Katgaz
22.09.08,08:59
Dobrý deň prajem,
ako spoločnosť máme časť zamestnancov v prenájme formou leasingu. Sociálny fond sme okrem z hrubých miezd tvorili tento rok aj prídelom zo zisku. Máme vypracovanú novú koncepciu čerpania sociálneho fondu, a teda moja otázka je, akým spôsobom do tohto zahrnúť leasovaných pracovníkov? Majú nárok na tie isté výhody ako stáli zamestnanci na základe Zákonnika práce (§58a ods.12b Užívateľský zamestnávateľ zabezpečí dočasným zamestnancom prístup k svojim sociálnym službám, ak tomu nebránia objektívne príčiny)? Akým spôsobom im ich vyplatiť? Požiadať leasingovú firmu, aby nám napr. čiastku za flexi poukážky vyfakturovala a zamestnancom zdanila?
Ak má niekto s takýmto prípadom skúsenosti, budem veľmi povďačná za každú radu.
Zdravím,
Katarína
Denda
22.09.08,10:37
Dobrý deň prajem,
ako spoločnosť máme časť zamestnancov v prenájme formou leasingu. Sociálny fond sme okrem z hrubých miezd tvorili tento rok aj prídelom zo zisku. Máme vypracovanú novú koncepciu čerpania sociálneho fondu, a teda moja otázka je, akým spôsobom do tohto zahrnúť leasovaných pracovníkov? Majú nárok na tie isté výhody ako stáli zamestnanci na základe Zákonnika práce (§58a ods.12b Užívateľský zamestnávateľ zabezpečí dočasným zamestnancom prístup k svojim sociálnym službám, ak tomu nebránia objektívne príčiny)? Akým spôsobom im ich vyplatiť? Požiadať leasingovú firmu, aby nám napr. čiastku za flexi poukážky vyfakturovala a zamestnancom zdanila?
Ak má niekto s takýmto prípadom skúsenosti, budem veľmi povďačná za každú radu.
Zdravím,
Katarína
Podľa môjho názoru počas dočasného pridelenia zamestnancov poskytuje zamestnancovi mzdu, náhrady mzdy, cestovné náhrady atď...zamestnávateľ, ktorý zamestnanca pridelil (prenajal). To znamená, že pre Vás to nemôžu byť mzdové náklady ani povinnosti s tým spojené (tvorba a čerpanie sociálneho fondu a iné...) Majú nárok na všetky podmienky podľa Zákonníka práce, ale u pôvodného zamestnávateľa (prenájímateľa). Dočasný zamestnávateľ je povinný podľa §58 ods.6 zabezpečiť pracovné podmienky.
Katgaz
22.09.08,10:53
Ďakujem za názor.
Z toho mi vyšlo, že teda síce majú nárok na rovnaké výhody ako zamestnanci v stave, ale pôjde nám to rovno do nákladov, keďže zamestnancov v prenájme nebudeme zapájať do sociálneho fondu.
Vďaka.
Katarína
Denda
22.09.08,12:44
Ďakujem za názor.
Z toho mi vyšlo, že teda síce majú nárok na rovnaké výhody ako zamestnanci v stave, ale pôjde nám to rovno do nákladov, keďže zamestnancov v prenájme nebudeme zapájať do sociálneho fondu.
Vďaka.
Katarína
Neviem aké náklady máte na mysli. Pre Vás to mzdové náklady nie sú a neúčtujete na účtoch 521,524.
Katgaz
22.09.08,13:27
Myslela som náklady 518, teda rovnaké ako kam účtujeme faktúru za nájom pracovníkov.