bazant22
22.09.08,17:11
Dobrý deň
poradí niekto ako sa dá brániť voči odkúpeniu pozemku, ktorý mám na LV
a užíva ho záhradkársky zväz. Tento pozemok sme nadobudli po svojich predkoch dedením. Teraz mi zaslali záhradkári návrh zmluvy o odkúpenie pozemku za 15Sk. Je možné ak nesúhlasíť s odpredajom, tento im dať do prenájmu alebo žiadať náhradný.
Vďaka.
Marína
22.09.08,15:35
Dobrý deň
poradí niekto ako sa dá brániť voči odkúpeniu pozemku, ktorý mám na LV
a užíva ho záhradkársky zväz. Tento pozemok sme nadobudli po svojich predkoch dedením. Teraz mi zaslali záhradkári návrh zmluvy o odkúpenie pozemku za 15Sk. Je možné ak nesúhlasíť s odpredajom, tento im dať do prenájmu alebo žiadať náhradný.
Vďaka.
Ak záhradkári do 31.12.2008 splnia podmienky, ktoré ich oprávňujú požiadať obvodný pozemkový úrad o usporiadanie vlastníctva, asi nič nenarobíš.
Pozorne si prečítaj tento článok Záhradky ešte možno výhodne odkúpiť (http://tvojepeniaze.pravda.sk/zahradky-mozno-este-vyhodne-odkupit-dva-/sk_phypo.asp?c=A080604_073114_sk_phypo_p01)
Nájdeš v ňom odpoveď.
olybaba
22.09.08,17:50
pozdravujem,
- v pripade, ze zahradkari do 31.12.2008 predlozia na prislusny obvodny pozemkovy urad navrh na vyporiadanie vlastnictva zahradkovej osady a budu splnene vsetky podmienky zak.c.64/97 Z.z., obvodny pozemkovy urad bude v danej veci konat
- v priebehu konania vlastnik pozemku sa bude moct vyjadrit aku chce nahradu za svoj pozemok, ci chce pozemok nahradny alebo financnu nahradu
- financna nahrada sa stanovuje na zaklade ocenenie pozemku, dolezita je aj lokalita (dedina, mesto a pod.)
- v rozhodnuti o vykonani projektu sa stanovuje Slovenskemu pozemkovemu fondu lehota na poskytnutie nahrady v peniazoch
- doporucujem zvazit, ci vo vasom pripade nie je lepsie sa dohodnut so zahradkarmi a prijat ponuknutu cenu, alebo neskor po ukonceni konania prevziat uradne stanovenu cenu
bazant22
24.09.08,04:26
Dakujem za pomoc
zahradkari nam poslali navrh kupnej zmluvy za 15 Sk, je mozne navrhnut prenajom pozemku ?
olybaba
24.09.08,05:14
- mozete navrhnut prenajom, preco nie ?
- ale ked zahradkari podaju navrh na obvodny pozemkovy urad a budu splnene podmienky zakona, spravny organ bude konat - uz nemate sancu