olga88
21.09.08,13:24
Prosim o radu.
Firma mi zabezpecovala dodavku a montaz plastovych okien a balkonovych dveri. Pracovnik firmy si bol zistit skutkovy stav a zamerat vsetky okna a dvere. Urobil chybu, namiesto lavych dveri si oznacil dvere prave. Pocas montaze si firma priznala chybu a namontovala spravne dvere, ale v zmluve o dodavke to neopravila.Prace boli riadne ukoncene, spisany protokol o vykonani prac, kde nic firma neuviedla. Teraz firma po cca 2 mesiacov mi vystavila fakturu za dvere prave, ktore mi ani neboli dodane a ani namontovane. Opiera sa o zmluvu, kde su zakreslene dvere prave.Platba za uvedene prace bola vopred,hned pri spisani zmluvy. Mam sa k tejto fakture pisomne vyjadrit a uviest vyssie uvedene dovody? Alebo ako mam dalej postupovat? Dakujem za kazdu radu.
Tweety
21.09.08,11:26
Prosim o radu.
Firma mi zabezpecovala dodavku a montaz plastovych okien a balkonovych dveri. Pracovnik firmy si bol zistit skutkovy stav a zamerat vsetky okna a dvere. Urobil chybu, namiesto lavych dveri si oznacil dvere prave. Pocas montaze si firma priznala chybu a namontovala spravne dvere, ale v zmluve o dodavke to neopravila.Prace boli riadne ukoncene, spisany protokol o vykonani prac, kde nic firma neuviedla. Teraz firma po cca 2 mesiacov mi vystavila fakturu za dvere prave, ktore mi ani neboli dodane a ani namontovane. Opiera sa o zmluvu, kde su zakreslene dvere prave. Mam sa k tejto fakture pisomne vyjadrit a uviest vyssie uvedene dovody? Alebo ako mam dalej postupovat? Dakujem za kazdu radu.
Áno, reagovať na túto skutočnosť je podstatné.
olga88
21.09.08,11:33
Som povinna tu fakturu uhradit, podla mna nie.
Tweety
21.09.08,11:36
Som povinna tu fakturu uhradit, podla mna nie.
Ak tie pravé dvere neboli dodané, nebol dôvod ich fakturovať. Veď boli už vyfakturané ako ľavé nie?
olga88
21.09.08,14:08
No ved, vyfakturovane boli lave, prave neboli dodane, a on ich chce teraz dodat a vyfakturovat.Respektive fakturu uz mi chcel dat, len som ju neprevzala. Dvere nemam, ale ich ani nepotrebujem.
ekopo
21.09.08,14:24
No ved, vyfakturovane boli lave, prave neboli dodane, a on ich chce teraz dodat a vyfakturovat.Respektive fakturu uz mi chcel dat, len som ju neprevzala. Dvere nemam, ale ich ani nepotrebujem.
ja myslím že máš, ale platiť už nebudeš nič.
olga88
21.09.08,15:23
Lave mam a tie su uz aj zaplatene, ale on trva na dodani aj tych pravych a na tie vystavil tu fakturu.