tonkat
05.05.05,12:43
Prosím o radu, kde sa dá stiahnuť program na obmedzenie určitých stránok www, napr. kvôli deťom, aby nemohli navštíviť určité stránky. Prípadne ako sa volá taký program a kde sa dá kúpiť. Ďakujem.
tonkat
05.05.05,11:10
Ďakujem za ochotu, tie programy sú dosť zložito popísané, že neviem, ktorý by sa mi na to hodil, ak niekto vie konkrétny názov programu, budem vďačná.
Chobot
09.05.05,06:18
Takéto nastavenie si môzes spravit aj rovno v Internet Exploreri. V menu "Nástroje" vyber moznost "Moznosti Internetu" a v zálozke "Obsah" je "Poradca hodnotením obsahu" (ak más anglicky IE, tak by to mohlo byt nieco ako Tools, Preferencies, Content a Content Wizard).

Ak sa s tým trochu pohrajes, tak si tam môzes urobit nejaké nastavenia na "povolené" a "zakázané" stránky, prípadne nastavit úroven.

Nakolko vsak názvy erotických stránok sú velmi rôznorodé a pocítac nie vzdy rozozná erotický obsah, nie je mozné tak jednoducho, ako si to predstavujes zakázat tieto stránky. Administrátori vo firmách to robia tak, ze ak sa na zozname navstívených stránok objaví nová nepovolená stránka, tak ju dajú do zakázaných.

Takýmito obmedzeniami nedokázes obmedzit prístup na takéto stránky na 100%, vzdy sa môze nájst nejaké cesticka k nim. Lepsie je urcit si s detmi pravidlá, aby takéto stránky nenavstevovali a námatkovo ich skontrolovat v histórii navstívených stránok. Ale je tu zase riziko, ze ak sú chytrejsí ako Ty, tak tie stránky dokázu z tej histórie odstránit, ze to ani nezistís.
ondrejvla
09.05.05,16:29
Prosím o radu, kde sa dá stiahnuť program na obmedzenie určitých stránok www, napr. kvôli deťom, aby nemohli navštíviť určité stránky. Prípadne ako sa volá taký program a kde sa dá kúpiť. Ďakujem.
Tonka aj tvoje lezú kam nemajú?! Moji vnuci zatiaľ čo som zistila tam ešte neboli, ale čo ak to vymazali, kým som prišla domov?! Keď som im už našla Tabu, tak to už je sila, musím asi zablokovať celý internet, a len počas mojej prítomnosti! Tak už máš veľké deti, keď skúšajú erotické stránky! No, čo už, všetci starneme!
tonkat
10.05.05,08:38
Tonka aj tvoje lezú kam nemajú?! Moji vnuci zatiaľ čo som zistila tam ešte neboli, ale čo ak to vymazali, kým som prišla domov?! Keď som im už našla Tabu, tak to už je sila, musím asi zablokovať celý internet, a len počas mojej prítomnosti! Tak už máš veľké deti, keď skúšajú erotické stránky! No, čo už, všetci starneme!
Ešte som nezistila, že by skúšali erotic. stránky, ale chcem sa tomu vyvarovať. Ale presne ako ty hovoríš, čo keď to vymazali. Najstarší bude mať osemnásť, ale to neznamená, že musí pozerať také prasačiny. Má sa čo učiť v škole.To je môj názor. Možno staromódny, ale myslím si že pozeranie týchto stránok ešte nikomu šťastie a rodinu pohodu neutužilo. To je v inom. Prajem pekný deň.
ivusho
23.05.05,08:03
ja neviem podla mna nema zmysel nic zakazovat... zakazy ich iba budu burcovat k robeniu hluposti :D
maotao
23.05.05,08:24
mam uz väčšie deti dvoch chalanov a ako matka si myslim, že skutočne nemá veľký význam im zakazovať to čo ich kdesi vnutri potajomky laka. V škole sa učia perfektne a preto sa nesnažim im kontrolovať všetko, skôr sa na udiv manžela s nimi snažim preberať chúlostivé témy nenásilnou formou len tak náhodne, aj keď sa hanbia a nikdy so mnou nedebatuju som presvedčená, že si z mojich rečí veľa zapamätajú a o to ide.
Každý zákaz vyvolá stonásobnú zvedavosť, takže pri zistení taketjo stránky je lepšie ich sfúknuť a tým sa ich návšteva obmedzí.
Dada
23.05.05,09:36
Ja mám zase iné problém, ako sa dostať na zablokované stránky???? :-)))))
Sany
23.05.05,09:44
Nedá mi na tieto príspevky nereagovať, už keď tu bol príspevok založený, počudovala som sa, aké že obmedzovanie návštevy stránok. Mám síce dcéry, ale toto ma teda nikdy nenapadlo. Majú skoro 17 a 21 rokov, doma kecáme o všetkom, takže nejaké zakázané stránky asi nemajú potrebu navštevovať. Ale aj keby, nemyslím, že to môže normálnemu človeku nejako uškodiť. Internet využívajú prevažne kvôli škole, mladšia si tam sťahuje rôzne texty, noty a akordy na gitaru, využívajú Messenger na pokec...
Ten, kto chce, tak skočí do prvej net kaviarne a ponavštevuje si stránky aké len chce,tak si myslím, že je úplne jedno, či to bude doma, alebo inde. Skôr by som sa zamyslela, čo vedie decká k niečomu takému, prečo majú takéto potreby?
Hlinkovx
23.05.05,10:28
Ja mám zase iné problém, ako sa dostať na zablokované stránky???? :-)))))DADI..zmeniť zamestnávateľa....alebo sa s kamarátiť s niekým na výpočtovom :D:D:D:D:D
Dada
23.05.05,10:38
DADI..zmeniť zamestnávateľa....alebo sa s kamarátiť s niekým na výpočtovom :D:D:D:D:D
Čo iné mi zostáva..... :-)))))))
Hlinkovx
23.05.05,10:43
Čo iné mi zostáva..... :-)))))))no..neviem..nič iné ma nenapadá..pretože vyššie formy operačných systémov sa už tak ľahko nedajú obísť....ale keď sa to tak zoberie..čo máš čo chodiť na kadejaké stránky...máš pekne makať a sem tam kuknúť na poradu...a potom cez ICQ mne radiť..nič iné ti ku šťastiu nemá chýbať :D:D:D:D:D
Dada
23.05.05,10:45
no..neviem..nič iné ma nenapadá..pretože vyššie formy operačných systémov sa už tak ľahko nedajú obísť....ale keď sa to tak zoberie..čo máš čo chodiť na kadejaké stránky...máš pekne makať a sem tam kuknúť na poradu...a potom cez ICQ mne radiť..nič iné ti ku šťastiu nemá chýbať :D:D:D:D:D
Ale vieš, v rámci "fajčiarskej" prestávky by som rada mrkla kade - tade. Keď niekto môže 10-15 minút stáť vonku a fajčiť cigaretku, ja ako nefajčiar by som si mohla zatiaľ čo to na nete popozerať. :-)))))
Hlinkovx
23.05.05,11:15
tak si tých 10-15 minút pokecaj so mnou...ja sa niečomu aspoň naučím :D:D:D budem teda tiež chodiť na fajčiarske :D:D
Dada
23.05.05,11:20
tak si tých 10-15 minút pokecaj so mnou...ja sa niečomu aspoň naučím :D:D:D budem teda tiež chodiť na fajčiarske :D:D
No veď čo sa nepýtaš, keď niečo potrebuješ?
Hlinkovx
23.05.05,11:34
však furt beháš na fajčiarske...a ja toľko vyfajčiť nestíham...:D:D:D
McMarti
24.05.05,06:25
však furt beháš na fajčiarske...a ja toľko vyfajčiť nestíham...:D:D:D

Silvi tak dávno som sa dobre nezasmiala ako na tom že ty nestíhaš fajčiť :)
so proste jednička
Hlinkovx
24.05.05,06:46
Silvi tak dávno som sa dobre nezasmiala ako na tom že ty nestíhaš fajčiť :)
so proste jedničkatak som rada..že som ťa pobavila...:D:D
rabek
27.05.05,04:21
Silvi, na zakazane stranky sa da cez anonymny proxy server. Napis cez ICQ, vysvetlim Ti princip.
Hlinkovx
27.05.05,05:35
no..ja nemám v práci obmedzenia ..to by si nikto ku mne nedovolil.:D:D:D ..totiž som jediný človek vo firme, ktorý sa v PC ako tak vyzná....
ale už sa ti ozývam..aspoň sa zase niečomu priučím
lenkak
27.05.05,05:36
Silvia som na tom podobne ako ty.
Hlinkovx
27.05.05,05:55
Lenka..hneď som si to myslela...:D:D