aja39
22.09.08,08:48
Prajem všetkým dobrý deň. Tento problém veľmi nepatrí do tejto témy ale potrebujem poradiť. Včera sa mi stala nepríjemná vec. Vystrašená mi zavolala moja neter, v hypermarkete ju bezp. služba prichytila pri krádeži. Keďže nemala pri sebe peniaze šla som tam a po spísaní protokolu som tie veci uhradila. Bolo to 375,-Sk. Je to nepríjemná vec, hanbu som si tam prežila s ňou aj ja, ospravedlňovať ju nebudem je dospelá urobila hlúposť. Len by som chcela vedieť či hypermarkety v takýchto prípadoch takéto krádeže ešte niekam nahlasujú. A ešte, až doma som si uvedomila že na tom protokole kde boli spísané ukradnuté veci, neboli vyškrtnuté ďalšie prázdne kolónky, nemôžu tam dopísať že toho ukradla viac ? Kópiu toho protokolu mi nedali a ja som v tom momente nerozmýšľala. Chcela by som vedieť, či z toho môžu byť ďalšie následky. Ďakujem
Martin Mocko
22.09.08,07:01
Prajem všetkým dobrý deň. Tento problém veľmi nepatrí do tejto témy ale potrebujem poradiť. Včera sa mi stala nepríjemná vec. Vystrašená mi zavolala moja neter, v hypermarkete ju bezp. služba prichytila pri krádeži. Keďže nemala pri sebe peniaze šla som tam a po spísaní protokolu som tie veci uhradila. Bolo to 375,-Sk. Je to nepríjemná vec, hanbu som si tam prežila s ňou aj ja, ospravedlňovať ju nebudem je dospelá urobila hlúposť. Len by som chcela vedieť či hypermarkety v takýchto prípadoch takéto krádeže ešte niekam nahlasujú. A ešte, až doma som si uvedomila že na tom protokole kde boli spísané ukradnuté veci, neboli vyškrtnuté ďalšie prázdne kolónky, nemôžu tam dopísať že toho ukradla viac ? Kópiu toho protokolu mi nedali a ja som v tom momente nerozmýšľala. Chcela by som vedieť, či z toho môžu byť ďalšie následky. Ďakujem

Krádež do hodnoty minimálnej mzdy sa hodnotí iba ako priestupok a môže byť riešení maximálne v priestupkovom konaní (na polícií - pokiaľ to hypermarket nahlási - polícia udelí blokovú pokutu)
willma
22.09.08,07:37
s 375,- sk sa nebude zaoberať ani polícia, je to mimoriadne nízka suma, a mám skúsenosti, že síce zlodeja naložili do auta, ale na políciu ho neodviezli a s patričným dohovorom za rohom pustili. Vzápätí sme ho mali v predajni znova.
Chobot
22.09.08,07:41
Prajem všetkým dobrý deň. Tento problém veľmi nepatrí do tejto témy ale potrebujem poradiť. Včera sa mi stala nepríjemná vec. Vystrašená mi zavolala moja neter, v hypermarkete ju bezp. služba prichytila pri krádeži. Keďže nemala pri sebe peniaze šla som tam a po spísaní protokolu som tie veci uhradila. Bolo to 375,-Sk. Je to nepríjemná vec, hanbu som si tam prežila s ňou aj ja, ospravedlňovať ju nebudem je dospelá urobila hlúposť. Len by som chcela vedieť či hypermarkety v takýchto prípadoch takéto krádeže ešte niekam nahlasujú. A ešte, až doma som si uvedomila že na tom protokole kde boli spísané ukradnuté veci, neboli vyškrtnuté ďalšie prázdne kolónky, nemôžu tam dopísať že toho ukradla viac ? Kópiu toho protokolu mi nedali a ja som v tom momente nerozmýšľala. Chcela by som vedieť, či z toho môžu byť ďalšie následky. Ďakujem

Noo, aby tam nedopísali veci za vyššiu hodnotu, kedy by to už bol trestný čin....

Ale hádam to neurobia...:rolleyes:
aja39
22.09.08,08:01
Veď práve o toto mi ide. V tom momente keď som podpísala protokol som nad tým nerozmýšĺala. Uhradila som to kartou s bankomatu takže doklad o úhrade mám. A teraz mám strach z toho aby na ten protokol nedopísali ďalšie veci.