Arena
20.09.08,15:21
Ahojte,
u nas v obchode spadol jeden navstevnik. Stazoval sa, ze mu je zle. Zobral som ho do nemocnice na vysetrenie, tam mal negativne aj rontgen aj songrafiu. Po piatich dnoch prisiel, ze ma zlomene rebro, a nech mu dam bolestne.
Asi dva tyzdne potom, prisiel clovek v policajnej uniforme, a opytal sa ci som ochotny sa s nim dohodnut, a ked ano on to zmetie zo stola. Bol tam neoficialne (vraj), alebo ze zacne trestne stihanie, vo veci trestneho cinu ublizenia na zdravi, ako doledok zenedbania pracovnych povinnosti.
Teraz sa mi nahlasila kontrola z Inspektorau prace, na zaklade udania tej osoby. Na co si mame davat pozor?
Niekedy zasnem....
dakujem
veronikasad
20.09.08,13:23
Ako došlo k pádu ? Pošmyknutie, klzká - mokrá podlaha ?
Arena
20.09.08,13:27
nie, isiel tam, kde nema co hladat, a tam spadol do pivnice. ale nikto to nevidel.
Rozalka
20.09.08,13:28
Tam, "kde nemal čo hľadať" to bolo označené?
napr. zákaz vstupu tu nezamestnaným osobám
Arena
20.09.08,13:32
Ano pravdaze, je tam zakaz vstupu, je to montazna miestnost.
Arena
20.09.08,13:48
Ja len, ze Inspekcia prace, co vsetko kontroluje v beznych maloobchodnych predajniach.
Dakujem za reakcie
Dav
20.09.08,14:22
Máš potvrdenie o tom vyšetrení? Nejakých svedkov, že si bol s ním v nemocnici?
Kazu
20.09.08,14:50
A čo robil tam, kde nemal čo robiť? A ešte tak nenápadne, že ani pád nikto nevidel. Nejak veľmi si dával pozor aby bol nenápadný. Nechcel tam náááhodou kradnúť? :mad:
Arena
20.09.08,16:58
Dakujemza reakcie.
An ten papier o vysetreni som si ja zohnal z nemocnice. Je tam vsetko ok.
Len on si dal urobit vysetrenie neskor (den, dva potom) a s tym ma napadaju. Co je podla mna absolutne irelevantne. Kedze sa medzitym mohlo hocico stat. Len je neprijemne, ze vypisuje podla mna vsade udania, a chce zle, lebo som mu nedal peniaze, ako bolestne.
Kazu
20.09.08,17:42
Možno medzitým spadol v niektorom inom obchode tam, kde nemal čo robiť. Odlož si doklad z vyšetrenia a nič mu nedaj. Daj si radšej do poriadku papiere.
Melnick
20.09.08,18:13
Arena - nie si poistený na takýto prípad? Môžem Ti povedať, že poistka vôbec nie je vysoká a zákazníkov máš poistených. :)
Arena
20.09.08,18:36
poistenie zákaznikov pre pripad urazu v mojich priestoroch? to aj take existuje? :-)....dakujem dobre vediet...si to urobim. Ale teraz uz je to jedno v tomto pripade.
Melnick
20.09.08,18:49
Nielen v Tvojich priestoroch - aj vonku na chodníku pred Tvojim obchodom.:)
Arena
20.09.08,19:14
hmm, ze co vsetko dnes uz poistuju.
Melnick
20.09.08,19:26
hmm, ze co vsetko dnes uz poistuju.
Hmm, tak takto sme mali poistených zákazníkov od roku 1991 :D:D:D
Arena
20.09.08,19:42
tak teraz ma to uz absolutne dostalo....:-)...mam medzery v poistovnictve. To asi preto, ze ich stale posielam prec. A uz ste to aj vyuzili? alebo ako by som to mohol v tomto pripade vyuzit?
Melnick
20.09.08,20:14
tak teraz ma to uz absolutne dostalo....:-)...mam medzery v poistovnictve. To asi preto, ze ich stale posielam prec. A uz ste to aj vyuzili? alebo ako by som to mohol v tomto pripade vyuzit?
No priznám sa,som rada , že nie. Znamená to, že zákazníci si dávajú pozor.:D:D:D
Melnick
20.09.08,20:18
tak teraz ma to uz absolutne dostalo....:-)...mam medzery v poistovnictve. To asi preto, ze ich stale posielam prec. A uz ste to aj vyuzili? alebo ako by som to mohol v tomto pripade vyuzit?
Keby si bol poistený ,tak plnenie by myslím bolo ako pri inej poistke. Tam by si ,ale zákazník nevymýšľal, tak ako to chce nahrať na Teba.:---
Ináč - nedaj sa ,ak si myslíš, že úraz si nespôsobil v Tvojom obchode . Pripadá mi to tak trochu ako "výpalníctvo".:mad:
evula0
23.09.08,06:19
Všetkým majiteľom alebo nájomcom verejneprístupných priestorov (napr obchody) doporučujem v prípade úrazu nezamestnanca spísať stručný záznam o úraze, ktorý obsahuje:
dátum,miesto,meno a priezvisko poškodeného,prípadných svedkov(aspoň jedného alebo výsovne uviesť,že nie sú) a stručný dej úrazu. Napísať, ak niečo poškodený porušil(vyznačený zákaz vstupu), ak boli priestory poškodené,neosvetlené a podobné "drobnosti",dať si veľký pozor! Ak bol na ošetrení, mať potvrdenie.Ak nebol, napísať že, odmietol. Všetko podpísať poškodeným,svedkom úrazu(ak nie je, tak svedkom, lepšie dvaja, spisovania záznamu) a majiteľom(nájomcom) priestorov. Ak poškodený odmietne záznam podpísať, uviesť do záznamu.Po takomto zabezpečení Vám bude spanie viacej chutiť.
Žiaľ, pri návšteve IP Vás tento môže dôkladne skontrolovať ako subjekt. Nepracovné úrazy ale nevyšetruje! Poškodený si môže prípadnú škodu(napr.bolestné, úrazový príplatok počas PN a pod.) uplatňovať dohodou alebo cestou súdu.Ak nedošlo aspoň k priestupku, polícia s tým nič nemá.
K poisteniu-je dôležité,aká je zmluva,ináč pri Vašom zavinení bude poisťovňa požadovať náhradu vyplatenej(alebo čiastočne) čiastky poškodenému od Vás
Melnick
23.09.08,11:37
Všetkým majiteľom alebo nájomcom verejneprístupných priestorov (napr obchody) doporučujem v prípade úrazu nezamestnanca spísať stručný záznam o úraze, ktorý obsahuje:
dátum,miesto,meno a priezvisko poškodeného,prípadných svedkov(aspoň jedného alebo výsovne uviesť,že nie sú) a stručný dej úrazu. Napísať, ak niečo poškodený porušil(vyznačený zákaz vstupu), ak boli priestory poškodené,neosvetlené a podobné "drobnosti",dať si veľký pozor! Ak bol na ošetrení, mať potvrdenie.Ak nebol, napísať že, odmietol. Všetko podpísať poškodeným,svedkom úrazu(ak nie je, tak svedkom, lepšie dvaja, spisovania záznamu) a majiteľom(nájomcom) priestorov. Ak poškodený odmietne záznam podpísať, uviesť do záznamu.Po takomto zabezpečení Vám bude spanie viacej chutiť.
Žiaľ, pri návšteve IP Vás tento môže dôkladne skontrolovať ako subjekt. Nepracovné úrazy ale nevyšetruje! Poškodený si môže prípadnú škodu(napr.bolestné, úrazový príplatok počas PN a pod.) uplatňovať dohodou alebo cestou súdu.Ak nedošlo aspoň k priestupku, polícia s tým nič nemá.
K poisteniu-je dôležité,aká je zmluva,ináč pri Vašom zavinení bude poisťovňa požadovať náhradu vyplatenej(alebo čiastočne) čiastky poškodenému od Vás:eek::eek::eek:
V prípade,že neboli dodržané z mojej stany bezpečnostné opatrenia. Ináč by potom to poistenie nemalo význam. Nemyslíte ? Bola by to iba výplata poškodenému cez ďalšiu osobu - v tomto prípade cez poisťovňu.
iriska
23.09.08,11:49
Wow, to sme ako v Amerike. Tam nejaká pani úspešne zažalovala obchod, že sa v ich priestoroch potkla o pobehujúce dieťa a niečo sa jej stalo. Odhliadnuc od faktu, že to bolo jej vlastné dieťa :) :)
Kazu
23.09.08,12:10
Wow, to sme ako v Amerike. Tam nejaká pani úspešne zažalovala obchod, že sa v ich priestoroch potkla o pobehujúce dieťa a niečo sa jej stalo. Odhliadnuc od faktu, že to bolo jej vlastné dieťa :) :)

Ja to kašlem, takto sa tu magoriť.:mad: Balím fidlátka a idem sa potkýňať do obchodov :D
evula0
23.09.08,12:17
Nie je to také zlé, ale ten zápis , ak nedošlo k tomu pádu a úrazu vyslovene z Vašej viny celú situáciu rieši práve preto, že nie sme v Amerike. To poistenie je taktiež dobré len podľa dojednaných zmluvných podmienok.Ak sú zlé, tak použite peniaze na niečo rozumnejšie a neživte poisťovne. Jedine proti kontrole z IP nie je inej obrany ako mať všetko v poriadku( v zásade nemožné).
Arena
23.09.08,21:46
ahojte,
mam za sebou kontrolu IP, bezpecnosti prace, relativne ok, bez problemov, zamietli to, kedze to je nepracovny uraz. A zaujimave je za aj policia sa ohlasila, ze to zamietne, kedze trestny cin sa nestal. Hmmm..nestacim sa cudovat...
Kazu
23.09.08,22:04
Hmmmmmm:rolleyes: A "vyčúraný" dočúral :D:D:D
evula0
24.09.08,04:36
Gratulujem. Ešte je možné, že to druhé lekárske potvrdenie (alebo len reči?)nezodpovedá skutočnosti (možno bolo aj vyrobené ako kedysi naše ospravedlnenky do školy), bolo použité na Vaše vydieranie a Vy môžete tomu "výpalníkovi" zlepšiť spanie.Prajem dobré obchody a lepších zákazníkov.
Arena
27.10.08,19:50
Dakujeme pekne :) aj za rady :)
gregorkam
30.10.08,09:45
Gratulujem. Ešte je možné, že to druhé lekárske potvrdenie (alebo len reči?)nezodpovedá skutočnosti (možno bolo aj vyrobené ako kedysi naše ospravedlnenky do školy), bolo použité na Vaše vydieranie a Vy môžete tomu "výpalníkovi" zlepšiť spanie.Prajem dobré obchody a lepších zákazníkov.

Keby bolo treba, predsa nie je problém overiť u ošetrujúceho lekára.