AnitaMartinska
22.09.08,09:11
Prosim poradit.
Skoncil som VS a zacal som pracovat s tym, ze mi zamestnavatel umozni studovat na doktorandskom studiu.
Ale teraz sa karty obratili. Uz mi to nechce umoznit. Ja to vsak chcem nejako absolvovat.
Chcem sa spytat, v pripade, ak by som musel doktorandske studium ozaj zanechat, budem musiet stipendium vratit?
Zalezi to od tej ktorej skoly, alebo je to niekde v zakone?
Dakujem
Chobot
22.09.08,08:27
Prosim poradit.
Skoncil som VS a zacal som pracovat s tym, ze mi zamestnavatel umozni studovat na doktorandskom studiu.
Ale teraz sa karty obratili. Uz mi to nechce umoznit. Ja to vsak chcem nejako absolvovat.
Chcem sa spytat, v pripade, ak by som musel doktorandske studium ozaj zanechat, budem musiet stipendium vratit?
Zalezi to od tej ktorej skoly, alebo je to niekde v zakone?
Dakujem

Máš nejakú zmluvu so zamestnávateľom? Kto ti platil štipendium? Dostal si nejaké podmienky k vyplácaniu štipendia?
AnitaMartinska
22.09.08,08:31
Zmluvu ohladom doktorandskeho studia so zamestnavatelom nemam ziadnu. To bol len ustny prislub, ked som mal 1.7.2008 nastupit do trvaleho PP.
Na doktorandske studium by som mal nastupit od 1.10.2008.
Vdaka
Chobot
22.09.08,09:08
Zmluvu ohladom doktorandskeho studia so zamestnavatelom nemam ziadnu. To bol len ustny prislub, ked som mal 1.7.2008 nastupit do trvaleho PP.
Na doktorandske studium by som mal nastupit od 1.10.2008.
Vdaka

Potom zamestnávateľ nemusí súhlasiť so štúdiom. Budeš si to musieť zariadiť tak, aby to nezasiahlo do tvojho pracovného času - teda vo svojom voľne.
AnitaMartinska
22.09.08,09:24
Ale moja zakladna otazka bola, ci budem musiet stipendium v pripade ukoncenia doktorandskeho studia, napr. po pol roku vratit.
Bolo by to v pripade, ak by sa mi nepodarilo zladit PP a studium.
Chobot
22.09.08,09:33
Ale moja zakladna otazka bola, ci budem musiet stipendium v pripade ukoncenia doktorandskeho studia, napr. po pol roku vratit.
Bolo by to v pripade, ak by sa mi nepodarilo zladit PP a studium.

Ale si mi neodpovedal na otázku, kto ti bude platiť štupendium - škola? zamestnávateľ? Na základe čoho? Akého predpisu? Musia byť určené nejaké pravidlá pre vyplácanie štipendia.
AnitaMartinska
22.09.08,09:35
Stipendium budem mat vyplacane zo skoly ako doktorand.
Chobot
22.09.08,09:54
Stipendium budem mat vyplacane zo skoly ako doktorand.

Tak najlepšie bude spýtať sa na škole, čo v prípade, že prerušíš štúdium. Neviem totiž, na základe akého predpisu ti bude to štipendium vyplácané, by som to tam pozrel.
AnitaMartinska
22.09.08,10:19
Dakujem pekne za trpezlivost.
Pekny den.
gabikao
23.09.08,03:07
Ja ako doktorandka som dostavala plat a nie stipendium a kedze som bola na dennom, nemohla som mat iny hlavny pracovny pomer, ale to bolo pred 10 rokmi.