Manual
05.05.05,15:54
Prosím o radu alebo názor.
Plátca DPH predá ojazdený osobný automobil inej firme napr. za 119.000,-
Ako má správne vystaviť faktúru plátca DPH ?
1. S členením na DZ + DPH = 100.000 +19.000 a DPH neodvediem a celé to bude v mojom prípade POD alebo

2. Bez členenia na sumu 119.000 s nulovou DPH

ďakujem
Pekný podvečer...
Lucy
05.05.05,13:58
A prečo chceš ako platca DPH pri predaji ojazdeného auta odvádzať DPH? Najprv špecifikuj, či je to jeho majetkové auto, alebo o aký prípad ide. hmm.
Lucy
05.05.05,13:59
Ak nenáš povinnosť odviesť DPH, potom ju na faktúre nemôžeš uviesť, lebo kupujúci by si ju mohol chcieť odpočítať, a to predsa nejde, keď tebe nevzniká daňová povinnosť, tak si on nemá čo odpočítať.takže ty nemáš čo to DPH na faktúre vyčísliť.
ondrejvla
05.05.05,14:00
Prosím o radu alebo názor.
Plátca DPH predá ojazdený osobný automobil inej firme napr. za 119.000,-
Ako má správne vystaviť faktúru plátca DPH ?
1. S členením na DZ + DPH = 100.000 +19.000 a DPH neodvediem alebo
2. Bez členenia na sumu 119.000 s nulovou DPH
ďakujem
Pekný podvečer...Ak si to auto mala v majetku, DPH si si predsa nemohla odpočítať, tak samozrejme bez DPH, ale ak si ho mala na sklade, ako ojazdené MV, tak DPH určite áno.
Manual
05.05.05,14:07
Ak si to auto mala v majetku, DPH si si predsa nemohla odpočítať, tak samozrejme bez DPH, ale ak si ho mala na sklade, ako ojazdené MV, tak DPH určite áno.Dievčatá, je to firemné auto, ktoré firma predáva inej firme. Jerdná sa mi o technické vystavenie Fa.
Ako platca DPH nemôžem vystaviť fa bez DPH, môžem vystaviť Fa len s nulovou DPH. Ako by ste to do Fa dali Vy ??? A ja som TEN :-)
Lucy
05.05.05,14:07
Ak si to auto mala v majetku, DPH si si predsa nemohla odpočítať, tak samozrejme bez DPH, ale ak si ho mala na sklade, ako ojazdené MV, tak DPH určite áno.Pozor na to DPH pri ojazdených MV na sklade- teda ten kto má v predmete činnosti nákup a predaj ojazdených MV. Od 01.05.2004 boli v tomto veľké zmeny, takže prípad od prípadu, ale po novom len DPH z marže §66. Inak to tu už viackrát bolo podrobne rozoberané.
Manual
05.05.05,14:09
Ak nenáš povinnosť odviesť DPH, potom ju na faktúre nemôžeš uviesť, lebo kupujúci by si ju mohol chcieť odpočítať, a to predsa nejde, keď tebe nevzniká daňová povinnosť, tak si on nemá čo odpočítať.takže ty nemáš čo to DPH na faktúre vyčísliť.Kupujúci predsa musí poznať zákon, že z osob. vozidla si nemôže uplatniť DPH. To je tak ako keď si kúpiš auto u predajcu a neuplatníš si DPH. Tam nie je problém.
Lucy
05.05.05,14:10
Milý Maual. Ak je to auto, ktoré si firma kúpila a zaradila do majetku, tak v tom prípade na výstupe DPH štátu neodvádzaš. Na faktúre v žiadnom prípade nemôžeš vyčísliť DPH. a do poznámky uveď, že je to predaj vozidla zaradeneného do dlhodobého hmotného majetku firmy. tak nemôže vzniknúť žiadny problém.
Lucy
05.05.05,14:12
Kupujúci predsa musí poznať zákon, že z osob. vozidla si nemôže uplatniť DPH. To je tak ako keď si kúpiš auto u predajcu a neuplatníš si DPH. Tam nie je problém.,

To je úplne v poriadku, ale mohol by si napr. predávať auto bazáru atď. Ty ako predávajúci musíš vystaviť správny doklad.
ondrejvla
05.05.05,14:12
Pozor na to DPH pri ojazdených MV na sklade- teda ten kto má v predmete činnosti nákup a predaj ojazdených MV. Od 01.05.2004 boli v tomto veľké zmeny, takže prípad od prípadu, ale po novom len DPH z marže §66. Inak to tu už viackrát bolo pobrobne rozoberané.
Áno, ale ak ja kúpim ojazdené MV od plátcu DPH, tak nemôže byť len z marže!!! Ja si tú DPH predsa odpočítam aj na vstupe!
Manual, vystavíš fa bez DPH, nakoľko sa jedná o osobné motorové vozidlo firmy, kde nebol odpočet na vstupe, DPH máš na výstupe nulovú.
Lucy
05.05.05,14:15
Áno, ale ak ja kúpim ojazdené MV od plátcu DPH, tak nemôže byť len z marže!!! Ja si tú DPH predsa odpočítam aj na vstupe!
Manual, vystavíš fa bez DPH, nakoľko sa jedná o osobné motorové vozidlo firmy, kde nebol odpočet na vstupe, DPH máš na výstupe nulovú.
Bolo myslené u osobných motorových vozidiel. Teda tak. Viem o čom hovorím. Sú tu viaceré prípady, ja som to napísala asi stručnejšie, teda došlo k nepochopeniu.
Manual
05.05.05,14:16
,

To je úplne v poriadku, ale mohol by si napr. predávať auto bazáru atď. Ty ako predávajúci musíš vystaviť správny doklad.Dievčatá je to stavebná firma auto používala na podnikanie pri stav. prácach.
To znamená že to dám takto: DZ=119000 +0 DPH = 119.000, lebo program ma stejne inak nepustí to DPH nulové tam byť musí. Alebo viete vystaviť ako platci DPH Faktúru inak ?
Ďakujem
Lucy
05.05.05,14:19
Závisí od programu
ondrejvla
05.05.05,14:23
Len tak ako si napísal, osobné motorové vozidlo s nulovou DPH!
Lucy
05.05.05,14:24
Presne, lebo nám dáva ešte program možnosť, že nulová DPH alebo neobsahuje DPH.
Manual
05.05.05,14:25
Závisí od programuLucka ale si mi to neodobrila, a ako to závisí od programu ? Ak si plátca DPH tak si každý program pýta DZ. Poznáš taký?
Manual
05.05.05,14:26
Lucka ale si mi to neodobrila, a ako to závisí od programu ? Ak si plátca DPH tak si každý program pýta DZ. Poznáš taký?Už to mám odobrené od oboch ďakujem
Helenah
05.05.05,20:53
Podla mojho nazoru ak si platcom DPH, tak na fakturu ju musis uviest.Ci uz si kupujuci DPH uplatni alebo nie, zalezi na nom, ako to posudi.Ty ako platca ale DPH neodvedies v tom pripade ak si si ju neuplatnila pri kupe predavaneho auta.Ak ale pri kupe predavaneho auta DPH bola uplatnena, musis ju odviest aj ty.Prepac, ze pisem bez znamienok a a dlznov, ale odpovedam zo zahranicia. Aj tu sledujem Poradu velmi pozorne.Pozdravujem vsetkych "poradakov".
Manual
06.05.05,03:31
Podla mojho nazoru ak si platcom DPH, tak na fakturu ju musis uviest.Ci uz si kupujuci DPH uplatni alebo nie, zalezi na nom, ako to posudi.Ty ako platca ale DPH neodvedies v tom pripade ak si si ju neuplatnila pri kupe predavaneho auta.Ak ale pri kupe predavaneho auta DPH bola uplatnena, musis ju odviest aj ty.Prepac, ze pisem bez znamienok a a dlznov, ale odpovedam zo zahranicia. Aj tu sledujem Poradu velmi pozorne.Pozdravujem vsetkych "poradakov".Helenka, o uplatnení alebo neuplatnení DPH to je v poriadku. To znamená podla Teba že tak ako som uviedol vo variante č.1 DZ+19%DPH a to celé je v mojom prípade POD.
Čo na to ostatní ľudkovia ?
Manual
06.05.05,03:37
Firma kúpila osobné auto:
- 1.5.2005 ho fyzicky prevzala
- 1.5.2005 prevzala DF za to auto
- 3.5.2005 urobený prepis u policajtov
- 6.5.2005 uhradila DF za auto

Môže si firma toto auto čo kúpila zaradiť do majetku už s datumom 1.5.2005 ?
Alebo až 6.5.2005 keď zaplatila DF.
Na nete budem až po 16,oo hod pre prípadné doplnenie.
Pekné ráno želám...
pyton
06.05.05,08:56
Prosím o radu alebo názor.
Plátca DPH predá ojazdený osobný automobil inej firme napr. za 119.000,-
Ako má správne vystaviť faktúru plátca DPH ?
1. S členením na DZ + DPH = 100.000 +19.000 a DPH neodvediem a celé to bude v mojom prípade POD alebo

2. Bez členenia na sumu 119.000 s nulovou DPH

ďakujem
Pekný podvečer...
Variant č. 2 a do poznámky k faktúre je možné uviesť, že ide o dodanie tovaru oslobodeného od DPH podľa §42 /dúfam, že si dobre pamätám, že toto je §, ktorý hovorí o oslobodení od dane pri dodaní tovaru, pri ktorom nebola odpočítaná daň/.

Keďže dodávaš tovar, ktorý je oslobodený od DPH, na faktúre žiadnu DPH nevyčísluješ.

Softvér MRP to robí v poriadku, aj tú vetu je tam možné pekne pridať. Dúfam, že tvoj softvér takisto.
Manual
06.05.05,13:22
Variant č. 2 a do poznámky k faktúre je možné uviesť, že ide o dodanie tovaru oslobodeného od DPH podľa §42 /dúfam, že si dobre pamätám, že toto je §, ktorý hovorí o oslobodení od dane pri dodaní tovaru, pri ktorom nebola odpočítaná daň/.

Keďže dodávaš tovar, ktorý je oslobodený od DPH, na faktúre žiadnu DPH nevyčísluješ.

Softvér MRP to robí v poriadku, aj tú vetu je tam možné pekne pridať. Dúfam, že tvoj softvér takisto.pyton, ale keď predávam osobné firemné auto, to predsa nie je tovar, to je HIM. Nejak z toho vzniká začarovaný kruh.
Pekný deň...
ondrejvla
06.05.05,13:45
pyton, ale keď predávam osobné firemné auto, to predsa nie je tovar, to je HIM. Nejak z toho vzniká začarovaný kruh.
Pekný deň...
Manual, Pyton uviedol tovar, ale to isté sa vzťahuje aj na majetok! Ty si si neodpočítal pri jeho kúpe DPH, tak ho aj predáš s nulovou DPH!
Viki
06.05.05,13:52
Manual, Pyton uviedol tovar, ale to isté sa vzťahuje aj na majetok! Ty si si neodpočítal pri jeho kúpe DPH, tak ho aj predáš s nulovou DPH! Áno, je to jedno, či tovar alebo majetok... keď ho predávaš stáva sa pre Teba tovarom.
Manual
06.05.05,13:56
Dievčatá, zareagujte ešte prosím na môj príspevok č. 20 v tejto téme . Nebola naň reakcia.
ďakujem...
Viki
06.05.05,14:01
Firma kúpila osobné auto:
- 1.5.2005 ho fyzicky prevzala
- 1.5.2005 prevzala DF za to auto
- 3.5.2005 urobený prepis u policajtov
- 6.5.2005 uhradila DF za auto

Môže si firma toto auto čo kúpila zaradiť do majetku už s datumom 1.5.2005 ?
Alebo až 6.5.2005 keď zaplatila DF.
Na nete budem až po 16,oo hod pre prípadné doplnenie.
Pekné ráno želám... Ja som zaradila dňom prevzatia, je síce pravda, že som na to obdobie ešte kontrolu nemala...
Keď som vypĺňala priznanie k cestnej dani tak som sa pýtala na DÚ, či môže byť dátum zaradenia skôr ako dátum pridelenia ŠPZ tak mi to odobrili, že áno... lenže to bolo ešte v roku 2002...
Veď si ho kúpil na to aby si ho využíval a tak už 2.5.05 si mohol robiť služobnú jazdu.
Alebo sa mýlim? Nastala tam nejaká zmena podmienená zaplatením?
pekný deň
Viera
ondrejvla
06.05.05,14:02
Firma kúpila osobné auto:
- 1.5.2005 ho fyzicky prevzala
- 1.5.2005 prevzala DF za to auto
- 3.5.2005 urobený prepis u policajtov
- 6.5.2005 uhradila DF za auto

Môže si firma toto auto čo kúpila zaradiť do majetku už s datumom 1.5.2005 ?
Alebo až 6.5.2005 keď zaplatila DF.
Na nete budem až po 16,oo hod pre prípadné doplnenie.
Pekné ráno želám...Ty si ho príjmeš do majetku v deň, kedy si ho fyzicky prevzal.
A k predaju bez DPH- §42... je dodanie tovaru, pri ktorého nadobudnutí nie je možnosť odpočítania dane, podľa § 49, ods.7!!!!!
Manual
06.05.05,14:07
Jedná sa mi o datum aký dám na kartu HIM, mám ho síce prevzaté ale nezaplatené. Či tam nemusia byť splnené všetky podmienky. Prevzať auto, mať DF, a zaplatiť DF.
Pekný deň...
ondrejvla
06.05.05,14:11
Jedná sa mi o datum aký dám na kartu HIM, mám ho síce prevzaté ale nezaplatené. Či tam nemusia byť splnené všetky podmienky. Prevzať auto, mať DF, a zaplatiť DF.
Pekný deň...
Prosím!
Pekný deň aj tebe. A s tou DPH pri predaji OMV máš už všetko jasné?!
Manual
06.05.05,14:14
Prosím!
Pekný deň aj tebe. A s tou DPH pri predaji OMV máš už všetko jasné?!Vlastička, DPH je už jasná...
Ď.
Viki
06.05.05,14:14
Ja som za 1.5.2005. Už si ho vtedy mal a mohol si na ňom už aj jazdiť.
Pozriem ešte nejaké múdre knihy....
Manual
06.05.05,14:16
Ja som za 1.5.2005. Už si ho vtedy mal a mohol si na ňom už aj jazdiť.
Pozriem ešte nejaké múdre knihy....Vierka,
Ja som tiež za 1.5. ale viac hláv viac...
Pekný deň...
Viki
06.05.05,14:33
... viac kapusty(!?) :)
Nič som nenašla, čo by vyvrátilo dátum prevzatia=dátum zaradenia... takže 1.5.
lenkak
06.05.05,17:27
Janko:
zaradiš ho vtedy, kedy si ho prebral. Máš zápis o prevzatí zo dňa 1.5. zaradiš ho do majetku 1.5.
betty
12.05.05,10:47
Som povinná vystaviť faktúru pri predaji auta? Predali sme ho na základe kúpnej zmluvy FO za zostatkovú cenu 100,-.

Dáva sa to do DP DPH?

Ďakujem.
Nataly
10.08.05,18:12
Mám dotaz,
na ktorý riadok DP uvediem sumu pri predaji osobného auta / r.6 ??? /, alebo vôbec treba uvádzať túto suma na DP ??? Ide táto suma do výpočtu ročného koeficientu, ktorý používame / môj pocit - nie / ???
Pepa
10.08.05,18:31
Mám dotaz,
na ktorý riadok DP uvediem sumu pri predaji osobného auta / r.6 ??? /, alebo vôbec treba uvádzať túto suma na DP ??? Ide táto suma do výpočtu ročného koeficientu, ktorý používame / môj pocit - nie / ???
Treba bližšie špecifikovať akého osobného auta. Bolo to auto firemné, alebo ojazdené MV na sklade, obchodujete s MV alebo čo? Pokiaľ je to to čo myslím ja - predaj firemného auta - bez DPH a v DP sa neuvádza.
Jankaaa
11.08.05,05:36
Firma má os.auto zaradené v majetku. Auto je už odpísané. Čo všetko musíme zaplatiť pri odpredaji auta. 1. Keďže sme si DPH neuplatnili, tak DPH neodvádzam
2. Musím zaplatiť daň z predaja /ocením trhovou cenou/
3. Musím vystaviť faktúru?
Ako spraviť to ocenenie, ak nechceme vyhodiť peniaze na znalca?
ciaaa
23.01.07,07:31
Prijem z predaja osobneho auta je pre mna POZD alebo PNZD. Na aku polozku ho mam zauctovat, ako ostatny prijem?
vdaka
mysimis
23.01.07,07:42
Je to príjem ovplyvňujúci základ dane.
Zita5
23.01.07,07:45
Prijem z predaja osobneho auta je pre mna POZD alebo PNZD. Na aku polozku ho mam zauctovat, ako ostatny prijem?
vdaka

Áno , POZD iný .
Jata
23.01.07,07:54
...čítam, čítam príspevky a ostala som zamotaná..
dávnejšie som sa informovala na predaj auta... a bolo mi povedané, že aj keď kúpim auto napr. od neplatcu dph, ale ja-ako platca dph musím vždy vystaviť fa s dph, uhradí mi to celé kupujúci a ja dph odvediem...
čo teraz??
vikinka
23.01.07,08:01
Osobné auto bez DPH pri predaji,úžitkové s DPH.
Jata
23.01.07,09:06
Ty si ho príjmeš do majetku v deň, kedy si ho fyzicky prevzal.
A k predaju bez DPH- §42... je dodanie tovaru, pri ktorého nadobudnutí nie je možnosť odpočítania dane, podľa § 49, ods.7!!!!!
..figuruje suma za toto predané osobné auto (ako suma oslobodená od dph) v niektorej kolonke v dph priznaní?..
Jata
23.01.07,09:49
Osobné auto bez DPH pri predaji,úžitkové s DPH.
vďaka Vikinka..
teoreticky je mi to jasné...takže som dobre urobila keď pri predaji úžitkového auta som dala aj dph? (úžitkové auto bolo ale od neplatcu, resp. súkr.osoby)
Bavi
06.03.07,13:56
Som povinná vystaviť faktúru pri predaji auta? Predali sme ho na základe kúpnej zmluvy FO za zostatkovú cenu 100,-.

Dáva sa to do DP DPH?

Ďakujem.
Betty, podarilo sa Ti zistiť, či je povinnosť vystaviť Fa? Môj klient tiež predal staré osobné auto zaradené v obchodnom majetku firmy za 10.000.- na základe kúpnej zmluvy súkromnej osobe - nepodnikateľovi. Môže to byť ako pohľadávka? Prosím o názor aj ostatných poraďákov. Ďakujem
renča1
06.03.07,15:39
Betty, podarilo sa Ti zistiť, či je povinnosť vystaviť Fa? Môj klient tiež predal staré osobné auto zaradené v obchodnom majetku firmy za 10.000.- na základe kúpnej zmluvy súkromnej osobe - nepodnikateľovi. Môže to byť ako pohľadávka? Prosím o názor aj ostatných poraďákov. Ďakujem


Ahoj Bavi, ak kúpno-predajná zmluva obsahuje náležitosti fa podľa § 71 zdph, tak nie je povinnosť vystaviť faktúru.
Bližšie pozri aj v tomto linku:
http://www.porada.sk/t19325-je-kupna-zmluva-faktura.html?highlight=zmluvy
Pru
27.10.07,08:49
ahojhte, chcela by som sa informovať za známeho, ktorý kúpil osobné auto v nemecku bez dph rok staré najazdených 50.000 km , či je povinný podať dp dph a vyčísliť dph, auto je kúpené na firmu, ďakujem.
Jana Acsová
27.10.07,09:47
ahojhte, chcela by som sa informovať za známeho, ktorý kúpil osobné auto v nemecku bez dph rok staré najazdených 50.000 km , či je povinný podať dp dph a vyčísliť dph, auto je kúpené na firmu, ďakujem.Zákon o DPH má 88 paragrafov. Problematika obstarania automobilu je veľmi zložitá, aj keď možno nevyzerá. Zo zadania nie je možné správne odpovedať, možno len konštatovať: Ak "známy" je občan bez registrácie platiteľa a auto obstaral v Nemecku ako občan, nemá žiadne povinnosti. Automobil bol (mal byť) zdanený v Nemecku.
Príroda
30.10.07,15:45
Zdravím! Po odpísaní auta ako DHM v majetku do O je povinnosť ho vyradiť alebo môže zostať v majetku? Musí sa vyradiť s dátumom 4 roky od kúpy presne alebo na konci roka? Keď sa vyradí, za aký čas sa môže súkromne predať,aby príjem nebol v účt.firmy? Poradíte mi niekto ochotný? Prosím Vás, kde nájdem Zápis o vyradení a zaradení DHM a vôbec musí byť vystavený alebo pri kúpe stačí kúpno-predajná zmluva? Ide o neplatcu DPH. Ďakujem za odpoveď. Pekný večer všetkým!
Anja111
30.10.07,15:51
Zdravím! Po odpísaní auta ako DHM v majetku do O je povinnosť ho vyradiť alebo môže zostať v majetku? Musí sa vyradiť s dátumom 4 roky od kúpy presne alebo na konci roka? Keď sa vyradí, za aký čas sa môže súkromne predať,aby príjem nebol v účt.firmy? Poradíte mi niekto ochotný? Prosím Vás, kde nájdem Zápis o vyradení a zaradení DHM a vôbec musí byť vystavený alebo pri kúpe stačí kúpno-predajná zmluva? Ide o neplatcu DPH. Ďakujem za odpoveď. Pekný večer všetkým!
DHM sa po odpísaní nevyraďuje, ale zostáva v majetku počas celej doby používania. Inak by si si nemohla účtovať napr. opravy,... Vyradíš ho až keď ho prestaneš používať na podnikanie.
Keď predáš auto používané na podnikanie do 5 rokov odo dňa vyradenia z používania, tak príjem podlieha dani z príjmov...
Pri kúpe auta stačí kúpna zmluva, alebo faktúra...
Manual
30.10.07,16:23
Zdravím! Po odpísaní auta ako DHM v majetku do O je povinnosť ho vyradiť alebo môže zostať v majetku? Musí sa vyradiť s dátumom 4 roky od kúpy presne alebo na konci roka? Keď sa vyradí, za aký čas sa môže súkromne predať,aby príjem nebol v účt.firmy? Poradíte mi niekto ochotný? Prosím Vás, kde nájdem Zápis o vyradení a zaradení DHM a vôbec musí byť vystavený alebo pri kúpe stačí kúpno-predajná zmluva? Ide o neplatcu DPH. Ďakujem za odpoveď. Pekný večer všetkým!
Tu sú protokoly:
Eva Hrubá
07.11.07,10:34
DHM sa po odpísaní nevyraďuje, ale zostáva v majetku počas celej doby používania. Inak by si si nemohla účtovať napr. opravy,... Vyradíš ho až keď ho prestaneš používať na podnikanie.
Keď predáš auto používané na podnikanie do 5 rokov odo dňa vyradenia z používania, tak príjem podlieha dani z príjmov...
Pri kúpe auta stačí kúpna zmluva, alebo faktúra...

Ahojte, aj ja mám jednu otázku:
- SZČO kúpila os. auto , má ho v užívaní 2 roky - odpisuje ho.
No k 1.1.2008 chce zrušiť živnosť - auto predať do novovzniknutej s.r.o.
Čo s odpisom za rok 2007?
Ako zaúčtovať príjem za predaj auta?
Zoltán Kovács
07.11.07,10:38
Ahojte, aj ja mám jednu otázku:
- SZČO kúpila os. auto , má ho v užívaní 2 roky - odpisuje ho.
No k 1.1.2008 chce zrušiť živnosť - auto predať do novovzniknutej s.r.o.
Čo s odpisom za rok 2007?
Ako zaúčtovať príjem za predaj auta?
AK auto bude mať k 31.12. v obchodnom majetku tak má nárok na odpisy.
Anja111
07.11.07,10:40
Ahojte, aj ja mám jednu otázku:
- SZČO kúpila os. auto , má ho v užívaní 2 roky - odpisuje ho.
No k 1.1.2008 chce zrušiť živnosť - auto predať do novovzniknutej s.r.o.
Čo s odpisom za rok 2007?
Ako zaúčtovať príjem za predaj auta?
Ak bude mať auto na stave DHM k 31.12.2007, (predá ho až 1.1.2008), tak si môže odpis za rok 2007 riadne uplatniť. Ak predá auto pred 31.12.2007, tak nemá nárok na uplatnenie odpisu, ale celú ZC si dá do VOZD... Príjem za auto je POZD.
fiesta
27.11.07,17:44
Ahoj poraďáci,
mám tiež otázky k tejto téme.
SZČO predal už odpísané osobné MV nepodnikateľovi. Uzatvorili kúpnu zmluvu. Je potrebné dať zmluvu overiť? Stačí mi táto zmluva ako doklad do účtovníctva (JU) a na konci roka zadám POZD v uzávierkovej operácii alebo musím vystaviť aj FA?
Ďakujem za odpovede, prajem pekný večer. :)
Zoltán Kovács
27.11.07,18:15
Ahoj poraďáci,
mám tiež otázky k tejto téme.
SZČO predal už odpísané osobné MV nepodnikateľovi. Uzatvorili kúpnu zmluvu. Je potrebné dať zmluvu overiť? Stačí mi táto zmluva ako doklad do účtovníctva (JU) a na konci roka zadám POZD v uzávierkovej operácii alebo musím vystaviť aj FA?
Ďakujem za odpovede, prajem pekný večer. :)

Postačuje kúpna zmluva do účtovníctva, a nemusí byť overená pre účely účtovníctva.
Účtovať nebudeš na konci roka ako uzávierkovú operáciu, ale dňom uskutočnenia predaja, a prijatia kúpnej ceny.
Alexandra777
25.11.08,09:27
Ahojte, neviete mi prosím Vás poradiť, či mám dať do daňového priznania k DPH predaj osobného automobilu, ktorý je oslobodený od dane, do kolónky "Dodanie tovarova a služieb s oslobodením od dane?
Minulý mesiac sme kúpili osobné motorové vozidlo od FO - neplatiteľa DPH z SR a následne sme vystavili faktúru bez DPH leasingovej spoločnosti, pretože sme chceli toto auto prelizingovať. Ako mám zaúčtovať kúpu a potom jeho odpredaj leasingovej spoločnosti?
KvetkaK
25.11.08,09:36
Ahojte, neviete mi prosím Vás poradiť, či mám dať do daňového priznania k DPH predaj osobného automobilu, ktorý je oslobodený od dane, do kolónky "Dodanie tovarova a služieb s oslobodením od dane?
Minulý mesiac sme kúpili osobné motorové vozidlo od FO - neplatiteľa DPH z SR a následne sme vystavili faktúru bez DPH leasingovej spoločnosti, pretože sme chceli toto auto prelizingovať. Ako mám zaúčtovať kúpu a potom jeho odpredaj leasingovej spoločnosti?
Ja som ohľadom tohto problému, či uviesť predaj osobného auta do daňového priznania DPH, volala aj na daňový úrad a tam mi bolo povedané že sa to tam neuvádza.
Alexandra777
25.11.08,11:07
Ďakujem Kvetka
Anduška
21.10.10,08:15
Dobrý deň, potrebujem poradiť. SZČO platiteľ DPH kúpil na lízing v roku 2007 osobný automobil. Jednalo sa o ojazdený OA pri ktorom bol použitý §66 zákona o DPH - teda použitý tovar. Na leasingovej zmluve nebola vôbec vyčíslená DPH Teraz automobil splatil a rozhodol sa ho predať. Je povinný pri predaji DPH odviesť? za skorú odpoveď veľmi pekne ďakujem. mne to vychádza, že musí, len nerada by som urobila chybu
Anduška
22.10.10,13:02
To príspevok 61. Takže nakoľko mi nikto neporadil v častu JÚ, pátrala som ďalej a preštudovala celú problematiku pri predaji auta a § 66. Otázku som zadala ešte raz v časti DPH. Ak by mal niekto rovnaký problém ako ja, tak v tomto prípade je predaj oslobodený od povinnosti odviesť DPH podľa starého § 49 ods. 7 zákona o DPH platného do roku 2009. Od 1.1.2010 podľa prechodných ustanovení § 85i2.