Worko
21.09.08,15:03
V juny som uspesne ukoncil studium na VS a od septembra nastupil do normalneho zamestnania. Momentalne som v skusobnej dobe. Pred dvoma dnami som ochorel a planujem navstivit lekarku. Chodim vsak asi 10 rokov k rovnakej detskej lekarke, ktora mi povedala,ze bez problemov ju mozem navstevovat do 28 rokov (mam 23).

Chcem sa spytat, ci mi takato lekarka pre deti a dorast moze dat potvrdenie o praceneschopnosti, ktore bude relevantnym dokladom u zamestnavatela. A v pripade, ze mi ju da napr na 7 dni a po 2 dnoch budem OK, ci je mozne prerusit PN a nastupit normalne do prace.

Dakujem
pasuliatko
21.09.08,13:58
Treba sa opýtať v robote alebo lekárky
JankaO
21.09.08,14:24
V juny som uspesne ukoncil studium na VS a od septembra nastupil do normalneho zamestnania. Momentalne som v skusobnej dobe. Pred dvoma dnami som ochorel a planujem navstivit lekarku. Chodim vsak asi 10 rokov k rovnakej detskej lekarke, ktora mi povedala,ze bez problemov ju mozem navstevovat do 28 rokov (mam 23).

Chcem sa spytat, ci mi takato lekarka pre deti a dorast moze dat potvrdenie o praceneschopnosti, ktore bude relevantnym dokladom u zamestnavatela. ÁNO. A v pripade, ze mi ju da napr na 7 dni a po 2 dnoch budem OK, ci je mozne prerusit PN a nastupit normalne do prace. PN sa nedáva dopredu na určitý počet dní a neprerušuje sa, vyznačený je začiatok a po 2 dňoch môžeš požiadať o ukončenie PN

Dakujem
..................
bonita
22.09.08,16:53
Nedavna skusenost: detska lekarka ti nemoze dat PN, ak uz nestudujes. Moze iba do 19 rokov.