padro
20.09.08,14:27
Od 1.10. sa stavam platcom DPH. Ako je to s tovarom, ktory mam na sklade. Predpokladam, ze ten uz budem musiet predavat s DPH, ale bude potom mozne vratit DPH z jeho nakupnej ceny? Dakujem.
vikinka
20.09.08,12:32
Áno od 1.10.budeš predávať s DPH,DPH z nakúpených zásob tovaru máš možnosť uplatniť na základe vykonanej fyzickej inventúry zásob podľa § 55 zák.o DPH.
VladoaKatka
20.09.08,12:38
Pred pár dňami sa tu rozoberala problematika z neplátcu na plátcu DPH. Môžno Ti pomôžu niektoré odpovede...

http://www.porada.sk/t89318-z-neplatcu-platca-dph.html
padro
30.09.08,18:08
ako to bude s tovarom ktory som kupoval zo zahranicia, kedze som nebol platcom DPH tak zo zahranicia som ho bral aj s DPH, vratia mi aj za ten tovar DPH?
optimistka
01.10.08,05:11
túto dph ti nemá kto vrátiť, slovenský zákon o dph umožňuje len vrátenie dph z tovaru a majetku nadobudnutého pred registráciou so slovenskou dph.
zahraničná dph bola odvedená do ŠR iného štátu a voči tebe bola v zahraničí uplatnená dodávateľom oprávnene, lebo si v tom čase nebol platca dph v inom členskom štáte
padro
01.10.08,06:23
takze sa s tym neda uz nic robit?:mee:
iriska
01.10.08,11:43
Ahojte, ja viem, že mám najskôr hľadať a potom sa pýtať. Kdesi som tu videla ako zaúčtujem do peňažného denníka odpočet DPH keď prechádza SZČO na platiteľa DPH, urobí si inventúru k určitému dátumu a má nárok na odpočet DPH z majetku,ktorý má vo firme ku dňu registrácie - ALE nemôžem to tu nájsť. Ak máte niekto lepší prehľad, ďakujem.
evina123
02.10.08,07:23
Ahojte, ja viem, že mám najskôr hľadať a potom sa pýtať. Kdesi som tu videla ako zaúčtujem do peňažného denníka odpočet DPH keď prechádza SZČO na platiteľa DPH, urobí si inventúru k určitému dátumu a má nárok na odpočet DPH z majetku,ktorý má vo firme ku dňu registrácie - ALE nemôžem to tu nájsť. Ak máte niekto lepší prehľad, ďakujem.
Aj ja by som uvítala, ako sa to má zaúčtovať do peňažného denníka - prosím, napíšte odkaz kde sa o tom písalo, ďakujem
optimistka
02.10.08,10:02
musíš si o uplatnenú dph znížiť výdavky v druhovom členení materiál,tovar,réžia,pokiaľ sa jedná o odpisovaný majetok uplatňuje sa dph pri registrácii podľa postupu aký je uvedený v § 55, tzn. upravíš si vstupnú cenu pre odpisovanie na karte IM a odpisuješ už zo zníženej ceny o dph
ja som to urobila v JU v rámci uzávierkových operácií mínusom o tú sumu, akú som si odpočítala z materiálu, tovaru, réžie.