tina106
22.09.08,10:49
Zdravim VAs, mozem si zacat cerpat dovolenku prisluchajucu na rok 2009, kedze som si uz dovolenku na rok 2008 vycerpala? Umoznuje mi to zakonnik prace?
Hepi
22.09.08,08:55
Toto je taká zvláštna otázka. Dovolenku môžeš čerpať až keď si v tej firme odrobíš určitú dobu, preto si teraz dovolenku čerpať nemôžeš a nikde v Zákonníku práce takého niečo nenájdeš, pretože určite nikomu nenapadlo, aby sa dovolenka čerpala skôr, než ti na ňu vznikne nárok.
tina106
22.09.08,09:17
JA uz mam odrobenych v tej firme niekolko rokov, ale 4 tyzdne dovolenky na 2008 som si uz vycerpala, potrebujem ale este. Tak ma napadlo ci si nemozem vycerpat par dni z vymery roku 2009.
Chobot
22.09.08,09:20
JA uz mam odrobenych v tej firme niekolko rokov, ale 4 tyzdne dovolenky na 2008 som si uz vycerpala, potrebujem ale este. Tak ma napadlo ci si nemozem vycerpat par dni z vymery roku 2009.

Nie, nedá sa.
Paula
22.09.08,09:21
Tu zostáva len možnosť čerpania neplateného voľna so súhlasom zamestnávateľa.
tina106
22.09.08,09:21
DAkujem, ostava len neplatene volno, ze?
mlisa
20.11.08,13:18
nemohlo by sa na to vztahovat ust. § 113 ods. 1 ZP?
"Zamestnávateľ môže určiť zamestnancovi čerpanie dovolenky, aj keď doposiaľ nesplnil podmienky na vznik nároku na dovolenku, ak možno predpokladať, že zamestnanec tieto podmienky splní do konca kalendárneho roka alebo do skončenia pracovného pomeru."
Do skoncenia prac. pomeru by narok na dovolenku pravdepodobne dosiahla (mozno predpokladat ze s nou zamestnavatel neplanuje ukoncit prac. pomer), takze by dovolenku mohla cerpat aj skor, nie?
Infarkt
21.11.08,06:28
nemohlo by sa na to vztahovat ust. § 113 ods. 1 ZP?
"Zamestnávateľ môže určiť zamestnancovi čerpanie dovolenky, aj keď doposiaľ nesplnil podmienky na vznik nároku na dovolenku, ak možno predpokladať, že zamestnanec tieto podmienky splní do konca kalendárneho roka alebo do skončenia pracovného pomeru."
Do skoncenia prac. pomeru by narok na dovolenku pravdepodobne dosiahla (mozno predpokladat ze s nou zamestnavatel neplanuje ukoncit prac. pomer), takze by dovolenku mohla cerpat aj skor, nie?

Nie , nemohlo...ako už spomínal Chobot v príspevku číslo 4 ;)

Nárok na dovolenku za kalendárny rok vzniká v zmysle §101 ZP po odpracovaní aspoň 60 dní v kalendárnom roku...a teraz máme rok 2008, hm :confused: ...takže stále nemá nárok na dovolenku za rok 2009... :rolleyes:

V zmysle tebou citovaného §113 môže čerpať dovolenku od januára 2009...aj keď by nemala odpracovaných tých 60 dní... ;)