aťka šebová
22.09.08,09:56
Dobrý deň, prosím Vás má niekto z Vás skúsenosti s mBank alebo ING Konto ? Uvažujem nad tým že by som si tam vložila nejaké peniaze , ale nemá mi kto poradiť. Moji známi s tým skúsenosti nemajú. Ďakujem
Zoltán Kovács
22.09.08,08:03
Dobrý deň, prosím Vás má niekto z Vás skúsenosti s mBank alebo ING Konto ? Uvažujem nad tým že by som si tam vložila nejaké peniaze , ale nemá mi kto poradiť. Moji známi s tým skúsenosti nemajú. Ďakujem

Pozri link:

http://www.porada.sk/t71168-ing-konto-vs-mbanking.html
momaria
23.09.08,07:01
Zdravím všetkých.Neviete,či mBank ponúka aj účet pre podnikateľov?
Zoltán Kovács
23.09.08,07:03
Zdravím všetkých.Neviete,či mBank ponúka aj účet pre podnikateľov?

Zatiaľ nie.
momaria
23.09.08,07:14
Škoda.Chcem si zriadiť účet a uvažovala som o tejto banke.
momaria
23.09.08,11:39
A nevie mi niekto povedať, či v najbližšej dobe budú tieto účty ponúkať?
poisonkatka
23.09.08,11:50
ja mam ing konto, som spokojna...urok je 3,5 %, u ekonta v mbank je 3,7%
Chobot
23.09.08,12:09
A nevie mi niekto povedať, či v najbližšej dobe budú tieto účty ponúkať?

Spýtaj sa vedenia mBanky. Možno ti prezradia svoju stratégiu.:D:D:D

Zatiaľ nič také nezverejnili.
poisonkatka
23.09.08,12:25
podla mna by si ten ucet mohla pouzivat ako podnikatelsky, ked tam nebudes miesat sukromne platby...a mbank je bez poplatkov
momaria
24.09.08,10:52
Nad tým som aj ja uvažovala..nič by som tam nemiešala. Veď na výpise by bolo iba moje meno,priezvisko-čo je zároveň obchodné meno. Moja adresa je zároveň aj sídlo firmy, takže aký rozdiel by v tom bol či podnikateľský, alebo súkromný.Je to vôbec niekde dané,že by účet mal byť na IČO?
momaria
24.09.08,10:58
a mimochodom chobot.. vy tu viete viac ako nejaké smiešne vedenie banky..:D:D
momaria
25.09.08,07:39
Nad tým som aj ja uvažovala..nič by som tam nemiešala. Veď na výpise by bolo iba moje meno,priezvisko-čo je zároveň obchodné meno. Moja adresa je zároveň aj sídlo firmy, takže aký rozdiel by v tom bol či podnikateľský, alebo súkromný.Je to vôbec niekde dané,že by účet mal byť na IČO?

posúvam
poisonkatka
25.09.08,07:43
bolo tu uz okolo toho vela diskusii..skus si zadat do vyhladavaca...inak, ak by si mala zaujem o ing, tak teraz maju dobru ponuku, pripisu ti 350 sk na ucet...ak chces vediet viac, tak mi napis...

moj priatel ma osobny mbank ucet a pouziva ho na podnikanie, na danovom mu povedali, ze je to ok

len neviem, ked ten ucet nemas na firmu, ci si mozes dat do nakladov poplatky
momaria
25.09.08,07:46
veď tam by nemali byť žiadne poplatky...??????
poisonkatka
25.09.08,07:48
teraz na ktorom? lebo napr. mbank ma poplatky za vyber z bankomatu inej banky..a taktiez asi za tlaceny vypis z uctu...ale to som si neni ista
momaria
25.09.08,07:52
teraz som čítala informácie na ich stránke.. výbery z bankomatov sú 3x do mesiaca zdarma, výpisy poskytujú v elektronickej forme, len neviem či by to stačilo DÚ
poisonkatka
25.09.08,07:53
najlepsie ked zajdes na prislusny DU a tam sa spytas...
momaria
25.09.08,07:56
volám , len neberú tel... niečo som tú čítala,že dlho trvá vydanie platobnej karty.nevieš niečo o tom?
poisonkatka
25.09.08,07:59
to neviem, myslim, ze do 2 tyzdnov
ZuzanaP
25.09.08,08:04
V mBank by malo vydanie plat. karty trvať do 2 týždňov.
momaria
25.09.08,08:06
ZuzanaP, aký máš názor na zriadenie podnikateľského účtu v tejto banke?
SAIVI
25.09.08,08:22
aj ja už čakám druhý týždeň na platobnú kartu mbank, lebo som si ju zabudla objednať pri zakladaní účtov, myslela som že je založia automaticky.. Previedla som tam nejakú sumu aby som odskúšala ako to funguje...myslým že zatieľ je to v pohode...
ZuzanaP
25.09.08,08:41
ZuzanaP, aký máš názor na zriadenie podnikateľského účtu v tejto banke?


Ak ho bude dotyčný používať na podnikanie, kľudne. V rámci šetrenie financií mu nemôže DÚ nič povedať...Len treba dávať pozor, aby sa nemiešali súkromné platby s podnikateľskými.
momaria
25.09.08,11:10
nie nebudú..bude tam iba pár pohybov..tak dnes idem na to..dúfam,že to nie je zložité a zvládnem to..hehe
ZuzanaP
07.10.08,06:49
mBank chystá účty aj pre živnostníkov: http://mbank.sk/mbiznis/ :)
ludo_centrum
07.10.08,07:31
Zdravím všetkých.Neviete,či mBank ponúka aj účet pre podnikateľov?

Záleží na tom, čo očakávaš od účtu pre podnikateľov?
Podľa mňa je akýkoľvek účet použiteľný pre účtovné potreby firmy. Stačí len do toho nepliesť (pokiaľ možno) súkromné položky, ktoré sa netýkajú firmy.

Takže žiadna panika, otvor si kľudne účet. Urobil som tak aj ja. Objednal som si to, dokonca prišli až za mnou pre podpísanie zmluvy.

Inými slovami povedané, zdá sa mi to veľmi výhodné ak nežiadajú žiadne poplatky atď.. Oproti iným bankám je to si myslím veľký posun vpred, keďže aj tak každá z nich nás tlačí k on-line styku s bankou. Ja som si to zvolil ako možnosť.
Existujú aj iné možnosti okamžitých platieb, bezplatných účtov atď... Ale o tom pripravujem zvlášť web site aj s takýmito informáciami.
Stefan2005
14.10.08,14:39
V sadzobníku mBank je uvedená cena 1 SMS, resp. paušálov za SMS.
Čoho sa týkajú tieto SMS-ky ? Zasielania SMS o vykonaných operáciach s účtom (napr. platba platobnou kartou, výber z bankomatu, a pod.) alebo sú to SMS za zasielanie verifikačných kódov potrebných pri úhradách cez internet-banking?
Stefan2005
15.10.08,11:29
V sadzobníku mBank je uvedená cena 1 SMS, resp. paušálov za SMS.
Čoho sa týkajú tieto SMS-ky ? Zasielania SMS o vykonaných operáciach s účtom (napr. platba platobnou kartou, výber z bankomatu, a pod.) alebo sú to SMS za zasielanie verifikačných kódov potrebných pri úhradách cez internet-banking?

...posúvam...
duficek
17.10.08,09:47
V sadzobníku mBank je uvedená cena 1 SMS, resp. paušálov za SMS.
Čoho sa týkajú tieto SMS-ky ? Zasielania SMS o vykonaných operáciach s účtom (napr. platba platobnou kartou, výber z bankomatu, a pod.) alebo sú to SMS za zasielanie verifikačných kódov potrebných pri úhradách cez internet-banking?
vsetky bezpecnostne SMSky od banky su zdarma - o prihlaseni, overovacie kody atd...

plati sa za SMS, ktore su informativne, teda tie o pohyboch na ucte, o platbe kartou, vybere z bankomatu atd. - tieto sa daju objednat, rusit, zvolit o ktore SMS je zaujem, naprikla nepotrebujes mat onformacie o pohyboch na ucte, staci ti iba notifikacia o puziti platobnej karty, tak si objednas iba take SMSky...
Stefan2005
17.10.08,15:20
... vďaka za potvrdenie mojho výkladu cenníka mBank...
Utvrdila ma v tom i SMS pri aktivácii účtu(ov), pretože prakticky vtedy ešte nie sú na účte žiadne peniaze a potvrdzujúca SMS prišla...
Kurier doniesol do 7 dní zmluvy na podpis, okamžite sa dala previesť aktivácia účtu zo strany zákazníka, teraz ešte čakám na "odblokovanie-aktiváciu" zo strany banky (vykoná banka až obdrží od kuriéra podpísanú zmluv - dovtedy nemožno previesť na účet peniaze) a čakám na platobnú kartu...
brikina
22.10.08,03:52
Mňa by zaujímala otázka ochrany vkladov v mBank? Platia rovnaké pravidlá ako v iných bankách? Vie o tom niekto niečo? Ja si tam totižto chcem založiť ten sporiaci účet.
Braňo
22.10.08,04:29
http://64.233.183.104/search?q=cache:PjrbeJ1cP3EJ:mbank.sk/sprievodca/fondochranyvkladov.html+ochrana+vkladov+v+mbank&hl=sk&ct=clnk&cd=3&gl=sk
endrju
22.10.08,17:27
Mňa by zaujímala otázka ochrany vkladov v mBank? Platia rovnaké pravidlá ako v iných bankách? Vie o tom niekto niečo? Ja si tam totižto chcem založiť ten sporiaci účet.

http://ekonomika.sme.sk/c/4138543/neobmedzena-garancia-sa-netyka-vsetkych-bank.html
Stefan2005
28.10.08,16:19
tak je alebo nie je mBank bez poplatkov :rolleyes: ?

Zhodou okolností prvý môj pohyb na účte bol platba platobnou kartou v zahraničí - hneď ten deň sa platba premietla ako zniženie disponibilného zostatku. Na moje prekvapenie po premietnutí platby do obratov účtu strhli mi sumu o 54,77 SK vyššiu, ako to bolo vykázané deň platby. Poplatok síce samostatne žiadny účtovaný nebol, ale ten rozdiel je vyšší ako by bol poplatok....,
Priateľ zhodou okolnosti súčasne platil kartou SLSP a jemu vyššiel výsledný kurz o 17 halierov na 1 korunu lepší - síce zaplatil poplatok za účtovnú položku, ale celkovo bol na tom aj tak lepšie...