aris
22.09.08,08:27
zdravím.
prosím, poraďte mi. manžel sa po dvojmesačnej pn vrátil do práce a riaditel mu oznámil, že na jeho mieste zostáva jeho zástupca, ktorého si manžel sám určil. manžel pracoval v 10tke triede ako technik. má vysokú školu.ponúkli mu najposlednejšie miesto robotníka s 5.triedou. s tým, že mu budú hladať nové miesto. preradenie nepodpísal. aké máte skúsenosti s takouto situáciou? pretože ja som sa s niečím takým ešte nestretla. navyše manžel už nechce o povodné miesto bojovať, keďže ho takto privítali po pn.
ďakujem za názory.
Infarkt
22.09.08,06:36
Jednoznačne je manžel v práve v zmysle tohto znenia Zákonníka práce :

§ 157

Ak sa zamestnanec vráti do práce po skončení výkonu verejnej funkcie alebo činnosti pre odborovú organizáciu, po školení alebo po skončení mimoriadnej služby alebo alternatívnej služby alebo zamestnankyňa (zamestnanec) po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky (§ 166 ods. 1) alebo ak sa zamestnanec vráti do práce po skončení dočasnej pracovnej neschopnosti alebo karantény (karanténneho opatrenia), je zamestnávateľ povinný zaradiť ich na ich pôvodnú prácu a pracovisko. Ak to nie je možné preto, že táto práca sa nevykonáva alebo pracovisko je zrušené, musí ich zamestnávateľ zaradiť na inú prácu zodpovedajúcu pracovnej zmluve.

Dať naštudovať ZP zamestnávateľovi, obrátiť sa na Inšpektoriát práce a vytrvať vo svojom úsilí...nech nevzdáva vopred svoj boj ;)