RoccoOne
22.09.08,15:24
Dobrý den
Chcel by som veďiet či neexistuje nijaký program,ktorým dozvediem kolko som stiahol z internetu. lebo mám obmedzeny internet 2gb a mal bi som platit 320sk a vždy prekročím
Zoltán Kovács
22.09.08,13:46
2 GB balík je dosť malý na sťahovanie údajov z netu. Ja som tiež mal 2 GB ale som zvýšil na 10 aby som neprekročil. Pravda u iného poskytovateľa.
Fero11
22.09.08,14:02
Stevo5
22.09.08,14:02
Na meranie dát stiahnutých z internetu je mnoho programov. Ja napr. používam Connection meter - teraz vo verzii 7.2.9. Je v češtine, použiteľný aj ako free ale vtedy je ochudobnený o niekoľko funkcií. Jeho výhoda je, že si sám dokáže "porovnávať" množstvo stiahnutých dát rovno zo stránky poskytovateľa internetového propojenia a toto zobrazovať v malom plávajúcom okne na obrazovke.
petmar
22.09.08,15:05
Nepíšeš, u koho máš internet, T-Com poskytuje priebežné údaje o množstve stuiahnutých a odoslaných dát dosť podrobne, dá ti adresu, heslo a na nej je všetko.
chlap
22.09.08,16:54
Nepíšeš, u koho máš internet, T-Com poskytuje priebežné údaje o množstve stuiahnutých a odoslaných dát dosť podrobne, dá ti adresu, heslo a na nej je všetko.

Názov príspevku je "vysoká faktúra od slovanetu" ...... že by mal pripojenie od Slovanetu ? ;)
endrju
22.09.08,17:04
Dobrý den
Chcel by som veďiet či neexistuje nijaký program,ktorým dozvediem kolko som stiahol z internetu. lebo mám obmedzeny internet 2gb a mal bi som platit 320sk a vždy prekročím


Skus pozret http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/mereni_pripojeni/


Na meranie dát stiahnutých z internetu je mnoho programov. Ja napr. používam Connection meter - teraz vo verzii 7.2.9. Je v češtine, použiteľný aj ako free ale vtedy je ochudobnený o niekoľko funkcií. Jeho výhoda je, že si sám dokáže "porovnávať" množstvo stiahnutých dát rovno zo stránky poskytovateľa internetového propojenia a toto zobrazovať v malom plávajúcom okne na obrazovke.


Nepíšeš, u koho máš internet, T-Com poskytuje priebežné údaje o množstve stuiahnutých a odoslaných dát dosť podrobne, dá ti adresu, heslo a na nej je všetko.

Slovanet tiež poskytuje priebežné informácie o stave čerpania limitu. Každý deň v čase medzi polnocou a 6 hodinou rannou sa v štatistike objaví aktualizácia kumulatívneho čerpania limitu od začiatku sledovaného obdobia.

Niečo z mojich skúseností: mám pripojenie rovnakého typu a od rovnakého poskytovateľa už 2,5 roka. Pritom bezmála 2 roky cez také pripojenie fungovali všetky moje pracovné aktivity pri práci z domu pre môjho predchádzajúceho zamestnávateľa.
K relatívne bezvýznamnému (nie viac ako o 10%) prekročeniu limitu dochádzalo iba výnimočne v čase veľmi intenzívnej zmeny verzií programov u zákazníkov. Nijaký osobitný program na sledovanie premávky som nepoužíval a nepoužívam. Zatiaľ mi vcelku postačovali štatistiky generované poskytovateľom pripojenia.
mpca
23.09.08,03:11
A presnejsie to mozete zistit tu... http://www.slovanet.sk/menu/podpora_timelog.html
scorp
23.09.08,09:57
Ano, tato firma je viac menej bez problemov, ale... zazil som s nimi neskutocne problemy, ked beznu sumu za mesiac zvysili 100 krat. Islo o desattisice. Na ich stranke je udaj o stiahnutych datach, ktore som poslal spolu s reklamaciou a bolo vsetko O.K.-uznali svoju chybu. dalsie problemy s nimi boli charakteru:
prechadzame na iny softver-importom sa stala chyba...
Osobne si myslim: stahovacom nemoze stacit 2GB mesacne.
endrju
23.09.08,15:28
...Osobne si myslim: stahovacom nemoze stacit 2GB mesacne.
Suhlas - nemoze stacit. :cool:
Podla informacii z uvodneho prispevku sa domnievam, ze v tomto pripade si treba limit 2GB ustrazit v pracovnych dnoch.
Cez vikendy a sviatky sa mozu stahovaci pri tomto type pripojenia "vyblaznit" azda aj viac ako je zdrave. ;)