silvia
05.05.05,15:54
:-))) Konateľ s.r.o. ide na zahranicnu cestu na Hawai. Je mozne zuctovat tuto cestu ako sluzobnu do nakladov? Co vsetko je potrebne predlozit v pripade danovej kontroly, aby nam to uznali? :-)))
Vdaka za tipy, prip. skusenosti!
lubos f
05.05.05,14:00
poradit neviem, ale toto je jediny problem z celej porady, ktory by som chcel mat :-)
IFKA
05.05.05,14:04
Treba si nájsť súvislosť predmetu činnosti s.r.o. s tým čo mohol na Hawai skúmať, študovať, pozorovať a využije pre činnosť spoločnosti. Služobnou cestou by mal preukázať, že mala vplyv na jeho ďalšie rozhodovanie, podnikateľské vízie a plány. Ak nájde nejakú súvislosť tak tej sa držať a vydokladovať to nejako. Skús nadhodiť predmet činnosti s.r.o. či nenájdeme nápady.
durisovad
05.05.05,14:10
:-))) Konateľ s.r.o. ide na zahranicnu cestu na Hawai. Je mozne zuctovat tuto cestu ako sluzobnu do nakladov? Co vsetko je potrebne predlozit v pripade danovej kontroly, aby nam to uznali? :-)))
Vdaka za tipy, prip. skusenosti!
Ja mám skúsenosť, že ak konateľ doloží vyúčtovanie služobnej cesty správou, v ktorej uvedie, s kým jednal a aký bude mať jeho jednanie prínos pre firmu, daňový úrad problémy nerobí. Bolo by dobré priložiť aj pozvanie zahraničného obchodného partnera so stručným programom budúceho jednania.
silvia
05.05.05,14:25
Treba si nájsť súvislosť predmetu činnosti s.r.o. s tým čo mohol na Hawai skúmať, študovať, pozorovať a využije pre činnosť spoločnosti. Služobnou cestou by mal preukázať, že mala vplyv na jeho ďalšie rozhodovanie, podnikateľské vízie a plány. Ak nájde nejakú súvislosť tak tej sa držať a vydokladovať to nejako. Skús nadhodiť predmet činnosti s.r.o. či nenájdeme nápady.
Predmetom činnosti su kabelažne systemy, počitačove siete, stavby-technologie... -obchod aj montaž.
bodliak
05.05.05,15:01
poradit neviem, ale toto je jediny problem z celej porady, ktory by som chcel mat :-) Ten, kto cestuje, zjavne problém nemá.


Strašne podozrivé, teda pokiaľ sa nešpecializuje na stavby vo vulkanicky aktívnych oblastiach. Nie je to zrovna centrum pre kabeláž, siete, ani obchod (ak nerátam turistiku).
Má tam na ostrovoch sídlo nejaký potenciálny partner ? Nech sa tam aspoň s niekým stretne a donesie vizitky z nejakej firmy.
ondrejvla
05.05.05,15:21
Mal by si mať nejakú korešpondenciu z akého dôvodu vycestoval na Hawai na služobnú, resp. pracovnú cestu, obchodných partnerov, predbežné zmluvy, resp. zmluvy o budúcich zmluvách o vzájomných obchodných kontaktoch. Ale ak ti toto "zožerie" kontrola, tak na budúci rok idem aj ja!! Museli by ste mať minimálne cest.kanceláriu, a dôvodom je sprostredkovanie dovoleniek, prípadne iná podobná činnosť. Ale že by kabeláž na Hawai?! Takých konateľov, čo si čerpali dovolenky na úkor podnikania je habadej, ale nemám pocit, že by kontrolóri boli z pomocných škôl, aby im to nezaplo! To je paráda si užiť z nezdanených koruniek, i keď takých je až,až. Každý hľadá nejaké úniky, ale HAWAI?!
IFKA
05.05.05,15:22
Išla by som na ten Hawai, zistila či tam nejaká svetová firma budovala tie rozvody, posťahovala si z internetu všetko o tej firme ak to má v prezentácii, zakryla to korešpondenciou s tou firmou, kde by mi odporúčali pozrieť si realizované prevedenie priamo na Hawai.
PS: poraď konateľovi, nech si vopred dohodne v cestovke (niektoré sa na to špecializujú), že robia vzdelávací alebo školiaci pobyt v takýchto exotických krajinách obchodníkov v výchto komoditách a može ísť aj na golf do Mexica.
Myslíš, že by sme mohli ísť aj my účtovníčky do Egypta ako služobná cesta študovať začiatky účtovníctva starých Egypťanov?? Papá
IFKA
05.05.05,15:26
Exotická krajina musí byť podozrivá? Týždenná lyžovačka v Tatrách pre celú rodinu s lyžiarskou pernamentkou na jednej faktúre zakrytá pre 1 osobu už nie? Správne vysveliť, vydokladovať presvedčiť, že to služobný účel bol a je to OK.
ondrejvla
05.05.05,15:27
Išla by som na ten Hawai, zistila či tam nejaká svetová firma budovala tie rozvody, posťahovala si z internetu všetko o tej firme ak to má v prezentácii, zakryla to korešpondenciou s tou firmou, kde by mi odporúčali pozrieť si realizované prevedenie priamo na Hawai.
PS: poraď konateľovi, nech si vopred dohodne v cestovke (niektoré sa na to špecializujú), že robia vzdelávací alebo školiaci pobyt v takýchto exotických krajinách obchodníkov v výchto komoditách a može ísť aj na golf do Mexica.
Myslíš, že by sme mohli ísť aj my účtovníčky do Egypta ako služobná cesta študovať začiatky účtovníctva starých Egypťanov?? Papá
Vyhrabať ich z pyramíd a nech radia?!
Na čo tí ľudia už neprídu, čo všetko chcú využiť?! A my účtovníci sa musíme trápiť, ako ich podvody zakryť!
ondrejvla
05.05.05,18:34
A čo vaši šéfovia? Tí nejdú na Hawai?
Zuziana
05.05.05,19:19
S tým som sa ešte nestretla. A niežeby moji klienti neboli výmyselní. Prihlás sa po daňovej kontrole. Ak to prejde budeme aj my chodiť na jednania na Hawai. Možno tam nájdeme aj budúceho klienta?!?
silvia
09.05.05,07:48
Dakujem za vsetky prispevky. Je mi jasne, ze to nemoze prejst, nakolko ziadne pozvanie, zmluvy, zapisy z rokovani... neziskame. Ale skusila som...
monsol
12.05.05,08:35
Myslím, že úplne v pohode...to môže ísť do nákladov.... predsa aj na Hawai majú PC, ktoré potrebujú prepojiť do siete a pod. technické veci... to žu je druhá vec, že sa to zrealizovať nepodarilo.... Ja píšem na zahraničné cesťáky konateľov "obchodné rokovanie". Podľa mňa nemusí byť žiadna korešpondencia a pod.... Jednoducho si ide obzrieť "terén a podnikateľské prostredie" pre prípadnú budúcu spoluprácu, zmapovať konkurenciu a pod...
My sme firma, ktorá vypracováva projekty na stavby a koľkokrát idú obzrieť terén, stavbu (hoc aj ju nebudeme projektovať, ale čo keď)...
Toľko môj názor.....