Eva2611
20.09.08,20:00
Vedel by mi niekto poradit ako prebieha predaj s.r.o z hladiska uctovnictva
Zoltán Kovács
20.09.08,18:24
Vedel by mi niekto poradit ako prebieha predaj s.r.o z hladiska uctovnictva

Ak máš na mysli predaj samotnej spoločnosti, teda spoločníci predajú svoje podiely, tak to sa objaví jedine na účte 411 v analytike. Vytvorí sa nová analytika na nového majiteľa, a preúčtuje sa podiel predávajúceho na kupujúceho. Nič viac, totiž predaj podielov je súkromná záležitosť, ktorá sa má riešiť zmluvou o postúpení, resp. kúpe podielu.
Danila
20.09.08,19:35
Ak máš na mysli predaj samotnej spoločnosti, teda spoločníci predajú svoje podiely, tak to sa objaví jedine na účte 411 v analytike. Vytvorí sa nová analytika na nového majiteľa, a preúčtuje sa podiel predávajúceho na kupujúceho. Nič viac, totiž predaj podielov je súkromná záležitosť, ktorá sa má riešiť zmluvou o postúpení, resp. kúpe podielu.Zoli, predaj s.r.o. nie je predaj obchodných podielov.
Zoltán Kovács
21.09.08,07:38
Zoli, predaj s.r.o. nie je predaj obchodných podielov.

Veď som písal, že ak má na mysli predaj podielov.
No keď predám s.r.o., tak asi predám svoj podiel v ňom. Teda samotnú spoločnosť predávam, či nie?
Danila
21.09.08,08:10
Veď som písal, že ak má na mysli predaj podielov.
No keď predám s.r.o., tak asi predám svoj podiel v ňom. Teda samotnú spoločnosť predávam, či nie?Predávam s.r.o. ako podnik, na základe kúpnopredajnej zmluvy a prílohy predávaného majetku, čo je podkladom pre účtovanie o predaji podniku. Možno sa mýlim ja. Len som vyjadrila svoj názor, ako protiargument Tvojmu. Ja si myslím, že predaj OP a predaj firmy - s.r.o. sú dve diametrálne odlišné záležitosti.:) Ak sa mýlim, tak dopredu sa ospravedlňujem.
Zoltán Kovács
21.09.08,08:12
Predávam s.r.o. ako podnik, na základe kúpnopredajnej zmluvy a prílohy predávaného majetku, čo je podkladom pre účtovanie o predaji podniku. Možno sa mýlim ja. Len som vyjadrila svoj názor, ako protiargument Tvojmu. Ja si myslím, že predaj OP a predaj firmy - s.r.o. sú dve diametrálne odlišné záležitosti.:) Ak sa mýlim, tak dopredu sa ospravedlňujem.

Danila beriem tvoj názor. Práve pre nejednoznačnosť zadania je dobré, že sme uviedli dva pohľady na otázku.
Marína
21.09.08,11:24
Skús pozrieť tieto linky http://www.porada.sk/756652-post2.html