adulique
22.09.08,12:11
Mam niekolko dolezitych otazok

1. Zamestnanec je praceneschopny kvoli urazu. Poslal mi 2 tlaciva na socialnu poistovnu (SPU 531)Jedno je cervene a druhe cierne. Ktore ostava mne a ktore posielam na socialku?
2. Ked mi to tlacivo vzadu nepodpisal, robi socialka problemy, alebo mu to mam radsej poslat spat, aby to podpisal?
3. Co okrem tychto tlaciv a potvrdeni o docasnej pracovnej neschopnosti este musim na socialku poslat?

Dakujem
invest
22.09.08,10:16
Čierne tlačivo slúži na vyplatenie dočasnej pracovnej neschopnosti prvých 10 dní t.j. zamestnávateľ. Po 10 tich dňoch pošleš ružové tlačivo do SP spolu s potvrdením zamestnávateľa na účely nároku na nemocenskú dávku. Tam je príjem za predchádzajúci kal. rok. Tlačivá musia byť podpísané.
MIRKA111
22.09.08,10:19
Na sociálnu poisťovňu odnášaš až po desiatich dňoch tú červenú časť, ktorú vpredu vypíšeš, ak bude PN menej ako desať dní tak na sociálnu poisťovňu neodnášaš nič. Podpis vzadu musí byť, ináč ti to na sociálnej neprevezmú( u nás mi to vrátia ak to nieje podpísané). Na sociálnu ešte s tou červenou časťou odnesieš aj Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. Ak nemáš tlačivo, najlepšie je stiahnuť si ho zo stránky www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk) - formuláre. Nezabudni ešte poslať na zdravotnú poisťovňu Oznámenie o zmene platiteľa poistného.
Paula
22.09.08,10:31
Ak sa to dostane až na sociálku a nielenže nepodpísal ale ani neuviedol, kam mu peniaze poslať, zrejme mu nebudú chýbať:). Lajdáctvo, nič iné.
MIRKA111
22.09.08,10:45
Ak sa to dostane až na sociálku a nielenže nepodpísal ale ani neuviedol, kam mu peniaze poslať, zrejme mu nebudú chýbať:). Lajdáctvo, nič iné.

To ma ani neprekvapuje, že tam neuviedol kam chce aby mu zaslali peniaze, spracúvam PN-ky už dlhšiu dobu a zatiaľ mi majstri odovzdali asi tri lístky, kde to mali zamestnanci aj vypísané. Mňa skôr prekvapí ak to vypíšu. Podpisy, ale nezabudnú dať to že nad nimi treba niečo vypísať si už nevšímajú.