Heni
20.09.08,22:33
poraďte prosím, kde mám hľadať chybu, ked mi tlačiareň tlačí také haky-baky, skoro ako čínske znaky... (:D - to k tomu rýmu)
chcela som vytlačiť formulár zo stránky VšZP, stiahla som ho do PC, v acrobate otvorila, vyplnila, na obrazovke všetko fajn, super, ok.
ale ked som dala tlačiť - tak z tlačiarne mi síce vyšiel vyplnený formulár, akurát že tá ich predtlač sa mi zmenila na kadejaké znaky aj neznaky :eek:
ostatné veci (vo worde, exceli a pod.) mi tlačí normálne...
misoft
20.09.08,21:11
Nie je to chyba tvojej tlačiarne, ani počítača. Chybný bol asi originálny súbor zo VšZP. Skús stiahnuť (určite to bude *.pdf) a uložiť u seba a potom vytlačiť ako vlastný súbor *.pdf .
Heni
21.09.08,05:35
Nie je to chyba tvojej tlačiarne, ani počítača. Chybný bol asi originálny súbor zo VšZP. Skús stiahnuť (určite to bude *.pdf) a uložiť u seba a potom vytlačiť ako vlastný súbor *.pdf .
ja som si ho najprv stiahla do svojho PC, áno, aj uložila, až potom vytlačila. už sa mi to stalo aj pri vytlačení RZZP tu, z Porady. tiež som ti to najprv uložila do pc a vytlačila haky-baky miesto predtlače :confused:
mpca
22.09.08,10:43
Konkrétne ktorý je to formulár??
Heni
22.09.08,12:15
Konkrétne ktorý je to formulár??
zo stránky VšZP to bolo Oznámenie poistenca/platiteľa poistného
a zo stránok Porady to bolo vyplnené RZZP z draka.
mpca
22.09.08,13:03
ešte mám otázku aký veľký je ten súbor Oznámenie poistenca/platiteľa poistného. Konkrétne veľkosť na disku v bytoch (kliknút na súbor pravým tlačidlom a vlastnosti) mala by byť 761856. Ak taká nieje treba skúsiť stiahnuť ešte raz.
Ak nepomôže tak len vytlačiť prázdne tlačivo a vypísať ručne.
Heni
23.09.08,17:01
ešte mám otázku aký veľký je ten súbor Oznámenie poistenca/platiteľa poistného. Konkrétne veľkosť na disku v bytoch (kliknút na súbor pravým tlačidlom a vlastnosti) mala by byť 761856. Ak taká nieje treba skúsiť stiahnuť ešte raz.
Ak nepomôže tak len vytlačiť prázdne tlačivo a vypísať ručne.
mám ho uložené vyplnené, to má veľkosť " 952 kB (974 848 bajtů) "
nemôžem vytlačiť ani prázdne, lebo haky-baky je tá predtlač :)
RudyB
23.09.08,17:20
skús si ten súbor z všzp previesť do pdf. (adobe reader) a tak ho vytlačiť.
RudyB
23.09.08,17:28
ak je to vo formáte pdf a tlači nezmysli tak si to prekonvertuj na obrázok a vytlač to takto odporúčam program:

Advanced PDF to JPG converter

dá sa stiahnuť na s t a h u j . c z
misomiso
23.09.08,17:40
Odpojit tlaciaren od pocitaca a na 10 sekund aj od prudu. Potom opat zapojit a vytlacit. Vyplnit a poslat.