LUCIAZ
21.09.08,17:53
Chcem vedieť, či môžem postaviť garáž od susedov(drobná stavba do 25m2)bez ich súhlasu. Chcem to postaviť asi 1m od hranice pozemku, kde majú hospodársku budovu.Ďakujem
tom_NR
21.09.08,19:31
Môžeš, ak Ti to povolí miestny Stavebný úrad, ale patrí sa to vopred oznámiť aj dotknutým susedom. Aby Ti to v budúcnosti náhodou nevrátili. ;)
britva
22.09.08,08:50
No sklamem ta lebo pri predkladani ziadosti musis mat aj podpis ze suhlasia so stavbou garaze tak ako chces. Teraz som si to vybavoval. Jednoduche zakreslenie,ziadost,vzadu od susedou podpis ze suhlasia a este nejaku kopiu listu vlastnictva. Vydali mi to hned na druhy den. A podla noveho je oznamovanie az do 30m2 nie 25m2 ako bolo.
wagner
22.09.08,08:55
Stavebný zákon nehovorí, že sused musí so stavbou súhlasiť. Pokiaľ dodržiavaš všetky ustanovenia stavebného zákona tak sused môže nesúhlasiť koľko sa mu žiada. To by sa na Slovensku nepostavila pomaly žiadna stavba, keby sused musel súhlasiť. Neviem odkiaľ to máte. Sused dáva stanovisko a pokiaľ jeho stanovisko odporuje stavebnému zákonu, tak ho nikto ani na vedomie neberie.
peter7708
24.09.08,18:26
Neviem ale podla stavebného zákona musí byt stavba od hranice viac ako 1m.Mám pocit že s oknami k hranici je to 5m. a bez okien 2m.inak musíš mat súhlas suseda.
tom_NR
24.09.08,18:59
Neviem ale podla stavebného zákona musí byt stavba od hranice viac ako 1m.Mám pocit že s oknami k hranici je to 5m. a bez okien 2m.inak musíš mat súhlas suseda.
A to si sa dočítal kde? :eek: