marica99
21.09.08,16:10
Dobry den.Vedel by mi niekto pomoct vyriesit moj problem?Notebook mi zamrzne hned pri zapnuti.Naskoci modre okno s napisom spustanie systemu windows a to je vsetko.Dalej sa nerobi nic ani po hodine cakania.Neviem v com moze byt problem a preto vas ziadam o radu.Dakujem
endrju
21.09.08,16:15
Príčin takéhoto stavu môže byť veľa. Najpravdepodobnejšia je tá, že zhavaroval operačný systém a túto haváriu nedokáže vyriešiť. Riešenie: zveriť notebook do rúk tomu, kto sa vyzná v riešení takýchto problémov. Ak začneš experimentovať s "oživovaním" notebooku bez dostatočných znalostí o tom, čo vlastne robíš, skončíš po niekoľkých neúspešných pokusoch aj tak u niektorého odborníka na riešenie týchto problémov s tým, že výsledkom bude strata údajov, ktoré sa v počítači nachádzajú.
Stevo5
21.09.08,16:22
Skús pri štarte podržať tlačidlo F8, tu skús zadať voľbu "posledná funkčná konfigurácia".
Nepíšeš aký máš operačný systém.
Mohol to spôsobiť aj virus alebo niektorý program odstránil / poškodil niektoré systémové súbory (ntldr).
Ak nepomohlo - skús vložiť do mechaniky inštalačné CD systému, nabootuj z neho a daj systém opraviť (je to v ponuke - stlačiť R).
Ak sa ti podarí systém spustiť, ihneď zazálohuj dôležité súbory a potom počítač skontroluj na vírusy a iné "škodliviny".
Andy Kralik
21.09.08,16:43
Prvá vec čo by som vyskúšal je spustiť Windows v núdzovom režime.
Reštartuj počítač a pri jeho spúšťaní po celý čas drž stlačený kláves F8 - vyskočia ti možnosti ako spustiť Windows a zvoľ si "Safe Mode" alebo Núdzový režim. Spustil sa ti počítač? Alebo sa zasekol ako predtým?
marica99
21.09.08,19:08
po stlaceni F8 som stlacila safe mode a dostala som sa do nudzoveho rezimu.V takomto rezime sa mi ale neda pracovat so vsetkymi subormi.ako mam teda pokracovat dalej.
specialpc
21.09.08,20:15
Ahoj, no ked sa dostanes aspon do nudzoveho rezimu, tak problem moze byt v tom, ze mas bud virus alebo mas spustene vela sluzieb v pocitaci. Ja si myslim, ze to bude skor virus. Instalovala si nieco pred tym nez ti to zacalo robit ?
Achy
22.09.08,03:44
po stlaceni F8 som stlacila safe mode a dostala som sa do nudzoveho rezimu.V takomto rezime sa mi ale neda pracovat so vsetkymi subormi.ako mam teda pokracovat dalej.

Po stlaceni F8 sa ti zobrazi viacero moznosti pre spustenie systemu. Skusala si aj tie ostatne? Mas Windows XP, Vistu, alebo nieco ine?
dalid
22.09.08,04:25
znama obrazovka modrej smrti u windowsov... :-(
Rozhodne nepodcenovat!!! Kolegom vo firme vlani odisli 2NB, len kvoli tomu, ze to zakazdym "nejako" rozchodili a nevolal sa IT-ckar. Az raz to nerozchodili a vysledkom bola strada dat z HDD...
RudyB
23.09.08,17:52
ja ti odporučím na začiatku rovnaký postup, t.j. núdzový režim.

Potom ako sa ti spustí windows tak:

- pozri čo sa tí spúšťa pri štarte, vypni čo nepotrebuješ.
- prostredie si nastav bez všetkých vizuálnych efektov
- zmenšiť vyhradené miesto na disku pre obnovu systému aspoň na polovicu
(cesta : programy/príslušenstvo/systémove nástroje/obnovovanie systému/
nastavenie služby Obnovovanie systému / nastavenie)

- spusti čistenie disku (cesta : programy/príslušenstvo/systémove nástroje )
- spusti defragmentáciu (cesta : programy/príslušenstvo/systémove nástroje )

ak sa ti ani potom nepodarí problém vyriešiť tak ti odporúčam zalohovať to čo máš v PC na nejaký disc alebo iné médium a preinštalovať windows
marica99
23.09.08,18:13
skusila som vsetky moznosti ktore ste mi tu radili aj defragmentaciu,ale problem stale pretrvava....asi mi zostava preinstalovat windows
specialpc
23.09.08,18:30
Nie nic nepreinstalovavaj, skusime to najprv odvirit a uvidime co to spravi OK ?
marica99
23.09.08,18:33
ok.....tak pocuvam :D
specialpc
23.09.08,18:48
Super no tak najskor skusime program hijackthis co nam povie OK.
Takze stiahnes si tento program, zapnes pc v nudzovom mode a das si ho na plochu. Spustis a stlacis na DO A SYSTEM SCAN AND SAVE A LOGFILE. A to co ti hodi txt sem hodis OK. Program stiahnes na stahuj.sk
marica99
23.09.08,19:04
stiahla som to z netu stlacila som DO A SYSTEM...a potom mi tam vyhodilo vela moznosti,rozne internetove stranky,toolbary,subory,programy...co s tym mam robit dalej???
specialpc
23.09.08,19:12
No a nehodilo ti no nejaky txt subor teda poznamkovy blok na plochu ?
marica99
23.09.08,19:13
hodilo...a co s tym teraz???
specialpc
23.09.08,19:18
No skus to sem vlozit :)
marica99
23.09.08,19:23
neda sa to sem vlozit...nemas nejaky mail na ktory by som to poslala???