bobuľky, ktoré potom sčernejú. Zatiaľ ho mám ešte vysadený na zahrade, len neviem či tam môže zostať alebo ho mám prezimovať v byte. Dúfam že sa tu niekto najde kto ho pozná a poradí mi.....Vopred ďakujem.

No, z popisu mi to nič nehovorí. Pomohlo by možno foto...
joolly
20.09.08,17:10
Ďakujem za ochotu poradiť. Medzičasom mi na living.cz napísali, že je to lantana. Chcela som pridať aj obrázok, len som nevedela ako :(.
holubek
14.10.08,22:10
Vyzera takto:
www.plantoftheweek.org/image/lantana.jpg
martaneveri
15.10.08,17:53
Ja mám doma lantanu vo forme stromčeka, od jaro do jesene na záhrade, na zimu zostrihám korunu a dám do nevykurovanej pivnice. Vom ide zasa až na jar po zmrzlých. Mám ju už tretí rok. Marta
arizona
15.10.08,18:50
zopár farebných:)
Zdá sa mi, že je to tá istá kvetinka.