cervena
21.09.08,22:29
Dobrý deň. Sme SVB v Bratislave IV a zmenil sa nám dodávatel tepla. Zaslal nové zmluvy, ich súčasťou je aj Odberový diagram na dodávku a odber tepla. Tento diagram je zostavený nelogicky vzhľadom na článok IV odstavec 2, Zmluvy o dodávke tepla, kde sa píše: Pri prekročení zmluvne dohodnutého množstva tepla v GJ o viac ako 5%, dodávateľ môže fakturovať za všetko navyše odobraté množstvo tepla aj fixnú zložku ako súčin navyše odobratého množstvo tepla a fixnej zložky ceny tepla určenej v rozhodnutí URSO. Zarážajôce je však, že v Odberovom diagrame je január až jún 0 GJ a júl až december 140 GJ. To mi pripadá nezmysel. Ak má byť Odberový diagram len formálny, tak načo ho píšu? To sa mám rovno zaviazať, že budem platiť od januára do apríla pokuty?? Som paranoidná alebo je to nejaký podraz???

Alena
Halli
22.09.08,06:08
Alenka na r. 2009 ;) Keď objednáš viac preplatiš, keď objednáš málo tak na to doplatíš...:rolleyes: tak to u nás fičí, dodavatelia predsa potrebujú zisk za každú cenu. Ja som zatial vsadila na teplé zimy a objednávam menej a risnem to...;)