PeterDr
22.09.08,17:25
Dobrý deň.
Rád by som sa spýtal, či potrebujem stavebné povolenie na prácu so sadrokartónom.
Konkrétne na zateplenie podkrovia na vytvorenie detskej izby a jednu sadrokartónovu priečku, aby sa vytvoril priestor pre kúpeľňu a kuchyňu. A tiež na vloženie strešného okna.

Vďaka. Peter
chlap
22.09.08,18:23
Na zobytnenie doteraz neobývaného podkrovia budeš potrebovať stavebné povolenie.
PeterDr
22.09.08,22:07
Niekde som čítal,že väčšina úprav so sadrokartónom nepotrebuje stavebné povolenie. Že stačí iba ohlasenie miestne príslušnému stavebnému úradu.
A čo v prípade,keď časť priestoru už obývaná bola ešte pred úpravou?
Alebo čo v prípade,že úprava priestoru už bola vykonaná bez stavebného povolenia? Je možné oň požiadať aj v takomto prípade? :confused:

Vďaka.
peter7708
23.09.08,19:45
Na zobytnenie potrebuješ stavebné povolenie a hlavne projekt, kúrenie, elektrina.Na druhej strane do tvojho domu sa bez tvojho, alebo súdneho povolenie nikto nedostane takže nikto nemusí vedieť že si porušil zákon.Osobne by som to ohlásil na obecnom úrade.Daj si vypracovať projekt.Hlavne to kúrenie, odpady a elektrinu.Na sádrokartónové priečky povolenie a projekt nepotrebuješ ale spýtaj sa obecnom úrade.Všetko záleží na nich.
PeterDr
23.09.08,20:49
Jasné....
Zákon som našťasie zatiaľ neporušil,úpravy ma ešte len čakajú.Ale troška sa asi oddialia.. zrejme.. Tie dalšie otázky boli skôr len také dodatočné...
Vďaka