stesynka
21.09.08,15:38
Dobrý deň. Chcem sa vás spýtať, či existuje taká možnosť, že dám dieťa do materskej škôlky /od 3 rokov/ a po nejakom čase zistím, že je moje dieťa často choré, môžem s ním znova nastúpiť na rodičovskú dovolenku a dieťa mi bude chodiť do škôlky len na 4 hodiny? Pravdaže mi to potvrdí aj pediater. Je takáto možnosť? Ďakujem pekne.
Tweety
21.09.08,13:42
Dobrý deň. Chcem sa vás spýtať, či existuje taká možnosť, že dám dieťa do materskej škôlky /od 3 rokov/ a po nejakom čase zistím, že je moje dieťa často choré, môžem s ním znova nastúpiť na rodičovskú dovolenku a dieťa mi bude chodiť do škôlky len na 4 hodiny? Pravdaže mi to potvrdí aj pediater. Je takáto možnosť? Ďakujem pekne.
§ 166 ZP:
2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do troch rokov veku dieťaťa. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do šiestich rokov veku dieťaťa. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však vždy najmenej na jeden mesiac.
stesynka
21.09.08,14:20
Ďakujem za odpoveď. Takže, ak som dobre pochopila, je možné nastúpiť znova na rodičovskú dovolenku, však? A je pri tejto RD aj nejaký príspevok od štátu?
veronikasad
21.09.08,14:28
Ďakujem za odpoveď. Takže, ak som dobre pochopila, je možné nastúpiť znova na rodičovskú dovolenku, však? A je pri tejto RD aj nejaký príspevok od štátu?
tweety ti dala odkaz na zákonník práce a povinnosť zamestnávateľa vyhovieť tvojej žiadosti o poskytnutie rodičovskej dovolenky.
Pokial chceš poberať aj rodičovský príspevok, zdravotný stav dieťaťa musí posúdiť komisia ÚPSVaR, ktorá rozhodne o tom, či ti po dovršení veku 3 rokov dieťa bude naďalej vyplácaný. O presnom postupe sa informuj priamo na odd. výplaty rod. príspevku UPSVaR