silvia1971
22.09.08,19:41
Zo socialnej poistovne som dostala zoznam odrobenych rokov v jednotlivych zamestnaniach do roku 2003.Jeden zamestnavatel mi chybal ,to znamena ,ze mi neodoslal list dochodkoveho zabezpecenia do socialnej poistovne.
Ak mi byvaly zamestnavatel po opakovanom vyzvani,aby mi list dodatocne odoslal do Soc.poistovne - odmietol ,ako mam dalej postupovat?
Marína
22.09.08,20:53
Chyba sa mohla stať aj v SP. Možno bývalý zamestnávateľ odmieta ELDP odoslať z dôvodu, že tak učinil v stanovenej lehote. Dôvod zistíš len v komunikácii s ním. Pozri si aj http://www.socpoist.sk/aktuality-vo-vypisoch-obcas-chybaju-udaje/11871c
silvia1971
23.09.08,14:55
Dakujem za info,ale byvala zamestn.uz so mnou komunikovat nebude,kedze sa vyjadrila,ze do socialnej poistovne za mna neodvadzala a z toho dovodu odmieta ELDZ vypisat
Zoltán Kovács
23.09.08,14:57
Dakujem za info,ale byvala zamestn.uz so mnou komunikovat nebude,kedze sa vyjadrila,ze do socialnej poistovne za mna neodvadzala a z toho dovodu odmieta ELDZ vypisat

Ako to máme chápať, čo som označil?
Možnosti:

1. Zamestnali ťa na čierno, bez prihlásenia do SP
2. Bola si prihlásená, len neodvádzali poistenie a ostali dlžný do poisťovne
3. Nebola si na TPP ale len na nejakú formu dohody
m.hladka
23.09.08,15:43
Ak máš pracovnú zmluvu, alebo výplatné pásky, tie si odlož a predložiš ich na vykrytie toho obdobia, ktoré ti chýba pri odchode do dôchodku.
maria-
24.09.08,11:11
Ja by som to riešila teraz nič by som neodkladala do dôchodku, ak sa firma zruší celkom tak už potom neurobíš nič.
silvia1971
27.09.08,16:53
Ako to máme chápať, čo som označil?
Možnosti:

1. Zamestnali ťa na čierno, bez prihlásenia do SP
2. Bola si prihlásená, len neodvádzali poistenie a ostali dlžný do poisťovne
3. Nebola si na TPP ale len na nejakú formu dohody

Neodvadzali do poistovne a zostali dlzni,mam len pracovnu zmluvu
silvia1971
27.09.08,16:54
Ako to máme chápať, čo som označil?
Možnosti:

1. Zamestnali ťa na čierno, bez prihlásenia do SP
2. Bola si prihlásená, len neodvádzali poistenie a ostali dlžný do poisťovne
3. Nebola si na TPP ale len na nejakú formu dohody
Neodvadzali do poistovne,mam len pracovnu zmluvu
Zoltán Kovács
27.09.08,16:57
Neodvadzali do poistovne,mam len pracovnu zmluvu

To ešte neznamená, že neposielali aspoň mesačné výkazy. U zamestnanca nie je podstatné či zamestnávateľ zaplatil. To je vec medzi SP a ZĽ. Teba to nemá ako znevýhodňovať. Skús najprv na pobočke kde patril tvoj zamestnávateľ zistiť ako to vlastne je. Nakoľko tie rozpisy posila ustredňa, tak mohlo sa stať, že viazne komunikácia medzi pobočkou a centrálou.

Mne pre zmenu v tom rozpise chýba 12 rokov, a že vraj mám odpracovaných iba 204 dni. A to mám už čoskoro 37. :D
m.hladka
27.09.08,17:10
To sa ešte namakaš.