mbiznarova
21.09.08,11:53
Dobry den!

Chcela by som touto cestou poprosit o radu. Uz sa tu niekolkokrat pisalo o postupe pri vklade zmluvy o vstavbe bytu na kataster. No nenasla som nikde ako treba postupovat uz po kolaudacii hotovej stavby bytu a najma mame zopar specifickych "problemov". Samozrejme sme sa boli informovat aj priamo na katastri ale dostali sme velmi salamunsku odpoved - podat "obsiahlu" ziadost v sulade so zmluvou a kolaudacnym rozhodnutim a k nej prilozit vsetky potrebne doklady. Smutne je, ze pri kolaudacii stavby domu Vam kataster poskytne hotovu predtlacenu ziadost a v takomto pripade clovek nevie ako dalej... A teraz moje otazky:
1) Ako ma v takomto pripade ta "obsiahla" ziadost vobec vyzerat? Ja som chcela podat ziadost o zapis stavby (aj ju prikladam). Nemate niekto nahodou s takymto niecim skusenost?
2) Dalsim problemom je, ze na zmluve o stavbe som uvedena ako stavebnik sama, no medzicasom som sa vydala a na kolaudacnom rozhodnutie sme uz samozrejme obaja a tak to chceme aj zapisat do katastra. Je to nejaky problem? A okrem toho aj niekolko vlastnikov bytov nam od podpisu zmluvy zomrelo. Verim, ze nie je potrebne teraz celu tu masineriu prejst este raz!!!
3) Je potrebne prilozit k samotnej ziadosti o vklad aj nasu povodnu zmluvu o vstavbe, ked tato uz zapisana bola? A myslim si, ze nas sa netyka ani dolozenie geometrickeho planu (kedze samotna stavba na katastralnej mape uz existuje a vzhlad bytovky sa nemenil) a pridelenie supisneho cisla (kedze aj toto uz existuje). Jedine co treba je samozrejme to kolaudacne rozhodnutie.
4) A je potrebne opat platit aj 2000,00?

No je tu velmi vela otazok a dotazov, tak verim, ze sa v tom niekto "vysomari" a zodpovie mi aspon niektore! :) Sme totiz uz z tych papierovaciek a neochoty uradnikov dost znechuteni!!!!

Dakujem za kazdu radu a pomoc!

Biza