dabda
21.09.08,20:14
Neviem, či sa obraciam na správnu rubriku, ale potrebujem poradiť. Manžel je kamionista a stalo sa mu že ho preklepla belgická inšpekcia, ktorá mu naparila pokutu 300 eur, pretože mal pauzu rozdelenú na 3 časti. Údajne sa to už od 1.1.2008 nesmie. O dva dni neskôr, na ceste späť ho odstavila anglická inšpekcia ktorá neverila tomu, za čo dostal pokutu. Je nijaká možnosť ako sa brániť alebo mal manžel smolu? Ešte raz sa ospravedlňujem ak sem moja téma nepatrí ale nič iné som nenašla. :(
Chobot
21.09.08,18:36
Neviem, či sa obraciam na správnu rubriku, ale potrebujem poradiť. Manžel je kamionista a stalo sa mu že ho preklepla belgická inšpekcia, ktorá mu naparila pokutu 300 eur, pretože mal pauzu rozdelenú na 3 časti. Údajne sa to už od 1.1.2008 nesmie. O dva dni neskôr, na ceste späť ho odstavila anglická inšpekcia ktorá neverila tomu, za čo dostal pokutu. Je nijaká možnosť ako sa brániť alebo mal manžel smolu? Ešte raz sa ospravedlňujem ak sem moja téma nepatrí ale nič iné som nenašla. :(

Síce neviem, na čo sa tí Belgičiania odvolali, ale tiež nevieme od teba akú mal pauzu, ako si ju rozdelil. Vyčítali to z tachografu?
mandula
22.09.08,07:57
No, myslím si že belgičania sa odvolávali na Nariadenie ES č. 561/2006 (platí od 11.4.2007).
Podľa Nariadenia 45-minútová prestávka môže byť čerpaná v dvoch častiach, prvá musí byť najmenej 15 minút a druhá najmenej 30 minút
Čo sa týka dennej doby odpočinku, môže sa čerpať v dvoch dobách, z ktorých prvá musí byť neprerušovaná doba trvajúca najmenej 3 hodiny, a druhá neprerušovaná najmenej 9 hodín.
Čiže ani 45-minútová prestávka, ani denný odpočinok sa nemôže rozdeliť na tri časti.
dabda
22.09.08,12:56
Vyčítali z kotúča a údajne hľadali veľmi dlho, len aby niečo našli. Ja som len chcela vediet, či sa niekto s takým niečim stretol. Technické veci vysvetlí a popíše chudák môj muž, mal by sa vrátiť zajtra. Ja som bola hotová z tej pokuty / asi ako každá žena / , ale mám pocit, že aj keby ho obabrali tak s tým neurobíme nič. Len zaplatiť!!!:mee:
lolipop-man
13.11.11,14:06
Je pochopiteľné, že nevieme, čo všetko nám zákony prikazujú a je prirodzené že nemôžme poznať všetky naše povinnosti, ktoré nám zo zákonov vyplývajú. Kto nám najlepšie môže pomôcť v takýchto situáciách a pri presadení nášho práva je právny zástupca. Presadenie práva však nie je prevažne najlacnejšia záležitosť, a to už vôbec nie v zahraničí.
Ale vy sa už nemusíte báť presadiť si svoje právo, či budete neúspešne reklamovať, alebo Vás zamestnávateľ ukráti o Vaše peniaze, alebo si Vaša poisťovňa krátila poistku, alebo sa budete cítiť ukrivdený. Ak sa nechcete sťažovať na lampáreň alebo paľbu, tak najlepšie
riešenie je poistenie právnej ochrany, ktoré Vás podporí pri presadení Vašich práv a čo je hlavné znáša finančnú záťaž spojenú s presadením Vašich práv.

Pre bližšie informácie ma kontaktuje do SS,
Zita5
13.11.11,14:13
[QUOTE=lolipop-man;1893087][SIZE=3][COLOR=#ff0000][I]Je pochopiteľné, že nevieme, čo všetko nám zákony prikazujú a je prirodzené že nemôžme poznať všetky naše povinnosti, ktoré nám zo zákonov vyplývajú. Kto nám najlepšie môže pomôcť v takýchto situáciách a pri presadení nášho práva je právny zástupca. Presadenie práva však nie je prevažne najlacnejšia záležitosť, a to už vôbec nie v zahraničí.
Ale vy sa už nemusíte báť presadiť si svoje právo, či budete neúspešne reklamovať, alebo Vás zamestnávateľ ukráti o Vaše peniaze, alebo si Vaša poisťovňa krátila poistku, alebo sa budete cítiť ukrivdený. Ak sa nechcete sťažovať na lampáreň alebo paľbu, tak najlepšie
riešenie je poistenie právnej ochrany, ktoré Vás podporí pri presadení Vašich práv a čo je hlavné znáša finančnú záťaž spojenú s presadením Vašich práv.



Prosím Vás s poistením právnej ochrany dajte pokoj .To sú len reči ako nahovoriť ľudí na právnu ochranu .Platila som DAS a pri krádeži vozidla nič nespravili .Tak samozrejme sa vypovedala zmluva , škoda peňazí ktoré tam šli .
Heni
13.11.11,14:14
lolipop-man, a etiketu porady si čítal?
lujza.j
13.11.11,14:16
načo by čítal, 4 príspevky v 3-troch reklama
lolipop-man
13.11.11,14:23
Prosím Vás s poistením právnej ochrany dajte pokoj .To sú len reči ako nahovoriť ľudí na právnu ochranu .Platila som DAS a pri krádeži vozidla nič nespravili .Tak samozrejme sa vypovedala zmluva , škoda peňazí ktoré tam šli .

Je mi ľúto, že Vám ukradli Vaše auto, ak ste ho mali poistené proti krádeži, a Vaša poistenia si neplnila poistné, tak určite to DAS riešila. Bolo Vám odcudzené motorové vozidlo, to môže nájsť len polícia, nechápem presne, čo presne ste očakávali od DAS, prosím keby ste mi bližšie popísali situáciu. Nechápem Vašu vetu, že "nič nespravili". DAS je poisťovňa právnej ochrany, to znamená že presadzuje Vaše práva a berie na seba finančnú záťaž s tým spojenú.
Zita5
13.11.11,14:34
Je mi ľúto, že Vám ukradli Vaše auto, ak ste ho mali poistené proti krádeži, a Vaša poistenia si neplnila poistné, tak určite to DAS riešila. Bolo Vám odcudzené motorové vozidlo, to môže nájsť len polícia, nechápem presne, čo presne ste očakávali od DAS, prosím keby ste mi bližšie popísali situáciu. Nechápem Vašu vetu, že "nič nespravili". DAS je poisťovňa právnej ochrany, to znamená že presadzuje Vaše práva a berie na seba finančnú záťaž s tým spojenú.

To nestojí za to , aby som sa vracala do minulosti .Ale viem, že aj Vy potrebujete z niečoho žiť ........aspoň z blbosti ľudí , ktorí sa dajú nahovoriť na poistenie právnej ochrany DAS .Ono ešte stále platí ..keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú (ľudovo povedané).
Hneď ste využili tému , ktorej zadávateľka má problém a ešte aj z toho by ste chceli ťažiť .
To je vyjadrenie môjho názoru ,myslím, že som ho vyjadrila dostatočne otvorene . Nemusí nikto so mnou súhlasiť .
Ice dive
13.11.11,14:37
Je mi ľúto, že Vám ukradli Vaše auto, ak ste ho mali poistené proti krádeži, a Vaša poistenia si neplnila poistné, tak určite to DAS riešila. Bolo Vám odcudzené motorové vozidlo, to môže nájsť len polícia, nechápem presne, čo presne ste očakávali od DAS, prosím keby ste mi bližšie popísali situáciu. Nechápem Vašu vetu, že "nič nespravili". DAS je poisťovňa právnej ochrany, to znamená že presadzuje Vaše práva a berie na seba finančnú záťaž s tým spojenú.

no schválne, akú prvánu ochranu DAS poskytne...??? ak ma zastavia policajti za rýchlosť, alebo iný priestupok, a začnem sa doťahovať s policajtom, DAS mi v tej chvíli veľmi nepomôže resp. ak by som to aj nechal na správne konanie idem do rizika že obídem s vyššou sankciou... resp. pochybujem, že by sa právnik DAS bavil s policajtom po telefone po spáchaní priestupku....
lolipop-man
13.11.11,14:48
len tak nezáväzne si prečítajte toto:
http://finweb.hnonline.sk/c3-45727640-kP0000_d-poistenie-pravnej-ochrany-vam-usetri-starosti

N (http://finweb.hnonline.sk/c3-45727640-kP0000_d-poistenie-pravnej-ochrany-vam-usetri-starosti)echápem len, že čo ste čakala že Vám DAS nájde ukradnuté auto?? Vidím že máte málo informácií o DAS - poisťovňa právnej ochrany. To nie je detektívna firma, a je mi ľúto že si myslíte, že ľudia sú blbý, keď nechcú míňať financie na právnikov.
lolipop-man
13.11.11,15:06
no schválne, akú prvánu ochranu DAS poskytne...??? ak ma zastavia policajti za rýchlosť, alebo iný priestupok, a začnem sa doťahovať s policajtom, DAS mi v tej chvíli veľmi nepomôže resp. ak by som to aj nechal na správne konanie idem do rizika že obídem s vyššou sankciou... resp. pochybujem, že by sa právnik DAS bavil s policajtom po telefone po spáchaní priestupku....

DAS ochraňuje Vaše práva. Teda vždy keď ste v práve a bolo Vám ukrivdené, atď.
Ak úmyselne prekročíte rýchlosť a namerajú Vás, ako Vám môžme pomôcť?? Kedysi sa možno ešte dali spochybniť meracie prístroje ich kalibráciou, atď, ale dnes??

Poviem Vám iný prípad:

Toto sa stalo v roku 2004. Náš klient ako vodič viedol motorové vozidlo po ceste 1. triedy. V istom okrese SR vošiel s vozidlom do obce, ktorej začiatok bol riadne označený dopravnou značkou D54a. Pod touto dopravnou značkou bola umiestnená ďalšia dopravná značka B27a, ktorá obmedzovala rýchlosť na 40km/h. V tejto nemenovanej obci za najbližšou križovatkou stála ukrytá policajná hliadka, ktorá merala rýchlosť vozidiel. Nášho klienta následne samozrejme zastavila hliadka polície, nakoľko pri jazde vozidlom okolo tejto hliadky namerali rýchlosť 66m/h čo o 26km/h viac, ako je povolená maximálna rýchlosť v danom úseku.
Nášmu klientovi nepomohla ani argumentácia, že platnosť dopravnej značky B27a končí na najbližšej križovatke a hliadka tvrdo požadovala zaplatenie nemalej pokuty za výrazné prekročenie najvyššej povolenej rýchlosti. A tak po dlhých ťahaniciach hliadka súhlasila s tým, že dopravný priestupok nahlásia na príslušný dopravný inšpektorát.
Dopravný inšpektorát v Bratislave ako správny orgán príslušný podľa § 54 zákona SNR č. 372/1990Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov na prejednanie priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, bez toho, aby sa podrobne oboznámil s prípadom, obratom vydal rozkaz o uložení sankcie za priestupok, v ktorom ukladá priestupcovi pokutu vo výške 2 000.-Sk.
D.A.S. poisťovňa právnej ochrany, a.s. prostredníctvom škodového oddelenia sa do tejto poistnej udalosti okamžite "obula" a podala odpor. Po zdĺhavom a náročnom vyjednávaní a objasňovaní veci nakoniec správny orgán uznal svoj omyl a predmetný rozkaz opravil vo výške pokuty z 2 000.-Sk na symbolických 100.-Sk z dôvodu, že náš klient prekročil rýchlosť o 6km/h na mieste, kde bola povolená najvyššia maximálna rýchlosť v obci t.j. 60km/h a nie 40km/h.

Takže sme ochraňovali práva nášho klienta, lebo mu bolo ukrivdené a bol v práve.
Ice dive
13.11.11,15:30
pekný dojímavý príbeh spred 7 rokov... kedy DAS niečo ešte znamenala... resp. možno funguje v zahraničí..

no tak príklad z praxe uvediem aj ja cca pred pol rokom a to píšeme rok 2011 sa v poisťovni kde pracujem, poistil taxikár svoje auto ako vozidlo na bežnú prevádzku t.j. bez prirážky, počas tohto polroka mal poistnú udalosť, ktorú sme zamietli, z titulu, že vozidlo nebolo používané na účely ako dojednané v poistnej zmluve a zmluvu sme klientovi vypovedali... z DAS nám prišli 4 listy jeden ramenatý ako sa budeme súdiť... ďalšie dve urgencie, s prosbou nech neignorujeme ich prvý list a v štvrtom liste nás žiadali, či by sme naše rozhodnutie nechceli prehodnotiť nakoľko klient nemá momentálne poistené svoje auto...

ale oceňujem Vašu snahu... koľko pracujete v DAS? už máte po skúšobnej dobe?
arizona
13.11.11,15:46
Temu uzatvaram.



Pokracovat v nej iba kvoli robeniu si vlastnej reklamy nema vyznam...


Lolipop-man,ak si chcete robit reklamu,pouzite rubriku Inzercia na Porade