JurajO
22.09.08,09:54
Prosím o radu.
Moja babka zomrela pred 20 rokmi, ale ešte pred 3 rokmi figurovala ako vlastníčka 1/4 parcely. Problém je v tom, že momentálne už ako vlastníčka nefiguruje. Vlastníkmi sú iba jej dvaja príbuzní. Titul nadobudnutia sa uvádza Vydržanie.
1) Mohli ju vydržať v čase, keď moja babka už nežila a ja, ako jej dedič som im to vydržanie nepodpísal? Oni aj s tým boli za mnou, ale nepodpísal som to.
2) Bol som na katastri so žiadosťou, aby mi dali kópiu toho rozhodnutia o vydržaní, ale toto zamietli aj napriek tomu, že som im vydokladoval kto som, čo so a na čo to potrebujem. Vraj to nie je verejná listina a keďže na tom rozhodnutí nefigurujem, nemám právo do neho nahliadnuť. Je to tak? Ako a za akých podmienok by som sa mohol k tomu dokumentu dostať?
Pravdepodobne nás nemynie súdna žaloba, no chcem sa pokúsiť s nimi dohodnúť, ale potrebujem o danej veci vedieť čo najviac, inak ma pošlú preč hneď od dverí.
Ďakujem
Marína
22.09.08,13:56
Prečítaj si tému http://www.porada.sk/t19266-vydrzanie-nehnutelnosti.html a aj svoju otázku, prosím, polož v nej.
bonita
22.09.08,16:40
Kataster moze dat kopiu dokumentu iba dotknutym osobam / v dokumente uvedenych ako vlastnikov/, cize od neho ho nedostanes. K dokumentu sa dostanes iba ak poziadas majitelov dokumentu, inak sa neda.