mirka83
22.09.08,09:47
Kto mi poradí či podľa nového školského zákona patrí učiteľke v MŠ v jednou triedou príplatok za triednictvo. Doteraz to nemala, ale jej povedali že podľa nového jej to patrí vo výške 5% funkčného platu. Ďakujem za pomoc.
tiga22
22.09.08,08:02
ahoj...príplatok v MŠ rieši zákon č. 306/2008 § 8- platí aj keď je jedna trieda... musí určiť riaditeľ MŠ kto bude triednym.
Aj keď je v škole len riaditeľ a zároveň je aj učiteľom - tiež mu patrí príplatok za triednictvo.. mám to emailom od metodika kraj.školského úradu v BB
mirka83
22.09.08,13:50
Za ten triednicky príplatok mi ale hovorila samotná riaditeľka MŠ, že tento príplatok by mala mať ona.
tiga22
23.09.08,16:16
zákon 306/2008 - § 8 prečítaj si...
riaditeľ MŠ určí... chce určiť sám seba??
mirka83
26.09.08,06:25
Presne aj ja som sa nad tým pozastavila, ale čo by si poradila keď táto riaditeľka už teraz robí všetku agendu ako triedny učiteľ, druhá učiteľka je dôchodkyňa, má pracovnú zmluvu na dobu určitú, ale keď určí samu seba tak čo??????
tiga22
26.09.08,06:38
napíš dotaz metodikovi na príslušný krajský školský úrad...ja to takto tiež riešim lebo s pedagogic. zamestnancami a ich platovými nárokmi ........
moja riaditeľka chcela najprv tiež sama seba menovať za triednu, hoci má ešte jednu pedag. zamestnankyňu a nakoniec priniesla menovanie na podriadenú....
judita1971
26.09.08,07:04
ak je niekde v pedagogickej dokumentácii dokladované, že riaditeľka MŠ je zároveň triednym učiteľom, tak jej patrí príplatok za triednictvo. Veď sa vedie triedna kniha, tak už tam je napísané, kto je triednym učiteľom. Myslím si, že už na základe týchto dokázateľných skutočností jej patrí príplatok za činnosť triedneho učiteľa. Ak chcete ešte papier, tak nech ako riaditeľka MŠ napíše, oznam, že kto je v ktorej triede triedny učiteľ.
tiga22
26.09.08,11:28
ak chcete papier?????? .... prvýkrát triednictvo v materských školách rieši zákon len od 1.9.2009 takže či chce či nechce nejaký doklad pre zamestnávateľa riaditeľ MŠ musí predložiť
Doposiaľ boli materské školy zaradené ako školské zariadenia a nie školy a tým pádom neboli riešené príplatky za triedneho učiteľa, predsa sa pedagógovi upravuje aj pracovná náplň o triednictvo
čo píšeš mohlo byť jedine v základnej škole a v jednotriedke, čo spomínam predtým
Melnick
26.09.08,11:42
Skús si prečítať linky z tejto témy. Zákon a vyhlášku by mal mať preštudovanú každý pedagóg aj odvoláva a dožaduje sa svojich práv lepšie , ak sa vedia odvolať na §§§§ v zákone. To je môj názor.:)

http://www.porada.sk/t90219-p2-materska-skolka-nonstop.html#post820051
judita1971
26.09.08,11:55
ak chcete papier?????? .... prvýkrát triednictvo v materských školách rieši zákon len od 1.9.2009 takže či chce či nechce nejaký doklad pre zamestnávateľa riaditeľ MŠ musí predložiť
Doposiaľ boli materské školy zaradené ako školské zariadenia a nie školy a tým pádom neboli riešené príplatky za triedneho učiteľa, predsa sa pedagógovi upravuje aj pracovná náplň o triednictvo
čo píšeš mohlo byť jedine v základnej škole a v jednotriedke, čo spomínam predtým


áno, viem, že príplatok za činnosť triedneho učiteľa v MŠ sa rieši prvýkrát. Chcem len povedať len toľko,že sa nerobia - menovania za triedneho učiteľa - ale tak ako doteraz na ZŠ sa viedli triedne knihy, tak aj na MŠ sa musí viesť triedna kniha. Ale dosť vypravdovania sa, a ťahania sa za slovíčka :D
nemyslela som to v zlom, chcela som povedať len toľko, že ak chceš mať papier do dokladov, tak si vyžiadaj od riaditeľky,aby ti ho napísala. Ja ho nepotrebujem, ak mi príde kontrola, či zamestnancovi patril príplatok za triednictvo, mám v osobných spisoch jeho pracovnú náplň triedneho učiteľa, a napr. aj v rozvrhu hodín je presne napísané, kto je triednym učiteľom, môžem ukázať triednu knihu. Ale to si budem odôvodňovať ja. Ale ty sa zariaď tak, aby to tebe vyhovovalo. A ani v ďalších vetách, nehľadaj nič zlé. Ak viem pomôžem.
vama
04.11.08,14:45
Má niekto vzor menovacieho dekrétu na triedneho učiteľa?
judita1971
04.11.08,16:50
a prečo menovací dekrét ? menuje sa vtedy ak to zákon ukladá. napr. zamestnávateľ, ktorý vyhlási výberové konanie, zriadi komisiu a vymenuje jej
členov. Pri triednom učiteľovi však § 8 vyhlášky č. 306/2008 o materskej škole hovorí ods. 1/: Riaditeľ školy určí pre každú triedu v materskej škole triedneho učiteľa.
Text by som formulovala:
Ak by chceli jeden papier na všetkých:

Riaditeľ materskej školy v xxxx týmto v zmysle ods. 1 § 8 vyhlášky č. 306/2008 Z.z. o materskej školy určujem s účinnosťou od 1.9.2008 za triednych učiteľov :

a/ 1. trieda ................. XZ,
b/ 2. trieda ................. XX.

ak by chceli jeden papier pre každého triedneho učiteľa, tak by som už len
preformulovala horné znenie .

V zmysle ods. 1 § 8 vyhlášky č. 306/2008 Z.z. o materskej školy Vás týmto určujem s účinnosťou od 1.9.2008 za triedneho učiteľa .... triedy.

Dúfam, že ti to pomôže pri tvorbe tvojho papiera a vyberieš si čo ti je vhodné a doplníš čo si tam ešte praješ mať.
vama
05.11.08,06:04
Ďakujem. Urobím to tak pre každého triedneho učiteľa menovite. Hovorila to na školení p.Holíková z KŠU v Blave, že treba papier pre každého triedneho učiteľa + by tam mali byť činnosti, ktoré mu z toho vyplývajú. Mne sa jedná o učiteľov ZUŠ, majú sice pracovné náplne, ale v nich nie sú vymenované práce s triednictvom súvisiace. Doteraz sme žiadny menovací dekrét nemali, len sa triednictvo vyplácalo v zmysle zákona. Môže sa to volať "menovací dekrét"?
judita1971
05.11.08,10:03
Ako som už v predchádzajúcom príspevku napísala - nie menovací dekrét. Kto menuje, potom odvoláva. VEC : Určenie triedneho učiteľa. :---Viem prečo treba papier do osobných spisov , keď príde kontrola, netreba jej inde hľadať, či patrí alebo nie príplatok za triednictvo.
vama
09.11.08,16:52
A pečiatku na "určenie triednictva" - guľatú, so št.znakom červenú alebo obdlžnikovú obyčajnú?
marienka3
04.03.09,11:15
je pravda, ze od 1.3.2009 uz zase nepatri tento priplatok v MS?
gabriela2579
04.03.09,11:32
je pravda, ze od 1.3.2009 uz zase nepatri tento priplatok v MS?

bola som na školení, kde to prednášajúca vravela, ale s poznámkou, že to ešte nie je schválené NR SR. treba sledovať zmeny vo vyhláške 306/2008 - konkrétne § 8 vyhlášky.
gabriela2579
04.03.09,11:42
A pečiatku na "určenie triednictva" - guľatú, so št.znakom červenú alebo obdlžnikovú obyčajnú?

podľa mňa guľatú so štátnym znakom červenú
marienka3
04.03.09,11:51
bola som na školení, kde to prednášajúca vravela, ale s poznámkou, že to ešte nie je schválené NR SR. treba sledovať zmeny vo vyhláške 306/2008 - konkrétne § 8 vyhlášky.


dakujem, hadam to uz bude iste, kym budeme robit marcove mzdy v aprili
daniela.ka
22.03.09,07:22
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či má učiteľka právo odmietnuť triedne učiteľstvo, ak ju riaditeľka navrhne za triednu učiteľku. Vopred ďakujem.